Videolu Anlatımlar

En İyi WordPress Ticket Eklentisi (Canlı Destek)

Wordpress Ticket Eklentisi - Canlı destek

Siteniz için bir WordPress ticket eklentisi mi arıyorsunuz ? Kullanıcı deneyimini ve memnuniyetini maksimum düzeye çıkarmak, bir sitenin başarısı için çok önemlidir. Bu konuda bu eklentiler size yardımcı olabilir.

WordPress destek eklentileri listesini paylaşacağım bu makalede, listeyi oldukça dikkatli bir biçimde oluşturmaya dikkat ettim.

WordPress Destek ve WordPress Ticket Eklentisi

WordPress Ticket Eklentisi Size Ne Fayda Sağlar?

Destekikonu
WordPress ticket eklentisi
 • Kullanıcı deneyiminiz oldukça artar. Kullanıcılarınızın kafasında kalan soruları cevaplayabilirsiniz.
 • Sitenizin kalıcı ziyaretçi oranı artar. Sitenizden bu eklentiler ile verim alan kullanıcılar, sitenizi tekrar tekrar ziyaret eder.
 • E-ticaret içerikli siteniz varsa, satış dönüşümleriniz artar.
 • Bütün bunlar dolaylı yoldan SEO skorunuzu arttırır. SEO skorunuzun artmasıyla, Google’da ilk sayfada çıkmak gibi amaçlarınıza rahatça ulaşabilirsiniz.

1. Help Scout

HelpScout
WordPress ticket eklentisi – Help Scout

Help Scout, WordPress ticket eklentileri arasında başı çeken eklentilerden biridir. Kullanımı oldukça kolaydır ve WordPress sitenize rahatça entegre edebilirsiniz.

WooCommerce gibi sistemler için desteklenen eklentilerle, rahatça Help Scout kullanabilir ve kullanıcı deneyiminizi arttırabilirsiniz.

2. Zendesk

Zendesk
WordPress ticket eklentisi – Zendesk

Zendesk, WordPress işletmeleri için bir başka popüler ticket eklentisidir. Dokümanları, ekip çalışmasını ve çoklu ürünleri destekler. Bunun yanında WordPress tabanlı sitelerle oldukça uyumlu çalışır.

Zendesk Support for WordPress eklentisi; Zendesk support sistemini WordPress sitenize rahatça entegre etmenize olanak sağlar.

Eklentinin ilginç birkaç fonksiyonu da var. Bunlardan biri, yorumları destek biletlerine dönüştürebilmeniz. Ayrıca, destek biletlerinin tamamını WordPress panelinizden görüntüleyebilirsiniz.

3. Awesome Support

Awesome Support
WordPress ticket eklentisi – Awesome Support

WordPress ücretsiz destek eklentileri arasında oldukça popüler olan Awesome Support, tam donanımlı bir ticket eklentisi kadar iyi çalışmaktadır.

Açık kaynaklı bu eklentinin özelliklerini, ücretli versiyonunu alarak geliştirebilirsiniz. Ancak dediğim gibi, ücretsiz versiyon temel kullanıcılar için gayet yeterli.

4. WPHelpDesk

WPHelpDestek, premium bir WordPress ticket eklentisidir. WordPress siteniz üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışır ve eklenti üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Herhangi bir WordPress temasıyla uyumlu çalışabilen bu eklenti, premium olmasından dolayı birçok özelliğe sahiptir:

 • E-posta bildirimi sayesinde sitenize yeni bilet düştüğünde e-posta ile bildirim alırsınız. (WordPress E-posta pazarlamasının önemini birkez daha anlıyoruz)
 • Birçok dosya ve medya formatıyla uyumluluğu vardır. Bu sayede, daha etkili destek mesajları alırsınız.
 • Destek bileti formunu kendinize göre şekillendirebilir ve yeni bölümler ekleyebilirsiniz.

WPHelpDestek sitesinde, eklentinin hem ön planını hem arka planını test edebileceğiniz bir demo bölümü vardır.

5. bbPress

bbPress
WordPress destek eklentisi – bbPress

bbPress, WordPress için yapılmış bir forum yazılımıdır. Forum yazılımı olmasına karşın, bazı siteler tarafından destek bölümü amaçlı kullanılabilir. Bu sayede destek biletleri herkesin erişimine açık olmuş olur. Bu da daha efektif bir sorun çözümünü beraberinde getirir.

Siz de WordPress destek eklentisi yerine bbPress kullanmayı düşünebilirsiniz. Listedeki diğer eklentilere kıyasla daha kapsamlı olsa da, sonuçları sizin için sevindirici olabilir.

6. JS Help Desk

JS Help Desk
WordPress destek eklentisi – JS Help Desk

Kullanması oldukça kolay bir WordPress ticket eklentisi olan JS Help Desk, ziyaretçilerinizin oldukça sevineceği bir özelliğe sahip. Ziyaretçileriniz, kaydolmaya gerek duymadan destek biletlerini yollayabiliyorlar. Elbette size, onlara geri dönmeniz için bazı iletişim bilgileri bırakıyorlar.

Onun dışında, ‘’bilet önceliği, biletler için HTML düzenleyici, otomatik yanıtlama, biletler için efektif filtreler’’ gibi özelliklere de erişebiliyorsunuz. Uzun lafın kısası, pratik ama donanımlı bir eklenti arıyorsanız JS Help Desk işinizi görecektir.

7. WP Support Centre

WP Support Centre, birçok premium özelliğe sahip olmasına karşın ücretsiz bir WordPress ticket eklentisidir. Kullanıcılarınız, dosya yükleme gibi seçenekleri kullanarak verimli destek biletleri oluşturabilir.

Size gelen destek biletlerini yanıtlandığınızda, yanıtınız mevzubahis kullanıcıya e-posta ile gönderilir. Bu yönüyle oldukça pratik bir eklentidir.

Bunun dışında, WP Support Centre birkaç özelliğe daha sahip:

 • Destek biletleri için belli başlı kategoriler oluşturabilirsiniz. Bu da, ziyaretçilerinizin daha rahat bilet oluşturmasını sağlar.
 • Aciliyetlere göre durum seçenekleri oluşturabilir ve bunlara renk verebilirsiniz.
 • Destek biletlerinin kullanıcılar arasında paylaşılmasına izin verebilirsiniz.
 • Sitenizdeki destek biletleriyle ilgili istatistikleri görüntüleyebilirsiniz.
 • Bilet içeriğinde HTML kullanılmasına izin verebilirsiniz.
 • Bilet filtreleyebilir ve biletteki ekleri yönetebilirsiniz.
 • Kullanıcılar destek bileti konuşmasının geçmişini görebilir ve yanıtlayabilir. Bu da, daha efektif bir destek hizmeti sağlar.

Bu ve bunun gibi birçok özellik, WordPress ücretsiz destek eklentisi WP Support Centre’da mevcut.

8. LiveAgent

LiveAgent
WordPress destek eklentisi – LiveAgent

En kapsamlı WordPress ticket eklentisi olarak gösterebileceğim LiveAgent, birçok destek kanalını kendisinde birleştiren bir eklenti. Kullanıcı bileti oluşturma, telefon desteği entegresi, canlı destek sunma gibi işlevler bu eklentide mevcut.  Canlı destek entegresi ile ekstradan WordPress canlı destek eklentisi aramanıza gerek kalmayacak.

‘’Hepsi bir yerde’’ diye özetleyebileceğim LiveAgent, bunun yanı sıra bazı kolaylıklarla da geliyor. Örneğin, aynı konu için gönderilmiş biletleri filtreleyebilir, aynı anda birden fazla bilet üzerinde çalışabilirsiniz. Bileti indirip CSV formatı ile dışa da aktarabilirsiniz.

Özelliklerini say say bitiremeyeceğim bu eklenti, premium eklenti sınıfına giriyor. Fiyatlarını ve detaylarını kendi sitesinde inceleyebilirsiniz.

9. WS Help Desk

Tıpkı JS Help Desk gibi ziyaretçilerin bilet oluşturabildiği bir eklenti olan WS Help Desk, tamamen özelleştirilebilir bir WordPress destek eklentisidir.

Özelleştirme kısmını biraz açayım: Formunuza istediğiniz kadar bölüm ekleyebiliyorsunuz. Bu da, kullanıcılarınızın ihtiyacına tam da uygun formu oluşturmanızı sağlıyor. Kullanıcılarınıza tam uygun formlar; sorunun daha iyi anlaşılmasını sağlayarak, daha iyi cevaplar doğuruyor. Ufak bir özellik gibi durmuyor öyle değil mi ?

WS Help Desk’in, Zendesk kullananları sevindirecek bir haberi var: Geçmişte Zendesk kullanıyorsanız, bütün biletleri WS Help Desk eklentisine aktarabilirsiniz. Eklentiyi değiştirmek isteyenler için müthiş bir seçenek.

WS Help Desk diğer özelliklerini şöyle listeleyebilirim:

 • E-posta yönlendirme
 • Sınırsız temsilci atayabilme
 • Rahat bir deneyim için AJAX tabanlı kodlama
 • E-posta filtreleme ve engelleme
 • Sınırsız bilet kategorisi oluşturabilme

Bu makalede listelediğim 10+ eklentinin, WordPress ticket eklentisi arayanların imdadına koşacağını düşünüyorum. Sizin de buna benzer eklenti tavsiyeleriniz varsa, yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir