Videolu Anlatımlar

Ödüllü Siteleri Yapan En İyi Web Tasarım Firmaları

En İyi Web Tasarım Firmaları

Bu makalede paylaşacağım en iyi web tasarım firmaları, web sitesi yaptırmayı düşünen ancak hangi firmaya yaptıracağı hakkında karar veremeyen kişiler için yol gösterici olabilir. Neticede piyasada yüzlerce web tasarım firması var ve aralarından seçim yapmak çok çok zor. Bu noktada, belirli şeyleri kanıtlamış firmalarla çalışmak iyi bir seçim olabilir.

Web Tasarım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bu makaledeki listeden bağımsız olarak, bir web tasarım firması seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini paylaşmak istiyorum. Aşağıda listeleyeceğim filtreleri bir web tasarım firmasına uygulamanız, size iyi sonuçlar getirebilir.

  • Referanslar: Çalışmayı düşündüğünüz web tasarım firmasının referanslarını incelemelisiniz. Referanslar derken ”çalıştık çok güzeldi, güzel site yaptı” gibi basit referans cümlelerinden bahsetmiyorum. Referansları, eğer paylaşıldıysa site bazlı incelemeniz gerekiyor. Söz konusu firmanın yapmış olduğu sitelere bakarak firmanın çalışma tarzı ile ilgili bilgiler edinebilir ve bu tarzın size uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.
  • Referans Sahipleri ile İletişim: Referanslarda paylaşılan sitelerle iletişim kurma şansınız varsa kurun. İletişim kurduğunuz siteler, web tasarım süreci hakkında size eşsiz bilgiler sunabilir çünkü bu insanlar söz konusu firma ile çalıştı.
  • Firma ile İletişim: Firma ile iletişim kurup kafanızdaki web tasarım taslağını ve sektörünüzü söyleyebilirsiniz. Web tasarım firmaları, bütün çalıştığı siteleri referans kısmında paylaşmazlar. İletişim kurarak, referans kısmında paylaşılmayan ama sizin sektörünüz ile ilgili olan bir çalışmalarını görebilirsiniz.

Bu Listedeki Firmalar Neye Göre Seçildi?

Firmalarla anlaşmak için bir projem olmadığından dolayı, onları yukarıdaki gibi inceleme şansım olmadı ancak referans kısmı için bir parantez açmak istiyorum: Seçtiğim firmaların yaptığı örnek birer siteyi de listelerde paylaşacağım, böylelikle referans konusunda soru işaretiniz kalmayacak.

Asıl olay da bu örnek sitelerde aslında. Paylaşacağım bu siteler, Altın Örümcek’te ödül almış siteler. Yani aşağıda listeleyeceğim Türkiye’nin en iyi web tasarım firmaları, ödüllü siteleri tasarlamış firmalar. Ödüllü sitelerin bazılarının isimlerini görünce, referansların ne kadar kuvvetli olduğunu anlayacaksınız.

En İyi Blog Siteleri başlıklı makalemde, Altın Örümcek ve diğer popüler ödüllere sahip birçok siteyi paylaşmıştım. Bir ara bu içeriğe de göz atmanızı tavsiye ederim.

En İyi Web Tasarım Şirketleri

1. Serez Art

Türkiye'nin En İyi Web Tasarım Firmaları - Serez Art
Türkiye’nin En İyi Web Tasarım Firmaları – Serez Art

15 yıldır web tasarım sektöründe olan Serez Art firmasını en iyi web sitesi tasarımı yapan firmalar arasında göstermemin sebebi, Altın Örümcek ödüllü bir site olan meleklerinpayi.store sitesini tasarlamış olması. Siteye bir göz attığımızda oldukça modern bir tasarıma sahip olduğunu ve e-ticaret entegrasyonunun iyi yapıldığını görüyoruz. Örnek siteyi inceleyerek firmanın çalışma tarzı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Serez Art, bu makalenin yazım tarihi itibariyle ve kendi paylaştığı verilere göre, 120 proje yapmış ve 12 adet ödül almış. 12 adet ödül ve bu sayının 10 katı kadar proje hiç de azımsanabilecek veriler değil.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofislerinin Bulunduğu Yerler: İstanbul ve Sakarya

Alabileceğiniz Hizmetler: SEO, e-Ticaret web sitesi, normal web sitesi, logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı ve marka yönetimi gibi hizmetler.

Sektörde Bulunma Süresi: 15 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://meleklerinpayi.store

2. DPEdijital

En İyi Web Sitesi Tasarım Firmaları - DPEDijital
En İyi Web Sitesi Tasarım Firmaları – DPEDijital

Minimum maliyet ile maksimum gelir getirmek mottosuyla hizmet veren ve en iyi web sitesi tasarım firmaları arasında bulunan DPEdijital, 13 kişilik küçük denmeyecek bir ekibe sahip ve tasarım ile ilgili çoğu alanda hizmet veriyor.

Müşteri ile ortak kararlaştırılan bir çalışma modeline sahip olan firma, referans sayfasında oldukça ünlü markalara yer vermiş. Aşağıda linkini bırakacağım ve DPEdjital’in tasarladığı siteyi de bu kefeye koyabiliriz.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofisinin Bulunduğu Yer: Kadıköy/İstanbul

Alabileceğiniz Hizmetler: Web tasarım, SEO, dijital pazarlama, analiz, sosyal medya yönetimi ve dönüşüm arttırma gibi hizmetler.

Sektörde Bulunma Süresi: 8 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://www.asperox.com.tr/

3. MediaClick

Türkiye'nin En Büyük Web Tasarım Şirketleri - MediaClick
Türkiye’nin En Büyük Web Tasarım Şirketleri – MediaClick

Türkiye’de en iyi web tasarım şirketleri arasında bulunan firmalardan biri olan MediaClick, aynı zamanda listemdeki en popüler firmalardan biri. +30 kişiden oluşan profesyonel bir ekibe sahip olan firmanın kendisi de Altın Örümcek’te ödül almış.

Campaing Türkiye tarafından yapılan bağımsız araştırmanın sonucuna göre Media Click, Türkiye’deki en iyi 10 ”web ve mobil geliştirici ajanslar” arasında yer alıyor. Bir önceki Altın Örümcek bilgisine ek olarak, firma sadece Altın Örümcek ödülü kazanmakla kalmamış ve en çok ödül alan 10 ajans arasına da girmeyi başarmış.

Ayrıca, Altın Örümcek ödülünde firmaları tararken birçok sitede MediaClick imzasına rastladım ancak burada birini paylaşmam yeterli diye düşünüyorum. Detaylı bilgiye firmanın sitesinden ulaşabilirsiniz.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofislerinin Bulunduğu Yerler: İstanbul ve Manisa

Alabileceğiniz Hizmetler: Web tasarım, logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, Facebook APP geliştirme, Drupal modül geliştirme, SEO, Google Adwords yönetimi, blog içeriği yönetimi ve sosyal medya pazarlaması gibi hizmetler.

Sektörde Bulunma Süresi: 20 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://www.turkiyeballoons.com/

4. Positive

Türkiye'de En İyi Web Tasarım Şirketleri - Positive
Türkiye’de En İyi Web Tasarım Şirketleri – Positive

50’yi aşkın ödül almış web sitesi kuran firmalar arasında olan Positive, markanızın gücüne güç katmak için büyük bir özveri gösteren firmalardan biri. En azından referanslarının büyüklüğünden ve kalitesinden bunu anlayabiliyoruz.

Positive sadece web tasarımı yapmakla kalmıyor, dijitalleşme sürecinde firmaların yaşayabileceği zorlukları da aşmada onlara yardımcı oluyor. Boyner, Şok Market, Kahve Dünyası ve Koçtaş gibi büyük şirketlere hizmet veren firma, belki de sizin aradığınız firma olabilir.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofisinin Bulunduğu Yer: Beyoğlu/İstanbul

Alabileceğiniz Hizmetler: Web tasarım, logo ve arayüz tasarımları gibi hizmetler.

Sektörde Bulunma Süresi: 17 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://ilkadimlarim.com/

5. Gricreative

Web Sitesi Kuran Firmalar- Gricreative
Web Sitesi Kuran Firmalar- Gricreative

Türkiye’nin en büyük web tasarım şirketleri arasında yer alan Gricreative, oldukça kuvvetli istatistiklere sahip bir şirket. 60’dan fazla çalışanı bulunan Gricreative, 200’den fazla müşteriye, 1000’den fazla projeye ve 100’den fazla ulusal-uluslararası çalışmaya sahip.

Referans portföyü oldukça büyük firmalardan ve şirketlerden oluşan Gricreative, sadece referans sayfasıyla bile sizi çalışmaya ikna edebilir. Aralarında TEB, Teknosa, Oyak ve İş Bankası gibi devlerin bulunduğu bu sayfa, işlerini nasıl bir ciddiyetle yaptıklarına örnek.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofisinin Bulunduğu Yer: Kadıköy/İstanbul

Alabileceğiniz Hizmetler: Kullanıcı deneyimi tasarımı, SEO, sosyal medya planlaması ve yönetimi, dijital iletişim hizmetleri ve SEO gibi hizmetler.

Sektörde Bulunma Süresi: 19 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://www.melodi.com.tr/

6. Minus99

En İyi Web Tasarım Şirketleri - Minus99
En İyi Web Tasarım Şirketleri – Minus99

En iyi web tasarım firmaları arasında bulunan Minus99, 84 ödüle sahip ve fazlası için çabalamaya devam eden bir firma. Altın Örümcek, Awwwards, CSS Design Awards ve Webrazzi gibi firmalardan ödül alan firma; nitelik ve nicelik olarak oldukça kaliteli bir referans portföyüne sahip.

Firmanın referansları arasında yer alan markalara Koçtaş, Nike ve Machka gibi büyük markalar örnek verilebilir.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofisinin Bulunduğu Yer: Beyoğlu/İstanbul

Alabileceğiniz Hizmetler: Web tasarım

Sektörde Bulunma Süresi: 13 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://frink.com.tr/

7. FCBRAM

Web Sitesi Tasarımı Yapan Firmalar - FCBRAM
Web Sitesi Tasarımı Yapan Firmalar – FCBRAM

En iyi web site tasarım şirketleri arasında yer alan FCBRAM, seçkin referanslarıyla neden bu şirketler arasında yer aldığını ispatlayan bir şirket.

Bu referanslar gerçekten başka bir seviyede. KFC, Jaguar, Türk Telekom, Faber-Castell, Koç, S-Sport ve Vernell gibi ciddi referanslardan bahsediyorum ve bu referansların üstüne pek de konuşulacak bir şeyin olmadığını düşünüyorum. Altın Örümcek örneği de oldukça büyük bir firma.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofisinin Bulunduğu Yer: Levent/İstanbul

Alabileceğiniz Hizmetler: Web tasarım, mikro site tasarımı, mobil uygulama ve reklam gibi hizmetler.

Sektörde Bulunma Süresi: 5 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://www.dyo.com.tr/

8. Feux

Web Site Tasarım Şirketleri - Feux
Web Site Tasarım Şirketleri – Feux

Feux, aşağıda firma bilgileri kısmında paylaştığımda da göreceğiniz gibi Tema Vakfı’nın sitesini yapan firma. Bu ciddi referansı elde etmesini işi kaliteli yapmasına borçlu olan firma, 130’dan fazla web ve mobil tabanlı uygulama geliştirmiş.

Bunlara ek olarak 35’den fazla dijital ticaret sitesi tasarlamış. Kendi web siteleri de oldukça sade ve kullanışlı olan Feux, ihtiyacınız olan web tasarım ajansı olabilir.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofisinin Bulunduğu Yer: Levent/İstanbul

Alabileceğiniz Hizmetler: Web ve mobil tabanlı uygulamalar, web tasarımı, CMS sistemlerinin entegrasyonu, temel site bakımı için çalışmalar, UX dizayn danışmanlığı ve arayüz tasarımları gibi hizmetler.

Sektörde Bulunma Süresi: 3 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://www.tema.org.tr/

9. Fikirmod

En Kaliteli Web Tasarım Ajansları - Fikirmod
En Kaliteli Web Tasarım Ajansları – Fikirmod

”Bizden ne bekleniyorsa aşk ile yaparız” sloganıyla hizmet veren en iyi web tasarım firmaları arasında olan Fikirmod, kendi web sitelerinden bile kalitelerini anlayabileceğiniz bir firma.

2009 yılında kurulan bu firmadan sadece web tasarım değil, dijital dünya ile ilgili pek çok hizmeti satın alabilir ve kalitelerini tadabilirsiniz.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofisinin Bulunduğu Yer: Üsküdar/İstanbul

Alabileceğiniz Hizmetler: Strateji oluşturma, görsel tasarım, UI ve UX optimizasyonu, sosyal medya yönetimi ve SEO danışmanlığı gibi hizmetler.

Sektörde Bulunma Süresi: 13 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://www.thetbrush.com/

10. Scope

En İyi Web Tasarım Ajansları - Scope
En İyi Web Tasarım Ajansları – Scope

İstanbul merkezli bir web tasarım firması olan Scope, 2010 yılında kurulmuştur. Bu listedeki pek çok firma gibi sadece web tasarım değil birçok konuda kendilerinden hizmet alabilirsiniz.

Piyasada alanında lider pek çok markaya hizmet veren Scope, sağlık ve finans gibi çok çeşitli kategorilerde geniş bir çalışma aralığına sahiptir.

Ayrıca Scope; Altın Örümcek, Awwwards, İstanbul Marketing Awards, Turkcell Hackathon ve Felis Creativity Awards olmak üzere totalde 34 ödüle sahiptir.

Firma ile İlgili Bilgiler

Ofisinin Bulunduğu Yer: Sarıyer/İstanbul

Alabileceğiniz Hizmetler: Web tasarım, CMS ler ile ilgili optimizasyonlar, sosyal medya yönetimi, SEO, mobil uygulama geliştirme, içerik yönetimi gibi hizmetler.

Sektörde Bulunma Süresi: 12 Yıl

Tasarladığı Altın Örümcek Ödüllü Site: https://www.bogazicikolonyalari.com/

Bu listedeki firmalar, tavsiye amacı içermemektedir ve bu makale herhangi bir sponsorluk sonucu oluşturulmamıştır. Firmaların sektörde bulunma süresi; varsa kendi sitelerindeki verileri, yoksa who.is bilgileri ile edinilmiştir.

Umarım bu makale, en iyi web tasarım ajansları konusunda size fikir verebilir.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

One Response

  1. Ödül alan meslektaş web tasarım firmalarını tebrik ediyorum. Projelerde emeği geçen herkesi de kutlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir