Videolu Anlatımlar

Google Para Kazanma – 2023 Adsense Rehberi

Google para kazanma yöntemi teknolojinin hızlı gelişimi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte, çoğu kullanıcı için dijital hayat bir gelir kapısı haline dönüştü. Özellikle internetin en popüler servislerinden birisi tarafından sunulan Google para kazanma giderek daha fazla dikkat çekiyor. Google’ın geliştirmiş olduğu Adsense reklam servisi hakkında merak edilen birçok konuya bu yazıda değinmeye çalışacağım.

google para kazanmaBirçok kişinin hayallerini süsleyen konulardan birisi haline gelen, yüz yüze bir çalışmaya ihtiyaç duymadan yalnızca dijital platformlar üzerinde para kazanma isteği; internet hakkında en ufak bir fikre dahi sahip olmayan kişilerin kendilerini geliştirerek yeni bir internet sitesi ve blog açmak için araştırma yapmasını sağlıyor.

Birçok kişinin hayali kısa sürede iyi bir gelire sahip olmak. Ancak unutulmamalıdır ki gerçek dünyada para kazanmak için nasıl emek vermek gerekiyor ise internetten para kazanmak için de aynı emeğin verilmesi gerekmekte.

Tüm dünyada internet kullanımının erişilmesi güç bir orana yükselmesiyle birlikte internetten para kazanmak için uygulanan yöntemler de geliştirilmektedir. Son dönemlerde Google Adsense ile para kazanmak en popüler yöntemlerden biri olmuştur. Bu yöntemin tercih edilmesinin temel nedeni;

 • Google’ın güvenilir olması,
 • Ödemelerin düzenli olarak direk banka hesabına yapılması,
 • Reklamların kullanıcıya özgü, onların ilgisini çekecek şekilde sunulması,
 • Reklamların site içeriğine uygun çıkması (moda sitesinde moda ile reklamlar çıkması gibi),
 • Sitenize uygun onlarca reklam boyutunun bulunması.

Dijital projelerinizde para kazanmak için uygulayacağınız yöntemleri dikkatli bir şekilde seçmeli ve iş ortaklarınız hakkında yeterince araştırma yapmalısınız. Dijital reklamcılık konusunda güvenilir olduğunu kanıtlamış Google Adsense, gerek reklam yayını yapan site sahipleri gerekse reklam verenler tarafından en sık tercih edilen platformlardan birisi olmuştur.

Google’dan Para Kazanma Adımları

Google para kazanma, internet sitesi sahipleri tarafından çoğunlukla Google Adsense olarak bilinmektedir. Bu servis içerisinde toplamda 2 farklı grup yer almaktadır. Bunlar;

 • Reklam verenler (Google Adwords kullanıcıları)
 • Reklam yayınlayanlar (Google Adsense kullanıcıları) olarak bilinir.

Google Adsense Nedir?

adsense

Günümüzde Google Adsense para kazanma yöntemlerine olan ilgi arttıkça Google Adsense’nin ne demek olduğunu merak eden kullanıcıların sayısı da artmaktadır. Google; internet sitesi, blog ve Youtube video üreticilerinin yayınlamış oldukları içeriklerde yayınlanan reklamlar karşılığında belirli bir ücret öder. Şirket tarafından yayıncıları bir araya getirmek ve takibi kolaylaştırmak için oluşturulmuş reklam ağının adı ise Adsense’dir. Türkiye’de bloggerların en çok tercih ettiği uygulamaların başında Adsense ile para kazanmak gelmektedir. Web sitesinin içeriğine göre konu odaklı olarak reklam veren Google, internetten en fazla konu odaklı reklam vererek para kazanmayı sağlayan tek adrestir. Google Adsense’e bu adresten başvurabilirsiniz.

Google şirket olarak, bu anlamda çok titiz hareket ettiği için bazı reddedilme cevapları ya da cevapsız kalma durumu yaşanabilir. Google para kazanma birçok site kullanıcısının yakından ilgilendiği bir konudur.

Google Adwords Nedir?

Adwords

Google Adwords, Google Adsense’de yayınlanacak reklamları veren firmaların kullandığı bir reklam ağıdır. Yani bu reklam ağı sadece reklam verenler için kullanılabilir. Dilerseniz internet sitenizin gelişimi ve trafiğini artırmak için siz de bu platformu kullanarak reklam verebilirsiniz. Google Adwords’e bu adresten ulaşıp detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Google Adsense ile elde etmiş olduğunuz gelirin artması ve artık kendi dijital pazarlama çalışmalarınızı yürütebileceğiniz aşamaya geldiğinizde kullanabileceğiniz gelişmiş bir reklam servisi. Fakat bu yazıda anlatacağımız asıl konu benim gibi site sahiplerinin kulladığı Google Adsense reklam ağı.

Google Para Kazanma Yolu ile Ne Kadar Kazanılır?

Google Adsense ile elde edebileceğiniz kazanç tamamen mevcut trafiğinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Özellikle yurt dışından trafik çeken, İngilizce başta olmak üzere Almanca vb. içerikler üzerine kurulu projeleriniz bulunuyorsa bu geliriniz çok daha fazla olabilmektedir. Türkiye’den reklam veren firma ve kişiler, yurt dışında reklam çalışması yürüten birçok işletmeye göre çok daha cimri denebilir. Ama dünya’da durum biraz farklı, en çok kazanan blogların bir listesini aşağıda paylaşıyorum.

Website: Mashable.com
Alexa Sırası: 206
Tahmini Kazancı: $650,000 / Aylık

Website: forum.digitalpoint.com
Alexa Ranking: 714
Tahmini Kazancı: $550,000 / Aylık

Website: pof.com
Alexa Ranking: 652
Tahmini Kazancı: $350,000 / Aylık

Website: digg.com
Alexa Ranking: 572
Tahmini Kazancı: $250,000 / Aylık

Website: ehow.com
Alexa Ranking: 350
Tahmini Kazancı: $240,000 / Aylık

Website: TechCrunch.com
Alexa Ranking: 299
Tahmini Kazancı: $240,000 / Aylık

vs…

Türkiye’de bu fiyatları TL olarak düşünebilirsiniz.

Google’dan Para Kazanma İçin Web Sitesi Oluşturma

Google Adsense ile para kazanmak için öncelikle kaliteli bir web sitesine ya da blog sayfasına sahip olmak gerekmektedir. Bu sayede Google Adsense ile aylık olarak 2.000 TL ve daha fazlasını kazanmanız mümkün. Bunun için web sitenizin dikkat çekmesi ve özgün olması gerekir.

web sitesi oluşturmakEmek ve yatırım olmadan kazanç elde etmek mümkün değil. Bu nedenle kaliteli bir web sitesi oluşturmak için bir miktar yatırım yapmalısınız. Öyle çok yüksek miktarlardan bahsetmiyorum yıllık 90-100 TL harcayarak alacağınız host+domain işinizi görecektir. “Ben nasıl olduğunu bilmiyorum” diyenler blog nasıl açılır adlı yazıma bakabilirsiniz.

Web sitesi oluşturma, Google para kazanma için yapılması gereken en önemli adımların başında geliyor. Bu yöntem ile para kazanmak için biraz sabırlı olmak gerekmektedir. Açılacak olan web sitesinin ne üzerine olacağı ile ilgili geniş bir ön araştırma yapılmalıdır. Bu aşamada internet kullanıcılarının en çok araştırma yaptığı konular incelenmelidir.

Gereken ön araştırma yapıldıktan sonra kullanıcıların ilgisini çekecek bir alan adı alınarak etkili bir site tasarımı yapılmalıdır. Bu sayede Google Adsense ile para kazanmak için ilk adım atılmış olur. Kurulan web sitesinin içeriğinin tamamen özgün olması ve kopya metinler içermemesi çok önemlidir. Google bu konuda çok hassas ve herhangi bir kopya durumunda gerçekleştirilecek Adsense başvurunuzu iptal edebilir.

Hedef kitlenize bilgi vermek amacı ile oluşturacağınız içerikleri sunabileceğiniz bir blog sayfası oluşturulmalıdır. Blog sayfasında çeşitli haberlere yer verebileceğiniz gibi herhangi bir sorun hakkında çözüm içeren yazılar da paylaşabilirsiniz. Bu çalışmalar tamamen SEO uyumlu yapıldığı zaman belirli bir tıklanma sayısına ulaşır ve web sitesi Google sıralamasında üstlerde yer almayı başarır. Bu başarı google para kazanma için yapılması/atılması gereken ön adımlardan biridir. SEO uyumlu bir web sitesi özgün içeriklerden oluşur ve daha fazla hedef kitleye daha kolay ulaşır. Google Adsense, gerçekleştirmiş olduğunuz tüm çalışmaları ve harcadığınız emeği fark eder ve sitenizde reklam servisini kullanmanıza izin verir.

Google ile Para Kazanmak İçin Doğru Web Sitesini Oluşturmak

Google Adsense kullanımı ücretsizdir ve oldukça kolaydır. Reklam verenlerden elde edilen gelirin minimum %68’ini alma fırsatı sağlar.

google para kazanma için doğru web sitesi

Peki, Google Adsense ile para kazanma için neler yapılması gerekir?

 #  Bunun için öncelikle internet siteniz kaliteli içeriklerle doldurulmalıdır. Google içerik bakımından zengin olan siteleri sever. Yani, bir kullanıcı internet sitenizi ziyaret ettiğinde erişebileceği blog konuları çeşitliliği mümkün olduğunca fazla olmalıdır. Sitenizde yer alan tüm içerikler Adsense tarafından belirlenmiş bazı kuralları ihlal etmeyecek paylaşımlardan oluşmalıdır. Bu paylaşımlar yazı, görsel ya da video başta olmak üzere birçok şekilde olabilir. Sayfalarınızda paylaşmış olduğunuz içerikler hakkında gerekli tüm detayları vermelisiniz. Adsense para kazanma konusunda sadece reklama değil, reklamın yayınlanacağı site kalitesine çok değer verir.


Kısaca: 
Site içerik çeşitliliği, Google Adsense politikalarını ihlal (+18, bahis vs.) etmeyecek şekilde olmalıdır.

 #  Oluşturmuş olduğunuz internet sitesi her açıdan kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. Adsense, reklam yayını için kabul edeceği internet sitelerinin yayıncı politikalarına uymalarını çoğu zaman yeterli görür. Fakat, yayınlanacak reklamların daha çok gelir sağlaması ve yayıncı hesabınızın aktifliğinin korunabilmesi için kaliteli bir sayfaya sahip olmalısınız. Gerek tasarım, gerek reklam yerleşimi gerekse içerik bakımından.

Google, anlaşma sağladığı tüm reklam verenlere belirli standartları sağlayacağına dair taahhüt ve garanti sunar. Bu nedenle reklam verenler tarafından paylaşılan reklam içeriklerinin belirli bir kalitenin altında kalan internet sitelerinde yayınlanmasını kabul etmez. Özellikle son yıllarda Google Adsense bu kurala daha çok dikkat etmeye başlamıştır. Daha titiz şekilde yapılan denetimler sonucu yaptırımlar da her siteye ayırt etmeksizin uygulanır. Eğer Google para kazanma yönetimini tercih edecekseniz kaliteli bir internet sitesi oluşturmalısınız.


Kısaca:
Sitenizin içeriği boş yazılar, sadece site hiti arttırmak için yazılan yazılar olmamalı, tasarım olarak kaliteli olması Google açısından önemlidir.

 #  Genel olarak site ve sayfa içeriklerinizin yoğun bir trafik alması gereklidir. Adsense, site yöneticileri tarafından iyi bir kazanç kapısı olarak görülür. Servis, internet sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sayısı yani trafiğinizle bağlantılı olarak daha fazla kazanç sağlamanızı sağlar. Bu nedenle net olarak şu ya da bu kadar kazanırsınız gibi bir rakam belirtmek mümkün olmaz. Çünkü; elde edilen miktar reklam verenin ayırmış olduğu bütçe, tıklanma ve trafiğe bağlı olarak değişiklik gösterir.

Günlük minimum 300 – 400 trafik arasında bir ziyaretçiye ulaşmayı başarmayan internet sitelerinde Adsense reklamlarının kullanılması tavsiye edilmez. İnternet sitenizin mevcut trafiğini artırmak için hedef kitlenizi doğru hedeflemelisiniz. Bunun için Google’da ilk sayfada çıkmak adlı yazıma bakabilirsiniz. Öncelikle Google Adsense gelirini arttırmaya değil site kullanımını arttırmaya odaklanılması gerekir. İki işlem bağlantılı şekilde birbirini besleyecektir.

 #  Doğru şekilde seçilen anahtar kelimelerin hedeflenmesi gerekir: Eğer içerikte doğru olarak belirlenen anahtar kelimelerin hedeflenmesi sağlanırsa, Google Adsense ya da herhangi bir farklı reklam mecrası üzerinden daha çok gelir elde etmek mümkün olacaktır. Anahtar kelimeler; reklam verenler tarafından hizmet ya da ürünlerin tanıtımını yapmak için kullanılır ve bu nedenle rekabet ortamı her zaman daha yoğundur.

 İpucu:  En çok tıklanan konular, para kazandıran konular, en popüler konular adlı makaleler size doğru anahtar kelimeyi seçmenize yardımcı olacaktır.

 #  Google para kazanma politikaları ile kullanıcılar tam bir uyum yakalamak zorundadır. Daha önce de belirtmiş olduğum gibi; Google Adsense, Google’ın mevcut gelirinin üçte birini sağlayan en önemli projelerinden birisidir. Bu nedenle kaliteli yayıncılara ulaşmayı hedeflediği bu servisi oldukça fazla önemser. Her kullanıcı gerekli şartları sağlaması halinde Google Adsense hesabı elde edebilecek olsa da bu kurallara uyum sağlamayı sürdürmez ise bir süre sonra elde etmiş olduğu hesabı kaybedebilir.

Mevcut ya da yeni bir Google Adsense hesabı alınsa dahi kullanıcılar Adsense’i internet sayfasına tam olarak uygulamadan önce sistemin politikalarını gerçekten anladığına emin olunması gerekir. Sistemde yanıltmaya neden olacak fikirlerin kafadan atılması ve kuralların ihlal edilmemesi konusunda dikkat edilmesi şarttır.

 #  Bir hedefi olan ve Google Adsense odaklı hizmet vermeyen bir internet sayfasına sahip olunması beklenir. Adsense ile para kazanmak, elbette internet sayfasını bir kazanç ortamına dönüştürmenin en etkili yollarından birisidir ancak tek hedefi Adsense reklamlarını yerleştirilmek olduğu zaman o siteler Google tarafından sistemden uzaklaştırılıyor. Google bu anlamda site kalitesini ve sitenin ne amaçla hizmet vermeye çalıştığını çok iyi şekilde analiz etmeyi başaran gelişmiş bir yapay zeka algoritmasına sahiptir.

Adsense Kullanımından Gelir Elde Eden Sitelerin Ortak Özellikleri

 • Sunmuş oldukları içerikler bilgi bakımından zengin olmakla birlikte kaliteli paylaşımlardır.
 • Site içerisinde yoğun bir kullanıcı trafiğine sahiptir.
 • Tam anlamıyla Google para kazanma politikalarına uyum sağlamaktadır.
 • Yüksek kazanç sağlamak ve başarılı olmak adına Webmaster yönergelerine (SEO) uyumludur.
 • Hepsi kullanıcılara fayda sağlayacak ürün ve hizmetler sunar.
 • Tek amaçları Google’dan para kazanmak değildir. Her sitenin öncelikli amacı kullanıcı deneyimi olmalıdır.

Google Para Kazanma Yolu ile Geçimini Sağlamak Mümkün Mü?

Tüm giderleri karşılayacak derecede ciddi bir gelirin elde edilip edilmeyeceği en merak edilen konular arasında yer alır. Bu konuda sürekli güvenilebilecek ve yüksek miktarlara ulaşacak kazançlara ulaşmak mümkün. Muhtemelen bu servis Google var olduğu sürece devam edecektir. Ancak doğrudan size bağlı bir servis olmaması nedeniyle hayatınızı bu servise bağlamadan, olası riskleri düşünerek alternatif kazanç kaynaklarını da araştırarak Google Adsense ile para kazanmak konusunda çalışmalarınızı yürütmenizi öneriyorum.

adsense kazanç tablosu

Google’dan para kazanma olayında özellikle başka bir işte çalışan bireylerin yeterli zaman ayıramaması da gelirin sadece ek gelir olarak kalmasını sağlamakta. Yalnızca bu alandan gelir elde eden bireyler ise zamanlarının ciddi bir bölümünü bu işe harcamaktadırlar.

Google Adsense genellikle çevrim içi para kazanmanın en kolay ve en güvenilir yolu olarak kabul edilir. Yeterli zaman ve emeğin bu alanda harcanması karşılığında site kullanıcıları iyi bir kazanç elde ederler. Google Adsense ile para kazanmak için siteye dair belirli kuralların yerine getirilmesi, sistemden gelir elde etme konusunda verimlilik sağlar.

Google Adsense’e Nasıl Kayıt Olunur?

Google Adsense kayıt olmak için öncelikle bir Google hesabına sahip olmanız gerekir. Halihazırda bir Gmail hesabınız bulunuyorsa bu aynı zamanda bir Google hesabı olarak kabul edilir. Farklı bir mail servisi ile çalışıyorsanız buradan hesap oluşturabilirsiniz. Yeni bir Google hesabı ile başvuru yapılabileceği gibi eski bir Google hesabı ile de başvuru yapılabilir. Google hesabınız hazır ise başvurunuzu Google Adsense adresinden yapabilirsiniz. Kısa süren başvuru aşamasını tamamladıktan sonra Google Adsense sözleşmesi imzalanır. Gereken bilgiler doldurulduktan sonra Google tarafından verilen HTML kodu web sitesine eklenir.

Yapmış olduğunuz başvuruyu detaylı bir şekilde inceleyen Google ortalama 2-7 gün sonra sonucu size bildirmektedir. Bu aşamada sitenize SEO uyumlu ve özgün içeriklerden inşa etmeye devam etmeli, mevcut içeriklerinizi gözden geçirerek geliştirmelisiniz. Bu işlemler başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi ve Google para kazanma aşaması için en önemli aşamayı geçmenizi sağlar. Ancak web siteniz SEO uyumlu değil ise ve kopya içeriklerden oluşuyor ise başvurunuz reddedilir.

Başvuru olumlu değerlendirildiği zaman kayıt yapılan panele girerek web sitenize eklemek istediğiniz Adsense reklam kodlarını inceleyebilirsiniz. Öncelikle reklam türünü belirlemelisiniz. Bu kapsamda resim, yazı ya da her ikisini içeren reklamlara sitenizde yer verebilirsiniz. Bu reklamlarla ilgili oluşturulan kodlar alınarak site içerisinde yayınlamak istediğiniz alana yerleştirilir. Bu işlemden yaklaşık 10 dakika sonra reklam sitenizde görülmeye başlar.

Reklamlarınızın tıklanmaya başlanması ve kazancınızın 100 ₺ seviyesine ulaşmasıyla birlikte Google tarafından belirtmiş olduğunuz adrese posta yoluyla bir PIN gönderilecektir. Bu posta içerisinde yer alan kod ile adres teyidi gerçekleştirmeniz istenecektir.

Yayınlanan reklamlar kullanıcılar tarafından görüntülenip, tıklanmaya başlanmasıyla birlikte kazancınız giderek artış gösterecektir. Yayınlanan reklamlarla ilgili Google elde ettiği gelirin minimum %68’ini size ödeyecektir. Panelde görüntülenecek kazanç, tarafınıza ödenecek net tutarı ifade etmektedir. Kazancınız 200 TL olduğu zaman Google Adsense paranızı hesabınıza aktarır.

Hangi Konular Google Adsense Reklamlarında Daha Çok Kazandırır?

Kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de budur. Bazı alanlara gösterilen ilgilinin fazla olması, yayınlanan reklamların da daha çok tık almasını sağlar. Bu nedenle sitenizde paylaşımını yapacağınız konuları seçerken buna da dikkat etmeniz kazancınızı artırmanızı sağlar. En çok kazandıran konulardan bazıları ise şu şekildedir;

Finans, Ekonomi Konuları

Finans ve Ekonomi konularında reklam veren oldukça fazlar şirket bulunmaktadır. Bu sektörde reklam veren kurum ve kuruluşlar genellikle banka, finans ve sigorta şirketleridir. Yani; işinin temeli “Para” üzerine kurulu olan hemen hemen her kurum, kuruluş ve kişi bu alanda reklam verecektir. Kredi fırsatları hakkında reklam kampanyası yürüten bankalar, sizden gelecek bir müşteri için tıklama başına en yüksek fiyatı verir diyebiliriz.

Emlak Konusu

En çok kazandıran reklam konularının bir diğeri ise emlak konularıdır. Gayrimenkul ve inşaat firmaları yüksek kazançlar elde ettikleri için reklamlara da iyi bir bütçe ayırırlar. Bu nedenle sitenizde emlak konularını içeren reklamlara yer verirseniz daha çok kullanıcı tarafından reklamların tıklanmasını sağlayabilirsiniz.

Sağlık Konusu

Sağlık sektörünün hızlı gelişimiyle birlikte özel olarak faaliyet gösteren birçok güzellik ve bakım salonu; sağlık konusunda paylaşım gerçekleştiren internet sitelerini hedefleyen reklamlar oluşturmaktadır. Sağlık alanında herhangi bir konu ayırımı yoktur. Sağlık ile ilgili her konu internet kullanıcılarının dikkatini çeker. Kazancınızı artırmanın bir yolu da sağlık reklamlarına ağırlık vermektir.

Tatil Konusu

Türkiye’de birçok kişi iş yorgunluğunu tatil ile atmaktadır. Bu nedenle sezon öncesi ya da sezon sonrası otellerin tatil kampanyalarını sürekli takip etmektedir. Oteller bu konuda bonkör davranarak ciddi reklamlar verirler. Sizler de sezon dönemlerinden yararlanarak sitenizde otel kampanyalarını yayınlayarak daha çok kazanabilirsiniz.

Oyun & İnceleme Konuları

Türkiye ve dünya genelinde oyun oynamayı seven kullanıcıların sayısı giderek artmakta. Yeni çıkan oyunlar hakkında yapacağınız incelemeler ve paylaşımlar oldukça fazla dikkat çekecektir. Elbette yalnızca kullanıcıların değil, reklam verenlerin de ilgisini çekecektir. Yeni oyun geliştiren birçok kurum, kendi oyunlarının incelemesini gerçekleştirmeniz ve kullanıcıları yönlendirmeniz için reklama oldukça fazla bütçe ayırmaktadır.

Google para kazanma yöntemiyle para kazanabileceğiniz konulara yer verdiğim Para kazandıran konular devamı…

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

6 Responses

 1. Merhaba , ben google adsenseye bilmeden kayıt oldum ve reklam almak için başvurdum. Bilgim yoktu cahilliğime geldi ve sitede çok fazla içerik yokken başvurmuş oldum. Bu sabah adsense tarafıma mail ile döndü ve sitede çok içerik olmadığı için reklamı reddedi doğal olarak. Bu bana bir dezavantaj bir kötü iz bırakır mı googlenin hafızasında içeriksiz site olarak kaydedilir mi? Mailde sitenizi düzeltip tekrar başvurun diyordu. Bu konu hakkında bana bilgi verebilir misin? Teşekkür ederim.

  1. Emre, seninde söylediğin gibi kötü bir başlangıç olmuş. Bazen mail adresime Google Adsense’e ne zaman başvurmalıyım gibi yorumlar geliyor. Bu konuda sitenizin içerik ve tasarım olarak tatmin edici düzeyde olduğundan emin olduğunuzda başvurmanız gerekli. Tam bir ortalama veremesemde 2-3 ay bekleme süresi ve bu süre içinde haftada en az 2-3 makale girişi yaparak sabredilmeli.

   Google çalışma mantığı ile ilgili kısa bir not düşeyim buraya; YouTube’dan kanal açıp kazanmaya çalışanların hikayesi bize Google’ın çalışma şeklini anlatıyor aslında. Google ne diyor orda “arkadaş 1000 takipçin yoksa sen para kazanma tuşunu aktif edemezsin”. 1000 takipçi demek çektiğiniz videoların beğenilmesi demek aslında. Yani önüne gelen para kazanacağım diye kanal açmasın istiyor google. Web sitesi olayında da aynı her önüne gelen 2 makale girip para kazancam diye heveslenmesin diye boş daha olgunlaşmamış siteleri kabul etmiyor. Siz içerikleri kaliteli girerseniz sitenizde kullanıcılar daha uzun süre kalırlar. Bu da alexanızı düşürür, Google’da index sayınızı arttırır vs. Bu şekilde başvuru yapılırsa onaylanma olayı daha kesin sonuçlanır tabi ki.

 2. bugunun sartlarında ınternetten baska para kazanma yolu yok gıbı bırsey zaten tskler yazı ıcın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir