Videolu Anlatımlar

”İnternetten Ne Satabilirim?” Diyenler için En Çok Satılan Ürünler

İnternetten ne satabilirim?” sorusunu soran kişiler, genelde ek gelir arayan ya da tam zamanlı bu işle uğraşmak isteyenler oluyor. Belirli bir yatırım bütçesi olan ve bunu efektif bir şekilde değerlendirmek isteyen bu kişiler, en çok satış yapacakları ürünü bulmak ve onun üzerine yoğunlaşmak istiyorlar. Ben de bu makalede, ”internetten ne alıp satabilirim?, internetten en çok ne satabilirim?” gibi soruları cevaplayarak sizlere fikir vermeye çalışacağım.

Popüler Olan Ürünleri Tespit Etme

Bu yazının devamında, evden satış yapılabilecek ürünler ve ucuza alıp pahalıya satılan ürünler gibi konulara değinerek bir liste oluşturacağım ancak ondan önce genel tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Herhangi bir listeye bağımlı kalmadan, güncel ve trend olan ürünleri nasıl yakalayabilirsiniz?

Bunun için pek çok araç olsa da ben Google Trends kullanmanızı önereceğim. Google Trends, güncel ve popüler arama sorgularını gösteren bir Google hizmeti. Popüler arama sorgularına odaklanarak hangi ürünlerin çıkış yaptığını bulabilir ve ona göre aksiyon alabilirsiniz.

Şimdi bu aracı ürün bulmada nasıl kullanabileceğinizi göstereceğim. Birkaç yol bulunsa da, bu yol benim sevdiğim yollardan birisi. Satılacak bir ürün popüler olduğunda ”A fiyatları, B fiyatları” gibi aramalar yapılıyordur öyle değil mi? Bu arama sorgularındaki fiyatları ekinden ilerleyeceğiz.

İnternette Popüler Ürünleri Bulma - Google Trends ''Fiyatları'' Sorgusu
İnternette Popüler Ürünleri Bulma – Google Trends ”Fiyatları” Sorgusu

Google Trends’de fiyatları aramasını yapın. Karşınıza çıkan sayfada ”Son 7 gün” seçeneğini seçin, dilerseniz son 1 aya da bakabilirsiniz ancak 7 gün idealdir.

Google Trends ''1 Hafta'' Filtrelemesi
Google Trends ”1 Hafta” Filtrelemesi

Filtrelemeyi yaptıktan sonra aşağıya inin ve ”ilgili sorgular” bölümünü bulun. Buradan çıkış yapan ürünleri yakalayabilirsiniz. Şimdi okul dönemi olduğu için okulla ilgili sorgular ön planda. Mesela üniversitelerin açılacak olması sebebiyle ”bavul fiyatları” ön plana çıkmış. Bunları yakalamak önemli.

Google Trends İlgili Sorgular Bölümü
Google Trends İlgili Sorgular Bölümü

Trend olan ürünleri illa bir araç kullanarak değil, gündelik hayatı iyi okuyarak da yakalayabilirsiniz. Örneğin Covid-19 ile kamp sandalyeleri büyük bir patlama yaptı. Şimdi herhangi bir yeşillik alanda kamp sandalyesi görmemek çok zor çünkü insanlar kapalı mekanlardan tedirgin. Bu tarz durumları iyi okumak gerekiyor.

Biraz beyin jimnastiği yaptırabildiysem ”internetten en çok ne satabilirim?” gibi soruları cevaplayacağım bölüme geçebiliriz.

”İnternetten Ne Satabilirim?” Diye Düşünenler için 25 Ürün

1. Telefon Koruyucuları ve Aksesuarları

İnternetten En İyi Ne Satabilirim? - Telefon Kılıfı
İnternetten En İyi Ne Satabilirim? – Telefon Kılıfı

Eğer çevrenizdekileri dikkatle inceliyorsanız, her yeni telefon alan kişinin bir kılıf ve ekran koruyucu da aldığını görürsünüz. Bunun sebebi temelde telefonu koruma ihtiyacı olsa da, kılıftaki desenler ve renkler kimileri için oldukça belirleyicidir. Aynı şekilde jelatin dediğimiz ekran koruyucuların kalitesi de. Bu durum sektörde çeşitliliği ve talebi de beraberinde getirir.

Oldukça popüler olan bu sektöre girmek için yurt dışından, bu yurt dışı genellikle Çin oluyor, toptan ürün temini yapıp burada satabilirsiniz. Bu işin güzel yanlarından birisi depolama için büyük yerlere ihtiyaç duymamanız. Evinizde bile stoklayabilirsiniz (”Evde internetten ne satabilirim?” diyenler için güzel haber).

Satış yapmak için ise bir şahıs şirketi kurabilir ve e-ticaret sitesiyle bunu taçlandırabilirsiniz. 2022’de 110 milyara yakın bir hacme ulaşacak bir sektör telefon aksesuarları. Artılarını eksilerini tartıp o şekilde sektöre girmenizi tavsiye ederim.

2. Korse

Korseler, çeşitli amaçlar için kullanılabilen ürünler. Özellikle kadınlarda bazı kıyafetlerde fit görünmek için kullanılmasının yanı sıra, her iki cins için de duruş bozukluklarını önlemek amaçlı kullanımları da mevcut. Bu şekilde çeşitli amaçlar için kullanımı olunca talep de fazla oluyor haliyle.

Eğer çevrenizde küçük de olsa bu tarz ürünleri satabileceğiniz bir kitle varsa onlardan başlayabilir ve daha sonra internete geçebilirsiniz. Mal teminini toptan bir şekilde yine Çin’den yapabilirsiniz ancak kalite konusunda şüpheleriniz varsa Türkiye pazarını da araştırabilirsiniz.

3. Cerrahi Bone

Cerrahi boneler, sağlıkçılar tarafından son zamanda oldukça fazla ilgi görüyor. Bizzat çevremden bu işi yapıp oldukça güzel gelir elde edenler mevcut. Klasik düz renkli bonelerin yanı sıra desenli boneler, kadın sağlıkçılar tarafından iyi bir ilgi görüyor.

Satış platformu olarak Instagram sayfası açıp oradan da satış yapabilirsiniz. İşleri büyüttüğünüz takdirde bir e-ticaret sitesine geçmeyi de düşünebilirsiniz. Başlangıç olarak bir sağlıkçı tanıdığınız olursa iyi olur, kitle büyütme açısından büyük katkısı oluyor bu durumun. Çevremde bu işi yapanlardan birinin eşi sağlıkçıydı ve onun satışlarıyla işi toparlayıp Instagram sayfası açtılar.

4. Kamp Sandalyeleri

İnternetten Online Ne Satabilirim? - Kamp Sandalyesi
İnternetten Online Ne Satabilirim? – Kamp Sandalyesi

Hala trendi geçmiş değil. ”İnternetten ne satmalı?” diye soranlar için verilebilecek cevaplardan biri ancak dezavantajlarını sayacak olursak çok fazla rakip var ve temin konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Eğer tanıdığınız bir tedarikçi varsa uygun bir fiyata temin edebilir ve çevrenizden de olsa satışa başlayabilirsiniz.

Kamp sandalyesi ile birlikte giden ürünleri (masa, termos, plastik tabak vs.) topluca sattığınız bir Instagram sayfası yahut e-ticaret sitesi fikri de fena olmayabilir. Kampçılık üzerine satış yapan birkaç platform daha var ama çok dolu bir sektör olduğunu düşünmüyorum.

5. Otomobil Temizleyiciler ve Aksesuarları

İnternetten Satış Yapmak İstiyorum Ne Satabilirim? - Otomobil Temizleyiciler
İnternetten Satış Yapmak İstiyorum Ne Satabilirim? – Otomobil Temizleyiciler

Otomobiller, kimileri için en düşkün olduğu varlıkları. Bu nedenle bu kişiler, otomobilin temizliğine ve iyi görünmesine özen gösteriyor ve bu konuda masraf yapmaktan çekinmiyorlar.

Otomobil temizleyicileri, parlatıcıları, aksesuarları gibi ürünleri temin edebileceğiniz bir yer varsa bu ürünlerin satışını yapmayı deneyebilirsiniz. Çin gibi ülkelerden bu ürünleri toptan ve ucuza alabilirsiniz.

6. Wifi Sinyal Arttırıcılar

İnternetten Ucuz Ne Satabilirim? - Wifi
İnternetten Ucuz Ne Satabilirim? – Wifi

Artık oldukça popüler olmuş bir durumda ve insanlar tarafından biliniyor. ”İnternetten en kolay ne satabilirim?” diyenler için güncel ve trend ürünlerden biri ancak Xiaomi gibi dev markalar da pazarda. O nedenle elinizi çabuk tutmanızı ve bir tedarikçi bulmanızı tavsiye ederim, yine Çin pazarını araştırabilirsiniz.

Fiyat olarak oldukça ucuz fiyatlara satıldığını söyleyebilirim, iyi bir tedarikçi bulup piyasanın biraz altına fiyatla satarsanız yürüyebilirsiniz. Bir Instagram sayfası ve büyük sayfalardan alınan reklamlar iş görebilir çünkü insanların bu tarz bir ürüne ihtiyacı var, Türkiye’deki internet kalitesi malum.

7. LED Aydınlatmalar

İnternetten Ne Satmalı? - LED
İnternetten Ne Satmalı? – LED

Bu ürün de bir dönem modaydı ve hala bu modanın tam anlamıyla sönmediğini düşünüyorum. İnsanlar odalarından dolaplarının içlerine kadar pek çok noktada bu led aydınlatmaları kullanmayı seviyorlar. Çin’den toplu ürün alabileceğiniz bir tedarikçi bulmanız size başlangıç için yardımcı olacaktır.

8. Seyahat için Boyun Yastıkları

İnternetten farklı ne satabilirim?” sorusu için bana göre en güzel cevaplardan birisi bu ürün çünkü oldukça spesifik bir kategoriye hitap ediyorsunuz. Bu tarz ilginç ürünler Çin pazarında oldukça fazla bulunuyor ve rahatlıkla tedarik edebiliyorsunuz. Size tek gereken, ülkemiz pazarı için uygun bir satış yeri. Ben Instagram ile başlamanızı ve ufak tefek reklamlarla desteklemenizi tavsiye ediyorum.

9. Pratik Mutfak Aparatları

İnternetten Farklı Ne Satabilirim? - Mutfak Aparatları
İnternetten Farklı Ne Satabilirim? – Mutfak Aparatları

Bu kategoride oldukça fazla ürün bulunuyor. Patatesleri cips inceliğinde kesen aletlerden tutun soğan dilimleme aletine kadar pek çok aleti alıp satabilirsiniz. Mutfakla içli dışlı olan ve pratiklik arayan kişilerin ilgisini çekecek olan bu ürünler, yine Çin pazarından alınıp Instagram gibi sayfalarda satılabilir.

10. Araçlar için Güneşlik Perde

Araç aksesuarları bölümünde bahsedebileceğim bir ürün olsa da, oldukça spesifik ve iş kolaylaştırıcı bir ürün olduğu için ayrı bir başlık açmak istedim. Özellikle fazla güneş alan yerlerde yaşayan ve sıkça seyahat eden kişiler tarafından fazlaca talep görecek ürünlerden biri.

11. Tansiyon Aleti

İnternetten En Çok Ne Satabilirim? - Tansiyon Aleti
İnternetten En Çok Ne Satabilirim? – Tansiyon Aleti

Uygun bir tedarikçi bulmanız takdirinde talep görebilecek ürünlerden birisi de tansiyon aleti. Özellikle içinde yaşlı birisi bulunan evlerde bulunan bu alet, pratik özellikleri olan ürün seçimiyle ve uygun fiyatla sunulduğunda iyi sonuçlar verebilir.

12. Ateşölçer

İnternetten En Kolay Ne Satabilirim? - Ateşölçer
İnternetten En Kolay Ne Satabilirim? – Ateşölçer

Bu ürünün özellikle temassız versiyonları, Covid-19 pandemisiyle birlikte iyi bir çıkış yakaladı ve hala da bazı evlerde ihtiyaç duyuluyor. Klasik temaslı versiyonun pek kullanışlı olmaması nedeniyle insanlar tek butonla ateş ölçebilecekleri bir alete ihtiyaç duyuyor. İyi bir tedarikçi bulup onlara istediklerini verebilirsiniz.

13. Evcil Hayvan Ürünleri Satmak

İnternetten En Kolay Ne Satabilirim? - Evcil Hayvan Ürünleri
İnternetten En Kolay Ne Satabilirim? – Evcil Hayvan Ürünleri

Evcil hayvanlar, sahipleri için en değerli varlıklarından biridir ve onlar için harcama yapmaktan asla çekinmezler. Tabii ki onların sağlığına ve yaşam kalitesine katkıda bulunduğu sürece.

2025 yılına kadar neredeyse 300 milyar dolarlık bir hacme ulaşması beklenen evcil hayvan ürünleri pazarında:

  • Evcil hayvanlarının oynayabileceği oyuncaklar (top, kediler için tırmalama yastığı vs.)
  • Onların sağlığına katkıda bulunacak faydalı gıdalar
  • Rahatlarını sağlayacak uyuma koltuğu gibi ürünler

satabilirsiniz.

14. Basit Tasarıma Sahip Sırt Çantası Satmak

İnternetten Ne Satmalıyım? - Sırt Çantası
İnternetten Ne Satmalıyım? – Sırt Çantası

”İnternetten ne satmalıyım?” diyenler için oldukça güzel bir seçenek olabilecek sırt çantası satmak, insanlara klasik gelen bir şey. Ancak hemen önyargıya kapılmayın, anlatıyorum. Sırt çantasından kastım kompleks çantalar değil, tek bölmeli ancak spesifik bir kategoriye hitap eden desenler içeren sırt çantaları. Bu spesifik kategori bir metal grubu olabilir, bir bilim adamı olabilir, bir futbolcu ve bunun gibi şeyler olabilir.

Bu spesifik kategorilerin küçük bir kemik kitlesi olduğu için genelde bu tarz desenli ürünlere merak salarlar. Boş siyah ve tek bölmeli bir sırt çantası alıp üstüne istediğiniz desenleri yaptırabilirsiniz. Bu tarz ürünler genelde Instagram’da güzel gidiyor.

15. Spor Ekipmanları

İnternetten En Çok Satılan Ürünler - Dumbell
İnternetten En Çok Satılan Ürünler – Dumbell

Dumbell gibi ürünlerin başını çektiği spor ekipmanları, özellikle evde spor yapanlar tarafından çokça tercih ediliyor. Uygun fiyata anlaşabileceğiniz bir tedarikçi bulursanız ve siz de piyasanın biraz altına satış yaparsanız fena olmayan bir kitle yakalayacağınızı düşünüyorum.

Dumbell gibi ürünlerle sınırlı kalmayıp bench sehpası, halat ve pilates topu gibi evde spor yapma için temel ekipmanların da satışını yapmanızı tavsiye ederim.

16. Organik Ürün Satışı Yapmak

İnternetten Satılabilecek En İyi Ürünler - Organik Ürün
İnternetten Satılabilecek En İyi Ürünler – Organik Ürün

Patatesin bile organiğinin bulunmadığı bu dönemde, eğer organik ürün alabileceğiniz bir tedarikçiniz varsa mutlaka denemeniz gereken bir sektör diye düşünüyorum. Bazı insanlar sadece organik ürün yeme felsefesini benimsedikleri için kaliteli ve güvenebilecekleri bir organik ürün tedarikçisine ihtiyaç duyuyorlar. Piyasaya iyi bir şekilde girerseniz onların bu ihtiyacını siz karşılayabilirsiniz.

17. El İşi

İnternetten Ne Dikip Satabilirim? - Elişi
İnternetten Ne Dikip Satabilirim? – Elişi

El işleri, belirli bir kesim tarafından büyük ilgi gören ürünler. Eğer bu konuda bir yeteneğiniz varsa ve ”internetten el yapımı ne satabilirim?” diye merak ediyorsanız buyurun size açık bir sektör. Yeteneğinize bağlı olarak üretebildiğiniz her şeyi internet üzerinden satabilirsiniz. Bu sektör için görselliğin öne çıktığı Instagram çok doğru bir seçim olur.

Eğer kendiniz el işi üretebiliyorsanız ya da çevrenizde bunu yapabilen varsa, bu sektöre girmek size bir şey kaybettirmeyecektir.

18. El Yapımı Ürünler

İnternetten Ne Yapıp Satabilirim? - El Yapımı Ürünler
İnternetten Ne Yapıp Satabilirim? – El Yapımı Ürünler

Eğer el yapımı ürünler (süs eşyaları, maket vs.) üretebiliyor ve ”internetten el yapımı ne satabilirim?” diye soruyorsanız size cevabım bir önceki başlıktaki ile aynı olacaktır. Üretebildiğiniz her şeyi satabilirsiniz. Ister Instagram üzerinden ister bir e-ticaret sitesinden satış yapıyor olun, kaybedecek bir şeyiniz yok. Kaliteli ve farklı ürünler üretiyorsanız ve ütopik fiyatlar vermiyorsanız belirli bir kitlenin dikkatini çekebilirsiniz.

19. Kitap

İnternetten Ne Satabilirim? - Kitap
İnternetten Ne Satabilirim? – Kitap

Biriken dişe dokunur sayıda kitabınız varsa ve bunları satmak istiyorsanız hazır satış platformlarını kullanmanızı tavsiye edebilirim. Evet Letgo ve Sahibinden gibi platformlardan bahsediyorum. Yeni bir girişime girişmemenizi tavsiye etmemin sebebi, büyük bir kütüphanenizin olmadığını varsaymam. Ciddi sayıda bir kitap satmayı düşünüyorsanız bir sayfa ya da e-ticaret sitesi de açabilirsiniz tabii ki. Hatta kitap al sat işi de yapabilirsiniz.

20. Baskılı Ürünler Satmak

İnternetten Ne Üretip Satabilirim? - Baskılı Ürün
İnternetten Ne Üretip Satabilirim? – Baskılı Ürün

Kategori içi satabileceğiniz ürün sayısı epey fazla olan baskılı ürünler, herkesin rahatça girebileceği bir sektör. Tek yapmanız gereken, her ürünün baskısız haline almak ve sipariş üzerine gelen baskıları anlaştığınız bir kurumda tamamlamak.

Bardak, kalem ve T-Shirt gibi onlarca ürün seçeneğiniz var ve ben bu ürünler için en uygun kitlenin Instagram’da bulunduğunu düşünüyorum. Bu sektörde, özellikle hediye alacak kişiler için iyi bir seçenek haline gelirseniz güzel paralar kazanabilirsiniz.

21. Saat

İnternetten Saat Satışı Yapmak
İnternetten Saat Satışı Yapmak

Yine Instagram’da oldukça fazla sayfa tarafından satılan bir ürün olan saatler, uygun fiyatlı bir tedarikçi bulduğunuzda girebileceğiniz sektörlerden biri. Bu tedarikçi için yine Çin tercihinde bulunabilirsiniz.

Saatlerin yanına bileklik gibi aksesuarlar ekleyip sattığınızda (birçok sayfa bunu yapıyor) insanların ilgisini daha rahat çekebilirsiniz.

22. Vitaminler ve Destekleyiciler

İnternetten Vitamin ve Destekleyici Satışı Yapmak
İnternetten Vitamin ve Destekleyici Satışı Yapmak

Satışı için izin almanız gereken bir kurum olup olmadığından emin değilim ancak detaylarını araştırıp kitabına göre bu sektöre girebilirsiniz. Bağışıklık destekleyici takviyeler, çeşitli vitaminlerin kapsül versiyonları, rahatlatıcı çaylar gibi ürünleri içeren bu kategorinin Türkiye’de pek çok takipçisi var. Herhangi bir izin alınması gerekiyorsa alıp ve sonrasında bir ürün sponsoru bulup satışlara başlayabilirsiniz. Ürünler hakkında bilginiz ve satış yapacağınız platformu donatma şekliniz, alacağınız satış sonuçları konusunda oldukça belirleyici olacaktır. Bu kategori, kitlesine göre “İnternetten en iyi ne satabilirim?” sorusunun cevaplarından biridir.

23. Ofis Ürünleri ve Aksesuarları

İnternetten Ofis Ürünleri ve Aksesuarları Satışı Yapmak
İnternetten Ofis Ürünleri ve Aksesuarları Satışı Yapmak

İnternette bu kategori için büyük şirketler yer almasına rağmen, özgün ve kaliteli ürünler ile portföyünüzü şekillendirip uygun fiyat politikası uygularsanız aradan sıyrılabilirsiniz. Aradan sıyrılamasanız bile kendi halinizde satış yaparak bu kategorinin ekmeğini yiyebilirsiniz. Kalem kutusu gibi küçük, ofis mobilyası gibi büyük ürünler içeren bu kategoriyi, tamamen kendinize göre şekillendirebilirsiniz. Benim size tavsiyem ufak ürünlerle başlayıp yavaş yavaş diğer ürünlere geçmeniz olacaktır çünkü insanlar ufak ürünleri alırken pek çekinmezler.

24. Ev Dekorasyon Ürünleri

İnternetten Ev Dekorasyon Ürünleri Satışı Yapmak
İnternetten Ev Dekorasyon Ürünleri Satışı Yapmak

Evi, bir yere konmasıyla bile farklı gösterecek ürünlerin satışı için, internet oldukça ideal. Masa üstüne konulan süs eşyaları gibi ürünleri içeren bu kategori, hanımların oldukça seveceği ve ilgi duyacağı türden olduğu için, ilk satışınızdan sonra mutlaka arkası gelecektir. Burada yine uygulamanız gereken strateji, farklı ve kaliteli ürünler satmak olacaktır. Kadınlar evlerini sever ve onları iyi ve kaliteli göstermek için harcama yapmaktan çekinmezler. Onların bu talebini kullanarak ihtiyaçlarına cevap olabilir ve ev dekorasyon ürünlerini internetten satış için tercih edebilirsiniz.

25. Hamileler için Ürünler

İnternetten Hamileler için Ürün Satışı Yapmak
İnternetten Hamileler için Ürün Satışı Yapmak

Hamileler için elbiseler ve onların hayatlarını kolaylaştıracak ürünler, yine internetten satabileceğiniz parlak ürünler arasındadır. Daha önceki maddelerde değindiğim “spesifik bir kitleye hitap etme” stratejisini, bu maddede oldukça güçlü bir biçimde görebilirsiniz. Burada, ufak bir pazar araştırmasıyla diğer satış yapan platformların içermediği ürünleri kullanabilir ve piyasada fark yaratabilirsiniz.

Umarım bu 25 fikir, ”internetten ne satabiliriz?” sorusu için ilham verici olmuştur. Bu fikirlerden en popülerlerine baktığınızda her zaman ”hayatı pratik kılan” bir yanlarının olduğunu fark edeceksiniz. Eğer bu fikirlerin dışına çıkmak ve daha özgün fikirler bulmak isterseniz, insanların hayatlarında neyi nasıl daha kolay yapabilirsiniz bunun üstüne yoğunlaşın.

İnternetten para kazanma üzerine başka fikirler isterseniz, ilgili makalemi inceleyebilirsiniz.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir