Videolu Anlatımlar

Popüler Blog Konuları

Yeni bir site veya blog açmak üzeresiniz ancak doğru blog konusuna karar veremiyorsunuz değil mi? Popüler blog konuları açmak istediğiniz sitenin konusunu belirleme sürecinde sizlere yardımcı olacak. Fakat; yazımın detaylarında da okuyacağınız üzere bu işin “popüler konuyu buldum” demekle olup & biten bir süreç olmadığının altını çizmek isterim.

Günümüz şartları göz önüne alındığında bir blogger olmak için ihtiyacınız olan süre neredeyse yarım saate kadar düşmüş durumda. Bir blog sahibi olmanın bu kadar basit olduğu son yıllarda açılan birçok blog sitesi “çöp” olarak değerlendirilmektedir.

en popüler blog konularıElbette bu işe gönül vermiş ve ciddi anlamda kaliteli bir şekilde blog yönetimi gerçekleştiren kişilerde yok değil. Sitesi için her zaman en iyisini düşünen ve başarılı bir blogger olmak için hareket eden kişileri incelediğimizde; bu kişilerin oluşturduğu blog siteleri dikkatli bir şekilde incelendiğinde içeriklerinin kalitesi oldukça ön plana çıkmaktadır.

Başarılı bir blog sahibi için tema seçimi, reklam yerleşimi, alt yapının oluşturulması ve geliştirilmesini bir kenara bırakırsak; popüler blog konularını belirlemek ve sayfasında bu içeriklere yer vermek her bloggerın dikkatli bir şekilde yürütmesi gereken bir süreçtir. Doğru konunun belirlenmesi, blog sahibinin içeriğine önem vererek, ona ilgi göstermesinde doğrudan etkili olmaktadır.

Blog yöneticisinin ilgisini çekmeyi başaran bir konu blog sitesinin kalitesinin artış göstermesinde doğrudan etkili olan en önemli unsurlardan birisidir. Blog açmadan önce doğru konuyu seçmek sizi bu alanda kendinizi geliştirip; daha fazla insana ulaşmanızı sağlayacaktır. Birazdan sizlerle paylaşacağım blog konuları; ciddi bir rekabetle karşı karşıya kalacağınız, hemen hemen herkesin yakından ilgilendiği ve pazar payının büyük bir bölümünü oluşturan konulardır.

Popüler blog konuları

*Resimde sadece Google’a “moda blogu” şeklinde yazarak yapılan aramalar gösterilmiştir. Yani “gelinlik modelleri” şeklide moda ile ilgili aramalar bu rakamlara dahil değildir.  

Yeni açacağınız bir blog sitesini sizlerle paylaşacağım blog konularından birisini seçerek hayata geçirmeniz halinde; kaliteli içerikler hazırlayarak bunların tanıtımını gerçekleştirdiğiniz takdirde kısa sürede ciddi bir takipçi kitlesine ulaşmanızı sağlayacaktır. Fakat, kısa sürede elde edeceğiniz bu kitle kalıcı bir takipçi topluluğu olmayacaktır. İçerik kalitenizi korumayı başaramaz ve yenilikçi ve ilgi çeken yeni içerikler bulamaz iseniz kısa sürede bu kitleyi kaybetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Bu nedenle doğru içeriği üretebilmek en az blog konusu seçimi kadar önemli. Blog fikirleri seçiminiz işte bu andan itibaren ciddi rol oynayacaktır. Her zaman kaliteli bir ziyaretçi & takipçi kitlesine ulaşmanızı sağlayacak tarzda içerikler; daimi ve kalıcı şekilde yüksek trafik almanızı sağlayan blog sitesine sahip olmanızı sağlayacaktır.

#“Ya ben daha nasıl blog açacağımı bilmiyorum” diyen arkadaşların nasıl blog açılır yazımı okumalarını tavsiye ediyorum.

En Popüler Blog Konuları Listesi

  • Sağlık ve Fitness Blogu: Evet, insanlar sosyal medya platformları üzerinde sporcu ve sağlıklı yaşam koçlarını takip ettiği kadar sağlıklı yaşam bloglarını da takip ediyor.
  • Güzellik ve Yaşam Tarzı Blogu: Özellikle kadın kullanıcılara hitap eden bu bloglardan reklamlar ile ciddi gelir elde edilebiliyor bunu da burada belirteyim.

  • Teknoloji Blogu: Günümüzde en fazla rağbet gösterilen, incelenen ve açılan blog sitesi, şüphesiz çağımızın da etkisiyle, teknoloji bloglarıdır. Günlük milyonlarca tıklanma, her zaman güncel bilgi yoğunluğu ve farklı tarzınızı ortaya koyabileceğiniz bu blogla birlikte, kaliteyi yakalayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey; teknolojiyi yakından takip etmek ve kendi üslubunuzla, başarılı yorumlar yapmak olacaktır.

  • Yemek Tarifi Blogu: İkinci sırada, yemek tarifleri paylaşılan blog sayfaları gelmektedir. Yeni yemekler, farklı lezzetler ve bunların uygulamaya dökülmüş hali; çoğunlukla videolu veya fotoğraflı paylaşımlarla süslendiği zaman, daha kaliteli ve etkili bir çekicilik oluşturacaktır. Dilediğiniz zaman farklı lezzetleri test edip, yayınlayarak farklı bir kitleyi hedef alabilirsiniz.

  • Kişisel Blog: Olmazsa olmazlar arasında yer alan blog sitesi, kişilerin kendilerini tanıttıkları, akıllarına gelen farklı konuları da kendi dilleriyle inceledikleri blog siteleridir. Bu sitelerle birlikte, istediğiniz bir kitleye, belirlediğiniz konularda inceleme yazıları, siyasi içerikler veya eleştirel tarzda yazıları kaleme alarak, sunma fırsatı yakalayabilirsiniz.

  • Sosyal Medya Blogları: Popüler blog konularının sonuncusu olan sosyal medya blogları da, tüm sosyal medyaları içerisine alan, farklı incelemeler ve kolay kullanım veya ihtiyaç duyulan eklentilerin yer aldığı blog siteleridir. Bu blog sitesi de, günümüzde popülerliğini korumaktadır.

  • Burç Yorumları Blogu: Bilhassa genç ve kadın kullanıcıların ilgi alanına giren bir blog konusudur. Eğer burçlara ilgi duyuyor ve sıkı bir şekilde takip ediyorsanız, kendinizi bu konuda geliştirerek günlük burç yorumları yapmaya başlayabilirsiniz. Emin olun kısa sürede büyük bir kitleye ulaşmayı başaracaksınız.

Bahsetmiş olduğum blog konusu örneklerinden birisini seçerseniz, bilmeniz gereken ilk şey; rakiplerinizin çok fazla olacağıdır. Fakat bu durum gözünüzü korkutmasın. Blog sayfanızı devamlı güncel tutar ve her zaman kaliteli içerikler oluşturmaya özen gösterirseniz zamanla bunun meyvelerini yiyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Gizli Kalmış Popüler Blog Konuları

gizli popüler konular“Nasıl Para Kazanırım” Blogu : Bir çok kişi blog yazmak işine başlarken nasıl para kazanırım mantığı ile başlıyor. İşte bu aşamada “nasıl” sorusuna cevap verebilirseniz, bir çok okuyucuya da ulaşmış olursunuz. Sakın ben nasıl bu konulardan bahsedeceğim kendim bile blog yazarak nasıl para kazanılır bilmiyorum demeyin. İnternet üzerinde yer alan kaynakları biraz araştırmanız yeterli. Özellikle Adsense konusunda detaylı makaleler ciddi ziyaretçi çekecektir sitenize.

Kişisel Finans Blogu: Benzer şekilde nasıl para kazanırım blogunda olduğu gibi; nasıl para biriktiririm ya da paramı nasıl değerlendiririm konularına değinen finans blogları da yoğun ilgi görüyor.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir