Videolu Anlatımlar

Godaddy Nedir? Godaddy Nasıl Bir Firma?

Godaddy Nedir?

Bugün ele alacağım makale de, piyasadaki en köklü hosting firmalarından biri olan Godaddy üzerine kurulu olacak. “Godaddy Nedir?” sorusu üzerine yoğunlaşacağım bu yazıda, firmayla ilgili pek çok sorunuza cevap bulacaksınız.

Blog açmak isteyen herkes, ücretsiz servisleri kullanmadığı sürece hosting ve domaine sahip olmak zorundadır. İnternet üzerinde pek çok hosting firması bulunduğu için, dolaylı olarak pek çok hosting türü de bulunmaktadır. Bu geniş skalada en iyi hosting firmasını seçmek için, benim de daha önce sizlere sunduğum gibi inceleme makalelerini okuyabilirsiniz.

Godaddy Nedir?

Godaddy Nedir? - Godaddy ile İlgili Bilgiler
Godaddy Nedir? – Godaddy ile İlgili Bilgiler

Kendi sitelerinde kendilerini “Dünyanın en büyük alan adı kayıt kuruluşu” olarak niteleyen Godaddy, dünya üzerinde 14 ofise ve 9000’den fazla çalışana sahip bir kuruluş. 20 milyondan fazla müşterisi ve sistemlerinde kayıtlı 84 milyondan fazla sayıda kayıtlı alan adına sahip firma, piyasadaki en köklü ve kaliteli hosting/alan adı sağlayıcılarından biri.

Godaddy’den Alabileceğiniz Hizmetler

Godaddy Nedir? - Godaddy'den Alabileceğiniz Hizmetler
Godaddy Nedir? – Godaddy’den Alabileceğiniz Hizmetler

Her ne kadar kendileri basitçe hosting firması olarak nitelense de, Godaddy üzerinde oldukça geniş bir skalada hizmet alma şansına sahipsiniz:

 • WordPress E-Ticaret Hosting
 • WordPress Hosting
 • Web Hosting
 • Hazır Web Sitesi
 • SSL Sertifikaları
 • Yedekleme Hizmetleri
 • Premium DNS
 • Alan Adı Yatırımları
 • Alan Adı Koruma
 • Dijital Pazarlama Paketi
 • Profesyonel E-Posta Hizmetleri
 • SEO
 • Sosyal Medya Pazarlaması

Neden Godaddy Tercih Edilmeli?

Bu soruya Godaddy’nin kendi sıkça sorulan sorular bölümüne atıfta bulunarak cevaplar vereceğim. Kendileri 20 milyondan fazla aktif müşteriye hizmet verdiklerinden ve %99.9 uptime sağladıkları için tercih edilmeleri gerektiklerini savunuyorlar. Burada sürü psikolojisi ile hareket edip “bu kadar insanın bir bildiği vardır” mantığını izleyebilir yahut Godaddy’de barınan büyük firmaların listesine bir göz atabilirsiniz.

Ayrıca, kendilerinin dünyada lider konumlarında olmalarını da 20 yıllık tecrübelerine ve 20 milyon gibi büyük bir sayıda aktif müşteriye hizmet verebilmelerine bağlıyorlar. Bunun dışında, destek ekiplerinin de, kendi demeçlerine göre, oldukça alakadar ve verimli olduklarını belirteyim.

Godaddy Fiyatları Nasıl?

Godaddy Fiyatları - Godaddy Web Hosting Paket Fiyatları
Godaddy Fiyatları – Godaddy Web Hosting Paket Fiyatları

Godaddy, piyasanın ortalamasında ya da ortalamanın bir tık üstünde diyebileceğim fiyatlara sahip. Bu fiyatlara Godaddy’den hizmet almaya değip değmeyeceğinin hesabını siz kendiniz yapmalısınız ancak fiyatların ortalama civarında olduğunu bir kez daha vurgulayayım.

Godaddy’de Kampanyalar Oluyor mu? Godaddy Promosyon Kodları?

Godaddy’de dönem dönem kampanyalar oluyor ve sene içinde bu kampanyaları yakalamak pek de zor değil. Onun dışında promosyon kodları açısından da Godaddy oldukça zengin. Bu kodları, internette Domain Kampanya Kodu gibi sitelerden bulmanız mümkün. Hosting alımında domain kampanyaları, domain ya da hosting yenilemelerinde kampanyalar, uygun fiyatlı SSL sertifikaları, fiyat/performans oranı yüksek e-posta paketleri, yüksek performanslı sunucular ve bunun gibi pek çok hizmeti, promosyon kodlarıyla uygun fiyatlara alabiliyorsunuz.

Yazımın sonlarına doğru gelirken, kafanızda artık “Godaddy Nedir?” sorusu ile herhangi bir pürüz kalmadığını umuyorum. Bu anlattıklarımdan yola çıkarak “Godaddy Nasıl Bir Firma?” sorusunun da cevabını almışsınızdır ancak ben yine de özet geçeyim. Neticede Godaddy’den hizmet alınca 20 milyonluk müşteri havuzunun arasına katılacaksınız. Bir firmanın en ufuk bir probleminin bile olması; 20 yıl ayakta kalmasına ve 20 milyon gibi bir müşteriye hitap etmesine büyük engel çıkaracaktır. Olaya bu yönden bakmanızı ve eğer çevrenizde varsa Godaddy kullananlarla birebir iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Godaddy hakkında tecrübelerinizi, yorumlarınızı, tavsiyelerinizi ve eklemek istediklerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir