Videolu Anlatımlar

Site Kurmak İçin 10 Sebep

Yeni bir site kurmak için kendinizi ikna etmeye çalışıyor ve belirli bir sebep mi arıyorsunuz? Web site kurmak için 10 sebep paylaşımına yer vereceğim bu yazım umuyorum ki sizleri ikna etmeyi başararak bir maceraya atılmanıza vesile olacak. Başarılı ve popüler bir blog sahibi olmanın sırrı kendinizi bu blogu yönetme konusunda ikna etmenizden geçiyor.

Site kurmak

Her geçen gün giderek daha popüler bir hale gelen blog sayfaları, interneti yeni tanıyan ve çevrim içi bir kimlik oluşturmak isteyen kişilerin ilk tercihi olmayı başarıyor.

Başarılı birçok kişinin kendine ait bir blog sayfasına sahip olduğu biliniyor. Peki, tüm bunlara rağmen kendinizi bir site kurmak, blog sayfası açmak için ikna etmeye ihtiyaç mı duyuyorsunuz? Merak etmeyin, birazdan sizlerle paylaşacağım bazı nedenleri tekrardan gözden geçirerek bunu bir kere daha düşünmeyi deneyin.

Site kurmak için kendinizi ikna edebilmek için bu listede yer alan sebeplere bir göz atın. Umuyorum ki birkaç tanesi kendinize ait sanal kimliğinizi oluşturmanız & bir başlangıca sebep olacaktır.

Kodlama bilginiz olmadan internet sitesi kurmayı öğrenebilir arama motorlarında ilk sayfalarda çıkabilirsiniz.

!!! Eğer online dünyada yer almak isterseniz de blog nasıl açılır veya wordpress site kurmak adlı yazlarımı adım adım takip ederek başlayabilirsiniz.

Domain Alıp Site Kurmak İçin Nedenler

 #Düşüncelerinizi ve Görüşlerinizi Belirtin 

sitekurmak düşüncePolitika, tarih, din, bilim veya kelimenin tam anlamıyla paylaşmak istediğiniz herhangi bir şey hakkında düşüncelerinizi ifade etmek için bir blog sitesinde yazabilirsiniz.

İnsanlarla paylaşabileceğiniz bazı görüşleriniz bulunuyorsa kendinize ait bir site size bu imkanı sağlıyor.

 #Bir Şey Pazarlama veya Tanıtma 

Site kurmak kendinizi, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtma ve bu hizmet ya da ürünleri pazarlama adına benzersiz size kaçırılmaz bir fırsat sunar.

Yayına alacağınız internet siteniz üzerinden doğrudan bir ürün ya da hizmetin satışını gerçekleştirebileceğiniz gibi paylaşacağınız bilgilendirici yazılar üzerinden yönlendirmeler de yapabilirsiniz. Bu şekilde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Hatta bu konuda yazılmış olan blog yazarak para kazanmak adlı makalemde kazanç görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Yönlendirme ile kendinize ait ya da referans çalışması yürüttüğünüz anlaşmalı bir sayfa & işletmeye ait ürün ya da hizmetlerin tanıtımını yapabilirsiniz.

 #İnsanlara Yardım Etme 

sitekurmak yardimBirçok site, blog yazarının yaşadığı benzer durumlarla karşılaşan insanlara yardımcı olmak üzere yazılmıştır. Bu amaç doğrultusunda; ebeveynlik tecrübeleri, sağlık, gezdiğiniz yerler, taddığınız yemekler, mekan tavsiyeleri, günlük hayatta yaşadıklarınız, şiirleriniz, hayalleriniz konularında bilgilendirici yazılar ve teknik konularda blogunuzu açabilirsiniz.

Bu tarz bir site üzerinden yalnızca bilgilendirici yazılar paylaşarak değil aynı zamanda ziyaretçilerin kendi arasında etkileşim kurmalarını sağlayarak sanki bir forum gibi yorumlar üzerinden konuşma fırsatına sahip olması da sağlanabilir.

 #Blogdan Para Kazanmak 

Büyük paralar kazanan birçok farklı türden blog siteleri var. Sabır ve düzenli çalışma ile, sitenizde paylaşacağınız reklamlar ve diğer gelir getirici etkinlikler sayesinde para kazanabilirsiniz.

Yoğun bir çalışma ile kısa sürede sitenizin popülaritesini artırma ve yüksek kazançlar elde potansiyeliniz bulunuyor. Sosyal medya ile site hiti arttırmak bu konuda sana yardımcı olabilir.

 #Uzman Olarak Kendinizi Kanıtlayın 

Bir internet sitesi ya da blog sayfası kişilerin uzman oldukları bir alan üzerine kendilerini kanıtlamalarına yardımcı olacak vazgeçilmez bir araçtır.

Örneğin; belirli bir alan üzerine iş bulmaya çalışıyor ya da bir konu üzerine kitap yayınlamayı planlıyorsanız yayına alacağınız bir blog sayfası sayesinde uzmanlığınızı meşrulaştırabilirsiniz. Aynı zamanda çevrimiçi bir kimlik oluşturmanızı ve zamanla platformunuzu genişletme imkanı da yakalayabilirsiniz.

Sitenizi potansiyel müşterilere veya işverenlere, konuyla ilgili bilgilerinizi sergileyebileceğiniz bir portföy olarak gösterin. 

Gelecekte CV hazırlarken kendinizi anlatan veya ilgi alanınız ile hazırlanmış bir site blogger olmak size artı katacaktır.

 #Sizin Gibi Olan İnsanlarla Bağlantı Kurun 

Blogging yani internet sitenizde yazı paylaşmak, aynı fikirdeki kişileri bir araya getirir. Bir blog oluşturmak, sizinle aynı görüşe hakim kişilerin dikkatini çekecek ve onların da içerikleriniz üzerinden görüş ve düşüncelerini paylaşmasında etkili olacaktır.

Zaman zaman belirsiz bir düşünce ya da görüşe hakim olmak ve sizinle aynı düşünce ve tecrübeleri paylaşmış birisiyle internet üzerinde karşılaşmak & duygularınızı paylaşmak harika olabilir.

Dünyaya, siteniz üzerinden kim olduğunuzu göstermekten korkmayın. Muhteşem bir kitleyi sayfanızda toplayabilirsiniz.

 #Bir Fark Yarat 

Birçok site, konuya dayalıdır; bu, blog yazarının insanların belirli bir yöndeki düşüncesini etkilemek için bilgi sağlamaya çalıştığı anlamına gelir.site kurmak fark yarat 2

Halihazırda yayına alınmış birçok siyasi site ya da sosyal mesele üzerine hayata geçirilen web siteleri, bir fark & farkındalık yaratabilmek adına yayına alınmıştır.

 #Bir Alanda veya Konuda Aktif veya Bilgili Olun 

Başarılı bir site kurmak; yayınlama sıklığına, güncellenmiş ve taze bilgilere dayandığından, bir blog yazarının belirli bir alan veya konudaki olaylara ayak uydurmasına yardımcı olmak, kendini hep bilgiye açık tutmak için mükemmel bir yoldur.

Bu bölüm ile ilgili şu yazılarıma bakmanızı öneririm;
Yüz bir farklı Blog Konuları
Popüler Blog Konuları
En Çok Tıklanan Blog Konuları
İlginç Blog Konuları
Para Kazandıran Blog Konuları

Blog yazarlığı, site içeriğini herkese açık bir şekilde sunulmadan da yapılabilir; yalnızca zihninizi zinde tutmak içinde bloglamayı düşünebilirsiniz. Blog sayfasını bir yardımcı olarak görebilir ve ona sürekli bildiklerinizi öğretiyormuş gibi davranabilirsiniz.

Fakat, başkalarının görmesi için çevrimiçi içeriği paylaşmak size yazınızı geliştirmeniz için yardımcı olabilir, (facebook, twitter gibi alanlarda) çünkü içeriğinizi görüntüleyerek sizin gözünüzden kaçan hatalarınızı fark eden bir göze danışabilirsiniz. Ziyaretçileriniz ile etkileşim içerisinde kalarak gerek bilginizi gerekse içeriklerinizi genişletebilirsiniz.

 #Arkadaşlarınızla ve Ailenizle İletişimde Kalın 

İnternetin daha erişilebilir hale gelmesiyle birlikte dünya çok daha küçük bir yer haline geldi. Siteler, aile ve arkadaşlarınızın hikayelerini, fotoğraflarını, videolarını ve çok daha fazlasını paylaşmak için dünyanın dört bir yanından ücretsiz olarak kolaylıkla bağlanabileceği bir platformdur.

Bir site oluşturun ve bağlantıda kalmak istediğiniz kişilerle bağlantıyı paylaşın. Tüm sitenizi ya da belirli içeriklerinizi şifreyle dahi koruyabilirsiniz. Bu sayede yalnızca bağlantı ve şifreyi bilen kişiler tarafından sayfa içeriği görüntülenebilir.

Bir site aracılığıyla aile ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalabilmek için yapabileceğiniz başka bir şey, onlara sitede de yazabilmeleri için izin vermenizdir.

 #Eğlen ve Yaratıcı Ol 

Çoğu insan yalnızca eğlenmek için bile basit bir site kuruyor. Bir blog yazarı olarak yalnızca hayran olduğunuz bir kişiyle ilgili duygularınızı dahi sayfanızda yer verebilirsiniz. Ya da yapmaktan keyif aldığınız bir hobinizi; mesela örgü. Bazen sahip olduğunuz bu tutkuyu ve sevgiyi bir site aracılığıyla herkesle paylaşmak isteyebilirsiniz.

Başarılı bir sitenin kapılarını size açacak anahtar ise; sitenizin temelini oluşturan konuya olan tutkunuzdur. Gerçekten ilgi duyduğunuz bir konu üzerine daha verimli bir site yönetebilir, kolaylıkla içerikler üretebilirsiniz.

En iyi ve en ilginç sitelerden bazıları, sadece eğlenmek & eğlence amacıyla yayına başladı. Blog yazarı için yalnızca bir karalama & vakit geçirme amacıyla hayata geçen bu siteler şimdilerde dünyanın en fazla takip edilen sayfaları olmayı başardı.

İnternet sitesi kurmak için daha fazla beklemeden, bir anca önce online dünyaya bir adım atabilirsin.

Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

9 Responses

 1. Site kurmayı düşünen biri olarak iyice heveslendim yakin zamanda diğer bilgilerinizide okuyup degerlendirmek isterim

 2. Ben de bir blog açmak istiyorum. Bunun için videonuzu izledim gerçekten güzel anlatılmış. Blog açmayı ek gelir olarak düşünüyorum. sormak istediklerim var ve bunlar 1. Blog sayfamı her ziyaret eden kişiden mi? para kazanıyoruz yoksa farklı bir süre gezindikçe mi? para kazanılıyor. 2. Blog açmak için sadece 4,99 TL ye mi yıllık sahip olabiliyoruz.

  1. Merhaba,
   Sorularınıza kısaca cevap vereyim. İlk sorunuz para kazanmak ile ilgili, bunun cevabını https://www.blogacmak.com/google-para-kazanma-adsense-rehberi/ ve https://www.blogacmak.com/blog-yazarak-para-kazanmak/ konularını okuyarak öğrenebilirsiniz. Tek bir yöntem yok kazanmak için aslında.

   diğer sorunuzun cevabı ise aylık 4.99TL. Yıllık KDV dahil 70 tl gibi bir rakama geliyor. Ücretsiz verilen domain ile birlikte çok iyi bir fiyat diyebilirim.

 3. Ben de bir blog sitesi açmayı istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir