Videolu Anlatımlar

2020’nin 10 En İyi Hosting Firması

En iyi hosting Türkiye Lokasyon

En iyi hosting firmaları arasından Türkiye lokasyonda olan doğru firmayı seçmek gerçekten çok zor olsa da sizin için piyasada bulunan en iyi firmaları incelemeye çalıştım. Bu incelemelerde sizinde göreceğiniz gibi bir çok farklı yöntemle site hızları ve hosting firmaları test edilmiştir.

Makalede Neler Var?

İnternet üzerinde Türkiye lokasyon en iyi hosting firmasını ararken özellikle bazı sitelerde onlarca host firmasından bahsedildiğini görmüşsünüzdür. Ben bu yazımda sadece yıllardan beridir bu sektörde olan gerçekten en iyi hosting firmalarını kendi arasında kıyasladım.

Aksi halde sadece Türkiye lokasyon olarak olaya baksaydım yüzlerce host firmasını buraya yazmam gerekirdi. Bu da hem zaman kaybı olur hem de sizi yanıltabilirdi.

Son olarak şunu belirtmeliyim ki bu yazımdaki tüm hosting firmaları tarafımdan da 10 yıllık web tecrübem sırasında bir çok kez kullanılmıştır.

#Bu arada henüz domain veya host alımı yapmadıysanız blog nasıl açılır sayfamı inceleyerek kendinize bir yol haritası (doğru site içeriği seçimi, domain seçimi, sitede neler yazılabilir, hit için ne yapmalıyım vs..) çıkarabilir, blog veya sitenizi nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz.

Okuyacağınız bu yazıdaki değerlendirmeler kendi tecrübelerim ve araştırmalarımın yanı sıra internet üzerindeki tüm kaynakları birer birer incelemem sonucu 2019 yılı için güncellenerek oluşturulmuştur.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

En İyi Hosting Firması Nasıl Seçildi?

En iyi hosting incelemesi
En iyi hosting inceleme

Yerel ve Yurtdışı Hız Analizlerini yaptık.
Fiyat Analizlerini yaptık.
Kurumsal Yapılarını inceledik.
Müşteri Hizmetlerini kıyasladık.

Yazımın devamında hangi hosting firmasının nasıl seçildiğini çok daha detaylı olarak anlattım.

 !  Herhangi bir plana karar vermeden önce hosting firmasına karar vermeniz gerekir. Eğer sitenizin hedef kitlesi Türkiye ise, hosting firmanızın sunucuları Türkiye lokasyonlu yerel hosting firması olması ziyaretçilerinizin sitenize daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır.
 !  Eğer sitenizin hedef kitlesi tüm dünya ise, kesinlikle yabancı bir hosting firması ile çalışmalısınız. Neden? Çünkü; ziyaretçinizin lokasyonu ile server lokasyonu arasındaki mesafe ne kadar artarsa, bağlanma süresi de o kadar yükselecektir.

Bu kapsamda sizler için sektörde ismi duyulan, sunucuları Türkiye’de olan aşağıdaki en iyi hosting firmalarını çok ayrıntılı bir şekilde inceledik. Bunun sonucunda en iyi hosting firmalarını aşağıdaki listeye göre sıraladık.

ÖNEMLİ : Yabancı lokasyon olsun ama fiyat/performans iyi olsun yanında ücretsiz domain alayım, sıkıntısız dünya kalitesinde bir hizmet alayım diyenler için Hostinger firmasının aylık 4-5 TL gibi bir rakama sunduğu host paketini öneririm. Dünya’nın en iyi hosting firması hakkında bilgi verilen BLOG NASIL AÇILIR yazısını incelemenizi tavsiyelerim.

En İyi Hosting Değerlendirme Sonuçları (Genel Ortalama)

1. Turhost
2. Güzel Hosting
3. Netinternet
4. Veridyen
5. Hozzt
6. Alastyr
7. Natro
8. Netdirekt
9. Markum

En İyi Hosting Firmaları – 1.Aşama – Hız Analizi

Yavaş web siteleri, hızlı olanlar kadar iyi sıralama alamazlar. Google düzenli olarak “iki saniyenin altında” kuralını tekrar tekrar belirtiyor ve genel olarak 500ms’nin altını hedefliyor. Bu kapsamda hem ziyaretçilerinize iyi bir hizmet vermek hem de reklam gelirlerinize etki edecek olan internet sitenizin hızı önemlidir.

#Hosting firmasının hızı başka neyi gösterir?

Firmalardan eğer size özel bir sunucu hizmeti almıyorsanız (ki bunun bedeli yüksek olacaktır ve ortalama bir internet sitesi için gereksizdir) firma sizin siteniz ile birlikte birçok hosting hizmeti alan siteyi aynı sunucu içinde barındıracaktır. Böylece birçok farklı internet sitesi ile aynı Ram ve Disk kullanılacağınızdan internet sayfanıza erişim hızı aynı sunucuda çok fazla internet sitesi barındırmadan dolayı olumsuz etkilenebilir. Yapılan hız analizlerinde başarılı olan en iyi hosting firmalarında böyle bir donanımsal sorunla karşılaşmayacağınızı da dolaylı olarak anlamış olursunuz. Bu bakımdan hızlı bir site imkanı sağlayacak olan en iyi hosting firmasıyla anlaşmanız gerekmektedir.

Yurtdışından Yapılan Hız Analizi

https://www.bitcatcha.com/ sitesi aracılığıyla dünyanın farklı ülkelerinden yapılan hız analizinde Güzelhosting olmuştur. Yani özellikle yurtdışına yönelik bir internet siteniz varsa sitenizin kullanıcılar tarafından en hızlı erişimini Güzelhosting sağlayacaktır. Tabi eğer özellikle ülke dışına yönelik yabancı dilde bir site düşünüyorsanız size tavsiyemiz sunucuları yurtdışında olan bir hosting firmasıyla anlaşmanızdır. Bunun için en iyi hosting firmaları sitesine bakmanızı öneririm.

Türkiye’den Yapılan Lokal Hız Analizi

Kendi yerel sunucumuzdan yaptığımız hız sorgulamasında Turhost minumum 8ms maksimum 8ms ile büyük bir farkla birinci olmuştur. Yani Türkiye sınırları içine hitap eden bir internet siteniz varsa sitenizin kullanıcılar tarafından en hızlı erişimini Turhost sağlayacaktır.

En Hızlı Hosting FirmalarıMinimumMaksimumOrtalama
*Turhost (genel ortalama 1.si) 8ms9ms8ms
*Güzel Hosting (genel ortalama 2.si)20ms21ms20ms
Alastyr20ms21ms20ms
*Netinternet (genel ortalama 3.sü)20ms22ms20ms
Veridyen21ms23ms21ms
Netdirekt22ms24ms22ms
Hozzt52ms54ms52ms
MarkumTeste KapalıTeste KapalıTeste Kapalı
NatroTeste KapalıTeste KapalıTeste Kapalı
Fiyat Performans Analizi
Netinternet

Farklı Paketlerdeki Hosting hizmetlerinin ücretleri değişkenlik gösterse de genel olarak tercih edilen ve bizim de ortalama bir internet sitesi için tavsiye edebileceğimiz Linux hosting ekonomik limitsiz paketleri arasında sizler için yapmış olduğumuz Fiyat araştırmasında en uygun fiyatların güzelhosting firmasında olduğunu gördük.

En İyi Hosting FirmalarıFiyatDetaylar
*Güzel Hosting (genel ortalama 1.si)32 DolarDetaylı İncele
*Turhost (genel ortalama 2.si) 38 DolarDetaylı İncele
*Netinternet (genel ortalama 3.sü)40 DolarDetaylı İncele
Veridyen41 DolarDetaylı İncele
Alastyr42 DolarDetaylı İncele
Natro42 DolarDetaylı İncele
Markum49 DolarDetaylı İncele
Hozzt50 DolarDetaylı İncele
Netdirekt50 DolarDetaylı İncele

(Fiyat konusunda ihtiyaçlarınıza göre olan koşullarda fiyatları incelemenizi tavsiye ederiz. Ortalama fiyatları görmeniz açısından yapmış olduğumuz bir çalışmadır. Listelediğimiz en iyi hosting firmalarının fiyatları 2018 MAYIS tarihli olup dolar kuruna göre değişiklik gösterebilir.)      

 En İyi Hosting Firmaları – 2.Aşama – Güvenilirlilik

 Yer Sağlayıcı Belgesi Var Mı? 

btk kaydı Günümüzde herhangi bir kurumsal yapısı olmayan kiraladığı sanal sunucular üzerinden firma görünümlü hosting yapanlardan uzak durmanız gerekir. Çünkü güzel bir internet sitesi yaparsınız belli bir seviyeye getirirsiniz, her şey yolunda derken birden güvendiğiniz, hosting firması sandığınız hostinginiz yok olmuş veya sanal sunucularında yaşanan bir sorun nedeniyle tüm sitenize ait veriler uçmuş, tabi yedekleme de söz konusu olmadığından mağdur hostingzede haline gelmiş olursunuz. Peki bunun önüne geçmek için ne yapmanız gerekir? Öncelikle https://www.btk.gov.tr/ticari-amacli-hizmet-verenler-yer-saglayici-listesi adresinden hosting firmasının “Yer Sağlayıcı Belgesinin” olup olmadığını sorgulamanız gerekmektedir.

İnceleme yaptığımız Türkiye lokasyon en iyi hosting firmalarının “Yer Sağlayıcı Belgelerinin” olup olmadığını sizler için araştırdık.

Yer Sağlayıcı Belgesi BTK Resmi internet sitesinde VAR gözükenler :

turhost logo    markum logo    netdirekt logo    netinternet logo    alastyr logo   verdiyen logo

Yer Sağlayıcı Belgesi BTK Resmi internet sitesinde YOK gözükenler :

hozzt logo  guzelhosting logo     natro logo

En İyi Hosting Firmaları – 3.Aşama – Müşteri Hizmetleri

Hosting hizmeti veren bir firmada dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birisi de ulaşılabilirlikleridir. Yani mesela gece saat 03.30’da internet sitenizle ilgili cpanel de ciddi bir sorun yaşadınız. Ne olacak? İşte tamda bu noktada hosting firmasının kalitesi ortaya çıkmaktadır. 7/24 ulaşılabilir olmasından hem kurumsal yapısının olup olmadığını hem de firmanın güvenilirliğini anlayabilirsiniz.

Hosting firma araştırması yapanlar bu durumu gözardı edip genelde ücretine odaklansa da belkide en önemli konulardan birinin anında hosting teknik ekibine ulaşabilmek olduğunu tecrübe ederek acı bir şekilde öğrenmek zorunda kalmaktadırlar. Genelde yapılan hosting firmalarında bulunan  ticket uygulaması olarak ifade edilen sorunu yaz gönder,bir ara bakalım şeklinde olmaktadır.

#Neden canlı destek önemli?

Sitenizi kurduğunuzu, işlerin gayet iyi başladığını düşünün, tam işler yolunda derken birden siteye erişim hatası vermeye başladı. Ne yapacaksınız? Hemen firmaya ticket yazdınız. Onlar da size genelde “sorununuz teknik servis departmanına iletilmiştir.” Yazacaktır. Saatler geçer size dönüş yapan olmaz, mesai saatleri dışında olduğu için telefonla ulaşamazsınız vs. Yaşayabileceğiniz bu stresi hayal ettiniz mi? İşte hosting firmasının 7/24 canlı destek vermesi (Telefon ile bu desteği verenler bu yazımda sadece 7/24 iletişim kurulabilenler şeklinde geçmiştir) destek bu noktada çok önemli. Bu hizmeti verenlerde genelde teknik personelini vardiya yöntemiyle gece gündüz çalıştırmaktadır. Bunu da yapanlar kurumsal yapısı gerçekten oturmuş olan, tecrübeli firmalardır.

Sizler için hosting firmalarının müşteri hizmetlerini, kurumsal yapılarını, yedekleme hizmetlerini tek tek inceledik.

Canlı Destek Hizmeti Veren En İyi Hosting Firmaları

Canlı Destek Hizmeti firma yetkilileri ile anında chat yoluyla iletişim kurabilmenizi ifade eder.  Canlı Destek Hizmeti veren firmalar genel olarak teknik personelini vardiya usulüyle çalıştırdığı için günün hangi saatinde olursa olsun karşınızda size yardım edebilecek bir firma yetkilisi teknik eleman olacağı anlamına gelmektedir.

En iyi hosting turhost.com

2004 kurulmuş olan İzmit merkezlidir ve Aerotek Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ. nin bir markasıdır.“Yer sağlayıcı Belgesi” Aerotek üzerinedir. 60.000 den web sitesine hizmet vermektedirler. Türk Telekom altyapısını kullanmaktadırlar. Türk Telekom gibi Türkiye’nin en büyük alt yapılarından birini kullanmaktadırlar. 7/24 Canlı Destek, Ticket Sistemi ve Telefon İletişimine açıktırlar. 5 gün para iade garantisi vermektedir. Veri merkezi altyapısını Türk Telekom İstanbul Gayrettepe VM’den almaktadır. Benim de bir çok sitemin hala barındığı bir firmadır Turhost. Kurumsal kimliği ve hizmetleri ile Türkiye lokasyon en iyi hosting firmaları listesinde yer almaktadır.

En iyi hosting hozzt

www.hozzt.com 2006  yılında kurulmuş olan KKTC Merkezli bir firmadır. 15 gün para iade garantisi,  %99.9 kesintisizlik garanti, Günlük/Haftalık Yedekleme Garantisi veriyorlar. Ayrıca ofisten görüntüler de mevcuttur. Canlı Destek (Chat) dahil müşteri hizmetleri aktiftir. Bizzat sizler için Cumartesi günü Canlı Destek hizmetleri test edilmiştir. Yaklaşık 3 dk’da dönüş yaptılar. Merkezi KKTC iken sunucularının hepsi İstanbul’dadır. Kurumsal kimliği ve sunduğu hizmetler sebebiyle Türkiye’eki en iyi hosting firmaları listesinde yer almaktadır.

En iyi hosting Natro

www.natro.com 1999 yılında İstanbul merkezli kurulmuş bir firmadır. Canlı Destek(chat) hizmeti vermektedir. Gündüz ve Gece Ekibi bulunmaktadır. %99,98 uptime garantisi vermektedir. İstanbul’da Çizgi Telekomünikasyon A.Ş. datacenterını kullanmaktadırlar.

15 gün koşulsuz iade garantisi  olmakla birlikte,internet sitesine girdiğinizde ofisden fotoğraflar yer almaktadır. Ayrıca firma ile ilgili şeffaflıkları dolayısıyla bu işi kurumsal olarak yaptıklarına kanaat getirilebilmektedir. Kurumsal kimliği ve sunduğu hizmetler ile Türkiye en iyi hosting firmaları listesinde yer almaktadır.

Canlı Destek Hizmeti Bulunmayanlar

netinternet logo

www.netinternet.com.tr 2006 yılında Denizli’de kurulmuş bir firmadır. Pamukkale Üniversitesi Teknokent içinde donanımsal faaliyetini yürütmektedir. Müşteri hizmetleri ilişkisinde  7/24 esasına dayalı çalışan operasyonu birimi bulunmaktadır. Mail, telefon, iletişim formu yoluyla iletişime geçebilirsiniz, canlı destek hizmeti bulunmamaktadır. Verilerinizi yedekleme garantisiyle ilgili bir bilgiye ulaşamadık. 15 gün para iade garantisi vermektedir. Tüm bu hizmetler firmayı yerel en iyi hosting firmaları arasında olmasını sağlamıştır.

guzelhosting logo

www.guzel.net.tr 2008  yılında kurulmuş olan KKTC merkezli bir firmadır. 7/24 telefon, ticket, mail ile iletişim mümkündür. Canlı Destek yoktur. Ticket sistemi ile sorunlara cevap vermektedirler. %99 uptime garantisi vardır. Kıbrıs merkezli bir firma olmasına rağmen sunucuları İstanbul’dadır. 35 bin civarında aktif internet sitesine hosting hizmeti sağlamaktadır. Benim de uzun süre kullandığım bu firma en iyi hosting listesine girmeyi kesinlikle hak ediyor diyebilirim.

verdiyen logo

www.veridyen.com 2016 yılında İzmir’de kurulmuş olan genç bir firmadır. 7/24 destek birimi vardır. Ancak telefon ile iletişime 09:00 – 18:00 saatleri arasında açık olmaları bir handikaptır. Bu saatler dışında e-mail üzerinden iletişim sağlanabilmektedir. Ayrıca internet sitenizle ilgili ulaşılabilirlik garantisi vermektedir. 7 gün koşulsuz para iade garantisi vardır. Telefon ile görüşmenin sadece mesai saatlerinde olması çok hoş olmasada genel olarak sağladığı hizmetler ile en iyi hosting firmaları arasında yerini alıyor.

netdirekt logo

www.netdirekt.com 2009 yılında İzmir’de kurulmuş bir firmadır. İstanbul, Ankara ve Frankfurt lokasyonlu veri merkezleri bulunmaktadır. 7/24 Telefon, Ticket, E-mail üzerinden ulaşım garantisi vermektedir. Hosting hizmetlerinde mail yönlendirme (forwarding) ve mail grubu özelliği bulunmamaktadır. Önemli bir husus, kullanıcı başına işlemci ve bellek kullanımı %15 ile limitlenmiştir. Yedekleme işlemlerini haftalık olarak network üzerinden farklı bir yedekleme sunucusuna yapmaktadırlar. Sunduğu hizmetler Türk en iyi hosting firması listesinde yer alır.

alastyr logo 1

www.alastyr.com 2012 Yılında kurulmuş olan KKTC Merkezli bir firmadır. İzmir ve ABD’de ofisleri bulunmaktadır. “Mevcut yapımızda mesai saatleri içerisinde müşterilerimize dönüş süremiz 5 ile 30 dakika arasındadır.” “7/24 Destek talepleri operatörlerimiz tarafından düzenli bir şekilde kontrol edilmektedir” ifadeleri biraz kafamızı karıştırsa da Alastyr ile müşteri hizmetleri konusunda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Bunlara ek olarak 7 gün koşulsuz para iade garantisi sunmaktadır. Trafik limiti aşıldığında sitenizin yayınını otomatik olarak durdururlar. Genel olarak sunduğu hizmetler ile Alastyr Türkiye en iyi hosting listesinde yerini almaktadır.

markum logo

www.markum.net 2002 yılında kurulmuş İstanbul merkezli bir firmadır. 50.000’in üzerinde müşterisi vardır. Türkiye’de 3 farklı ilde sunucu lokasyonları bulunmaktadır. Hollanda  Amsterdam’da da yatırımları vardır. Telefon desteğini belirli saatlerde verebilmektedir.

Bu saatlerin dışında sadece ticket sistemi üzerinden 7/24 sorulara cevap vermektedirler. Kurumsal kimliğini ispatlayacak önemli kurum ve kuruluşların referansları bulunmaktadır. Kurumsal kimliği ve hizmetleri ile Markum en iyi hosting firması listesinde olmayı hak ediyor.

Türkiye Lokasyon En İyi İlk 3 Hosting Firması

ÖNEMLİ : Yabancı lokasyon olsun ama fiyat/performans iyi olsun yanında ücretsiz domain alayım, sıkıntısız dünya kalitesinde bir hizmet alayım diyenler için Hostinger firmasının aylık 4-5 TL gibi bir rakama sunduğu host paketini öneririm. Kampanya linki ile gidip kupon olarak “HOSTINGER2020” kullandığınızda 2020 için indirimi alabilirsiniz.

10 yıllık tecrübeme dayanarak size şu 3 firmayı tavsiye ediyorum arkadaşlar. Türkiye lokasyon hosting arayanların %100 memnun kalacağından eminim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Yukarıda yapılan analizlerimle birlikte uzun zamandır İnternet sitesi hosting hizmeti alma tecrübemi de birleştirdiğimde sizler için en iyi üç hosting firmasını belirlediğimi düşünüyorum.

1. TURHOST

Birinci sıradaki en iyi hosting seçimimiz; merkezi Türkiye’de olan, yer sağlayıcı belgesi bulunan, lokal hızı en iyi seviyedeki, canlı destek müşteri hizmetleri bulunan ve fiyat olarak da ilk üçte yeralan Turhost firması.

2. GÜZELHOSTING

İkinci sıradaki Türkiye lokasyon en iyi hosting firması merkezi KKTC’de ancak sunucuları İstanbul‘da olan  olan, yurtdışı lokasyonda en iyi, Türkiye lokasyonda ikinci en iyi seviyedeki, canlı destek müşteri hizmetleri olmasa da forumlarda müşteri hizmetleriyle ilgili olumlu yorumlar bulunan ve fiyat olarak da en iyi fiyatı veren Güzelhosting firmasıdır.

3. NETINTERNET

Üçüncü sıradaki Türkiye lokasyon en iyi hosting firması tercihimiz merkezi Türkiye’de olan, yer sağlayıcı belgesi bulunan, lokal hızı İyi seviyedeki, canlı destek müşteri hizmetleri olmasa da 7/24 telefonla iletişim kurabileceğiniz ve fiyat olarak da ortalama seviyede bulunan Netinternet firmasıdır.

Türkiye En İyi Hosting Firmaları Yazım Hakkında

Bu yazıda yapılan tüm çalışmalar kendi yaptığım analizlerin sonucudur. Firmaların sunduğu diğer hizmetler hakkında fikir sahibi yapamaz. Türkiye hosting firmaları hakkında yazdığım tek bir yazı ile firmanın tüm hizmetlerini değerlendirilemez ve bu onu en kötü hosting firması ilan etmez. Kaldı ki yaptığım analizler dahi o anlık sonuçlar olup en iyi hosting analiz sonuçları  konuma, sizin internet hızınıza göre farklılık gösterebilir. 

Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

blog açmak arka planı

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

9 Responses

 1. Güzelhosting 7/24 destek konusunda oldukça başarılı. Ama bugüne kadar kullandığım 8-10 adet firma arasında en yavaş yükleme hızına sahip. Destek birimi ile günlerce görüşme sonunda bir tık ilerleme sağlansa da hala çok yavaş. Buna rağmen bir çok sitedeki hosting incelemelerinde hızının beğenilmesine anlam veremiyorum.

 2. Yazınızı inceledim. Teşekkürler değerlendirmeleriniz için, ancak eklemek istediğim bir kaç nokta var izninizle. Listede ki hosting firmalarının çoğu ile çalıştım. Ancak genel ortalamaya bakıldığında natronun son sıralarda olmasını garipsedim doğrusu. Fiyat konusu ise aylık kampanyalar ile sürekli değişmektedir.

  1. Birol Bey Merhaba,
   Sıralama kriterlerimiz sizinde gördüğünüz gibi yukarıda belirtildi. Bu kriterler açısından sıralamada yerini aldı diyebilirim.

 3. Öncelikle bu kadar detaylı ve emek verilerek hazırlanmış bir içerik için teşekkür ederim. Yazını detaylı bir şekilde inceledim fakat birkaç noktada bilgi eksikliği olduğunu düşünüyorum.Natro ve Güzel Hosting’in yer sağlayıcısı belgesi bulunmakta. Firma unvanları farklı yalnızca. Güzel Hosting için “GNET İnternet Telekomünikasyon A.Ş.” olarak Natro için ise “Çizgi Telekomünikasyon A.Ş” aramasını gerçekleştirebilirsiniz.Hozzt’un firma ünvanı Pupa Services olarak geçiyor fakat onların yer sağlayıcısı belgesi bulunmuyor sadece yanlış bilmiyorsam.

  1. Engin haklısın bu konuda yazı içinde bir düzenlemeyi en kısa zamanda yapacağım. Teşekkürler.

 4. Yapılan test ve sonuçları “anlık” verilere dayandığı için sadece “hız” ve “erişim” açısında değerlendirmek yanıltıcı olur. Hosting ücretleri, teknik destek, güvenlik vb bir çok etken bir firmanın iyi ya da kötü olmasını sağlar. Ben şahsen 5 yılı aşkındır güzel hosting kullandım ve halende kullanıyorum hem yurt içi hem de yurt dışı trafik alıyorum ve siteme giren kullanıcıların %20’si ilk ziyaretlerinden sonra geri dönüş yapıyorlar.

  1. Hüseyin hocam sadece hız, sadece ücret olarak da göstersekte; en başta ve sonda tüm kriterlerin ortalamasını alarak bir sıralama yaptık.Ben de siz gibi önemli olanın toplam sonuçlar olduğunu düşünüyorum. Bu konuda siz gibi diğer kullanıcıların yapacağı yorumlarda yazıyı okuyanlara yol gösterici olacaktır. Teşekkürler.

 5. Yazını çok başarılı buldum. Güzel Hosting gerçekten hızlı ancak y.içi için pek emin değilim. Çünkü yurtiçi performansı daha önemli gibi geldi bana

  1. Yurt içi için Turhost veya netinternet işinizi fazlasıyla görür. Ama yurt dışından da ziyaret edilirim diyenler için guzelhosting de tercih edilebilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir