Videolu Anlatımlar

Wordpress Güvenlik

Bugün, dijital bir çağda olduğumuzdan dolayı, internet ortamında iyi ve kötü niyetli pek çok kişi bulunmaktadır. Kötü niyetli bilgisayar korsanları; sizin verilerinize erişmek için fırsat kollar. Bu durum, internet siteleri için de böyledir.

İnternet sitenizin güvenliğini sağlayamazsanız, olası bir durumda sitenizin verilerini kaybedebilir ve maddi/manevi zarara uğrayabilirsiniz. Örneğin bir e-ticaret sitenizin olduğunu ve satışların da gayet iyi gittiğini düşünün, bir saldırıda bunlara elveda demek ağır olurdu öyle değil mi ?

En popüler site altyapılarından biri olan Wordpress, milyonlarca koddan oluşan açık kaynak kodlu bir sistemdir. Bunun yanında en güvenli altyapılardan biri olma sıfatını elinde bulunduran Wordpress, bunu her gün yüzlerce uzman tarafından denetlenmesine borçludur.

Wordpress her ne kadar yüzlerce uzman tarafından denetlense ve güncellense de, güvenlik için size kalmış pek çok adım vardır. Bu adımlar ve dahasını, Wordpress güvenliği konulu bu kategoride sizlere aktaracağım. Bu kategoride Wordpress güvenlik önlemleri makalesi her bloggerın kesinlikle okuması gereken bir yazıdır.