Videolu Anlatımlar

En İyi Makyaj Blogları – Yerli ve Yabancı 2020

en iyi makyaj blogları

2019 yılı için hazırladığım en iyi makyaj blogları adlı yazımda, takip etmek için makyaj blogu arayan veya makyaj blogu açmak isteyipte örnekleri incelemek isteyenler için hazırlanmış bir liste hazırladım. Hepimizin bildiği gibi kadınların güzelliğe olan tutkusu oldukça bilinen bir şey.

Tüketim çılgınlığının, güzellik tutkusunun artmış olduğu ve güzelliğin bir moda haline geldiği günümüzde kozmetik sektörü gittikçe daha da gelişmekte ve her geçen gün piyasaya yeni bir marka ve yeni bir ürün çıkmaktadır. Ancak markalar rekabet nedeni ile tabii ki de ürünlerini tanıtma konusunda belirli bir oranda güvenilir olabilmektedir. Bu durumda herhangi bir ürün almak isteyenlerin ise en güvenilir olarak danışabileceği ve ürün hakkındaki yorumları okuyarak alıp alamaya karar verebilecekleri yerler ise makyaj bloglarıdır. Günümüzde bir ürün alınmadan önce bu bloglara girilerek ürün ve muadilleri hakkında yorumlar okunarak ürünün alınmasına o şekilde karar verilmektedir. Peki bu bloglar arasında en ünlüleri hangileridir işte en iyi makyaj blogları makalesinde bunları incelemeye çalıştım.

#Siz de bir makyaj blogu açabilirsiniz, nasıl mı?

Bu konu aslında düşündüğünüz kadar zor değil, sitenizi açmak blog nasıl açılır yazımdaki anlattığım gibi toplam 25dk gibi bir süre almakta. Yapmanız gereken anlatımı takip ederek sitenizi açmak.

*Bu işe girmeden önce doğru blog ismini seçerek başlamayı unutmayın. Bu konuda blog isim önerileri yazıma bakmanızı tavsiye ederim.

*İyi ama sadece makyaj anlatarak ben bir blogu dolduramam diyenler için ise blog konuları yazımı okumalarını öneririm.

Not 1: Bu blogları listelerken en iyi makyaj blogundan en kötü makyaj bloguna tarzı bir listeleme olmadığını belirtmek isterim. Listeleme alfabetik sıraya göre yapılmıştır.

Not 2: Makyaj Bloggerların çoğu sizinden gördüğünüz gibi hem blog hem de YouTube, instagram gibi sosyal medya üzerinden para kazmaktadırlar. Bu konu da eğer blog üzerinden para kazanmayı düşünüyorsanız blog yazarak para kazanma ve google para kazanma yazılarımı okuyabilirsiniz.

Eğer sosyal medya ile kazanmak isterseniz de sosyal medya ile site hiti kazanmak ve instagramdan para kazanmak yazılarını okumanızı tavsiye ederim.

En iyi makyaj blogları 2019 Sıralaması

ecedinc.co

En iyi makyaj blogları Ece Dinç
En iyi makyaj blogları – Ecedinc.co

Bol takipçili bir YouTube kanalına da sahip olan Ece Dinç’a ait blog aslında oldukça kısa bir zaman önce açılmıştır. Ancak zaten hali hazırda belirli bir takipçi kitlesi olan Ece Dinç’in kanalı kısa süre içerisinde gelişmiş ve oldukça popüler hale gelmiştir. Ece Dinç’in kanalını benim için en popüler yapan konulardan birincisi kesinlikle sadece kozmetik ürünlerini yorumlayan içeriklere yer vermek yerine güzellik kavramını ve dayatılan güzellik kanunlarını da sorgulaması. Blog içerisinde bu tür yazıları okudukça aslında güzellik ve kozmetik sektörünün biraz da dayatmalar üzerine ilerlediğini düşünmeye başlıyorsunuz ve dünyaya bakış açınız da bir nebze olsun değişiyor.

Ece Dinç’i takip ederken en sevdiği bir diğer nokta ise, içeriklerinin büyük bir çoğunluğunda, maddi durumu çok da iyi olmayan insanların da rahatlıkla satın alabileceği ve ulaşmanın çok kolay olduğu ürünlere yer vermesidir. Tabi ki hepimizin o çok pahalı ürünlere para vermeye gücü yetmemektedir ve belli fiyat aralığındaki ürünleri alabilmekteyiz. Ece Dinç ise bu konuda bizim en büyük yardımcılarımızdan birisidir. Kendisi ürünleri özgün bir şekilde inceleyerek ürünler hakkında güvenilir yorumlarda bulunmaktadır.

Kozmetik sektörüne ilginiz varsa ve güzellik kavramı hakkında farklı yazılara da göz atmak istiyorsanız Ece Dinç’in kanalına uğramayı unutmayın.

ecegucel.blogspot.com.tr

En iyi makyaj blogları - Ece Güçel
En iyi makyaj blogları – Ecegucel.blogspot.com.tr

2013 yılından beri içerik üretmekte olan site Ece Yüçel’e aittir. Site ağırlıklı olarak kozmetik, cilt bakımı, oje ve alışveriş konularında içerikler paylaşmaktadır. Detaylı ürün incelemeleri yapan ve okuyucuya en güvenilir kullanıcı yorumlarını ulaştırmayı kendine ilke haline getiren blog, sadece ürün kozmetik alanında sadece ürün yorumları yapmakla kalmayıp trendleri de takip ederek bizimle biten ürünler ve project pan gibi farklı konularda içerikler de paylaşmaktadır. Yazmış olduğu makalelerinde bolca resim bulundurmaya gayret eden Ece’nin bloğunda bir ürünün sadece swatch’unu değil tende duruşunu da görebilir ve daha verimli kullanma yollarına ulaşabilirsiniz. Bu sayede bir ürünü almak / almamak konusunda daha rahat karar verebilir veya aldığınız ve beğenmediğiniz bir ürünü nasıl değerlendireceğinize dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kurulduğu günden bu yana hiç hız kesmeden ve istikrarlı bir şekilde içerikler paylaşan site, okuyucuları ile oldukça yakın bir ilişki kurmuş ve onların sorunlarını yanıtsız bırakmamaktadır. Bu sayede ise gün geçtikçe kozmetik tutkunlarının daha çok ilgisini çekmektedir.

Ece Yüçel’in bloğunu ziyaret etmek için blog başlığına tıklamanız yeterlidir.

gorkemkarman.com

En iyi makyaj blogları - Görkem Karman
En iyi makyaj blogları – Gorkemkarman.com

2011 yılından beri bu bloğun yürütücülüğünü yapan Görkem Karman Abat, bugün en tanınan güzellik sitelerinin başında gelmektedir. Sosyal Medya ve Youtube’da da aktif olarak yer alan Görkem işe bu bloğu ile başladığı için bloğu onun adeta vazgeçilmez bir halde. Bu sayede bloğuna gereğinden fazla ilgi gösteren Görkem, yazılarının düzenini asla aksatmamakta ve farklı bulduğu, sevdiği, bizimle paylaşmak istediği şeyleri bizimle haftada 2-3 gün paylaşmaktadır.

Son derece samimi içerikler sunan Görkem Karman Abat, siteyi takip ettiğiniz süre içerisinde kısa zamanda en yakın arkadaşınız haline geliyor. Makyaja adeta tutku derecesinde bağlı olan Görkem, aynı zamanda çiçeği burnunda yeni bir anne. Onu diğer güzellik kanallarından ayıran ise hamilelik süreci ve annelik ile ilgili de paylaşımlarda bulunması. Takipçileri ile zaten oldukça yakın bir ilişkide bulunan Görkem, görünen o ki bizleri makyaj ve güzellik konularında tecrübelerini paylaşırken kızı Mercan’ı da bizimle birlikte büyütecek ve bu süreçteki tecrübelerini bizimle en açık şekilde paylaşacaktır. Hem makyaj tutkunlarının hem de annelerin mutlaka takip etmesi gerektiğini düşündüğüm bloğu ziyaret etmeyi unutmayın.

kozmetikpsikolojisi.com

En iyi makyaj blogları - Kozmetik psikolojisi
En iyi makyaj blogları – Kozmetikpsikolojisi.com

Kozmetik aşığı bir psikoloğun 2015 yılında kurmuş olduğu bir blog olan Kozmetik Psikolojisi Facebook, İnstagram ve Twitter’da da oldukça aktif içerik paylaşımında bulunmakta ve bu sosyalliği sayesinde de bloğu gün geçtikçe daha da ilgi çekmektedir. Birçok ürün çeşidi içeren ucu bucağı olmayan kozmetik dünyasında kendine uygun ürünler ve içerikler araştırırken kendisini blog açmış olarak bulan psikoloğumuz bu sitede bizlerle yalnızca kozmetik içerikleri paylaşmakla kalmayıp aynı zamanda ev temizliği, yiyecek / içecek ve teknoloji konularında da çok sık olmasa da içerikler paylaşmaktadır.

Blog içerisinde ağırlıklı olarak kozmetik, parfüm, moda ve alışveriş konularında içerikler paylaşılmaktadır. Okuyucuları ile son derece yakın ilişkiler kuran ve onlarla adeta arkadaş olan kozmetik psikolojisi sitesi içerisinde sık sık çekilişler de düzenleyerek okurlarına sevdiği ürünlerden hediyeler göndermektedir. Kategori kısmı oldukça detaylı bir şekilde konulara ayrılmış olan sitede aradığınız bir konudaki makaleyi bulamamanız neredeyse imkansız. Siz de güzellik tutkunlarından biriyseniz veya kozmetik konusuna az çok ilginiz varsa kozmetikpsikolojisini ziyaret etmeyi unutmayın.

makyajcantam.org

En iyi makyaj blogları - Makyaj Çantam
En iyi makyaj blogları – Makyajcantam.org

Makyaj bloglarının öncülerinden olan makyajcantam.org 2008 yılında kurulmuş olan bir güzellik bloğudur. Kurulduğu günden bu yana yazılarını istikrarla yayınlayan site ağırlıklı olarak makyaj malzemelerinin değerlendirilmesini yapmasının yanı sıra, , ünlüler dünyasından makyaj trendleri ve yeni makyaj ürünleri gibi çok çeşitli konularda içerikler yayınlamaktadır. Blog içerisinde kullanıcıları ile oldukça yakın ilişkide bulunan site, makyaj konusunda adeta ders niteliğindeki konulara da yer vermektedir. Bu anlamda makyaja yeni başlayanların mutlaka uğraması gereken site, hemen hemen her tür makyaj malzemesi hakkında o malzemenin nasıl uygulanması gerektiği ve kullanımımın nasıl daha kolay olabileceğine dair makalelere sıkça yer vermektedir. Blog, aynı zamanda makyaj trendlerini de çok yakından takip etmekte ve okuyucuları ile paylaşmaktadır. Makyaj uygulamalarını resimlerle de destekleyerek anlatan blogda, bir makyaj görüp de uygulamak gerçekten oldukça kolaydır.

Makyaja yeni başladıysanız sizin için adeta vazgeçilmez içeriklere sahip olan ve ürün yorumlamalarını çok samimi ve güvenilir bir şekilde yapan siteye, ister makyaja yeni başlayan birisi olun isterseniz yıllardır makyaj yapan ve makyaj tutkunu bir insan olun mutlaka uğramalısınız.

mamontenka.com

En iyi makyaj blogları - Mamontenka
En iyi makyaj blogları – Mamontenka.com

En çok okunan makyaj bloglarından biri olan mamontenka.com oldukça samimi bir şekilde anlatılış birbirinden farklı konularda içerikler üretmektedir. Saç bakımı, cilt bakımı, sağlık, moda, alışveriş gibi birçok farklı konuda içerikler yayınlayan blog, genel kategorisi altında ev dizaynından tutun da kendin yap projelerine kadar birçok farklı alanda makaleler paylaşıyor okuyucusu ile. Bu kategoriler arasında ise benim en sevdiğim kategori kesinlikle ‘içerik sözlüğü’. Makyaja yeni başlayan birçok insan yeni aldığı ürünlerin içeriğine dikkat etmemekte ve zararlı içerikler içeren ürünleri bilinçsizce tüketmektedir. Ancak zamanla insanlar ciltlerinin gösterdiği reaksiyon sonucu içerik aramalarına başlamaktadır. İşte tam da bu noktada mamontenka.com sizin en büyük yardımcınız haline geliyor. Özellikle kozmetiğe ilginiz yeni başladıysa ve içerik konusunda bilginiz çok da yeterli değilse mamontenka.com’un ‘içerik sözlüğü’nü mutlaka okumalısınız.

Kozmetik ürünleri konusunda da oldukça güvenilir kullanıcı yorumları okuyabileceğiniz site, içeriklerini kaliteli resimler ve ürün swatch’ları ile de desteklemekte olduğu için, bu sitede ürün hakkında yeterince bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Sözün özü, mamontenka.com’u ziyaret ederek kozmetik başta olmak üzere bir çok konuda ilgi çekici içerikler bulabilirsiniz.

merveozkaynak.com

En iyi makyaj blogları - Merve Özkaynak
En iyi makyaj blogları – Merveozkaynak.com

En bilinen ve en güvenilir kadın bloglarının önde gelenlerinden olan ve Merve Özkaynak’a ait olan site en köklü güzellik sitelerinden birisi arasında yer almaktadır. 2014 yılından beri hız kesmeden ve düzenini aksatmadan içerikler yayınlamaya devam eden bloğun sahibi Merve, aynı zamanda Youtube ve sosyal medya camiasında da oldukça tanınmaktadır. Güzellik ve moda sektöründe bloğundan önce de tecrübeleri bulunan Merve, bu tecrübelerini bizlerle sanki en yakın arkadaşı ile sohbet edercesine paylaşmaktadır.

Ağırlıklı olarak kozmetik sektörü ile ilgili içerikler paylaşan site; alışveriş, bakım, saç ve stil hakkındaki fikirlerini de en samimi ve yalın hali ile bizimle paylaşmaktadır. Fikirlerini açık bir şekilde dile getiren blogda gezinirken, ürün yorumlarını veya diğer içerikleri okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Merve Özkaynak, YouTube kanalında yayınladığı hemen hemen her video hakkında bir içerik paylaşmakta ve videosunun detaylarını burada bizimle paylaşmaktadır. Güzellik ve moda sektörü ile uzaktan yakından ilgiliyseniz, bu sektörün gurularından birisi olan Merve Özkaynak’ın bloğunu kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

ojemrujumrimelim.com

En iyi makyaj blogları - Ojem Rujum Rimelim
En iyi makyaj blogları – Ojemrujumrimelim.com

2015 yılında içerik yayınlamaya başlamış olan site yayın hayatına başladığı yıllarda bizimle ağırlıklı olarak oje tanıtımları ve manikür ile ilgili içerikler paylaşmakta idi. Gün geçtikçe içerik listesine cilt bakımı ve makyajı da dahil eden blog, okuyucuları ile son derece yakın ilişkiler kurmakta ve onların sorularını yanıtsız bırakmamaktadır. Kanalı içerisinde marka incelemelerine de sık sık yeren veren blog, kozmetik ve cilt bakımı ürünlerinin son derece güvenilir bir şekilde incelemelerini yapıp bizlerle paylaşmaktadır.

Oldukça samimi bir dile sahip olan ojemrujumrimelim sitesinde gezinmek, makyaj severler için adeta vakit geçirmek, yeni ürünler keşfetmek ve makyaj / manikür konularında yeni fikirler edinmek isteyenler için son derece zevklidir. Daha önce bahsettiğim bloglar gibi bir Youtube kanalına ve sosyal medya hesaplarına da sahip olan blog, burada bu mecradaki paylaşımlarından daha farklı ve daha detaylı içerikler paylaşmaktadır. Bir oje tutkusu ile başlayan bu yolculukta, kozmetik ile ilgili daha detaylı bilgiler edinmek istiyor, ürün yorumları okumak ve yeni fikirler edinmek istiyorsanız ojemrujumrimelimi ziyaret etmelisiniz.

pembedunyamm.com

En iyi makyaj blogları - Ümran
En iyi makyaj blogları – Pembedunyamm.com

Hayattaki en sevdiği üç şey; makyaj, moda ve seyahat olan Ümran’ a ait bu sitede, kendisinin bu konulardaki tecrübelerine dair birçok içerik bulabilmeniz mümkün. Okumayı, araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seven ve bunları bizlerle de paylaşmaktan mutluluk duyan Ümran’ın sitesi, içerdiği makaleler ile sıradan kozmetik sitelerinden oldukça farklı bir hal almıştır. Sitenin en dikkat çekici yönü ise belirli bir konuya net bir ağırlık vermeyip bizimle makyaj, bakım, moda, seyahat, kendin yap, mutfak ve dekorasyon gibi çok çeşitli alanlarda bildiklerini ve öğrendiklerini paylaşmasıdır.

Kozmetik konusundaki yazıları genellikle ürünler hakkında oldukça detaylı bilgiler veren siteye, alışverişe çıkmadan önce mutlaka uğramalısınız. Sitede Ümran’ın ürünleri kendi çektiği son derece kaliteli fotoğraflar da bulunmaktadır. Bu sayede ürünlerin renkleri ve pigmentasyonları da net bir şekilde belli olmaktadır. Site farklı konularda içerikler de içermiş olduğundan sadece kozmetik tutkunlarının güzel vakit geçirebileceği bir site olmaktan sıyrılmış durumdadır.

Ümran’ın sitesine ulaşmak ve onun renkli dünyasında gezinmek istiyorsanız, başlığa tıklamanız yeterli.

sebibebi.com

En iyi makyaj blogları - Sebile Ölmez
En iyi makyaj blogları – Sebibebi.com

Bugün tescilli bir marka olarak blog hayatına devam eden Sebile Ölmez’e ait olan bu blog 2011 yılında kurulmuştur. Aynı zamanda bir Youtube kanalına da sahip olan Sebile Ölmez, sosyal medya hesaplarını, YouTube kanalını ve bloğunu birbirine entegre şekilde yürütmektedir. Sebibebi, ağırlıklı olarak kozmetik sektörüne yönelik içerikler paylaşmaktadır. Sebile Ölmez, yalnızca kozmetik ürünlerini bizimle paylaşıp, onları yorumlamakla kalmayıp güzellik konusunda aklınıza gelebilecek herhangi bir konuda pratik bilgiler içeren içerikleri de bizimle paylaşmaktadır. Kanal içerisinde ayrıca alışveriş, moda ve eğlence kategorilerine ait çok samimi bir dille yazılmış, faydalı bilgiler içeren veya eğlenebileceğiniz içerikler bulabilirsiniz.
Yoğun bir şekilde PR çalışmaları da yürüten sitede, piyasada kolaylıkla bulunmayan birbirinden ilginç kullanıma sahip ürünlere ait yorumlar bulmanız da mümkündür ve açıkcası benim kanal içerisinde en çok ilgimi çeken makaleler bu tür içeriğe sahip makalelerdir, çünkü bu tür ürünlerin incelemesini bulmak açıkçası çok da kolay değildir. Moda ve kozmetiğe dair ufacık bir ilginiz varsa sebibebi’nin bloğunu ziyaret etmeyi unutmayınız. En iyi makyaj blogları arasındaki yeri aslında en üstte yer alması gerekirken alfabetik sıralama sonucu en sona gelmiştir. 🙂

En iyi makyaj blogları sosyal medya hesapları

Ecedinc.co Makyaj Blogu Sosyal Medya Hesapları:

Instagram: https://www.instagram.com/guzellikvebirece/?hl=tr
Youtube: 
https://www.youtube.com/channel/UCLCcQxq4pCBdeZtOzMtLOtg
Twitter: https://twitter.com/guzellikve1ece

ecegucel.blogspot.com.tr Makyaj Blogu Sosyal Medya Hesabları

Instagram: https://twitter.com/ecegucel
Twitter: https://twitter.com/ecegucel
Facebook: https://www.facebook.com/ece.gucel?fref=ts

gorkemkarman.com Makyaj Blogu Sosyal Medya Hesapları

Instagram: https://www.instagram.com/gorkemkarman/
Youtube: https://www.youtube.com/user/yourfaceismycanvas88
Twitter: https://twitter.com/gorkemkarman

kozmetikpsikoloji.com Makyaj Blogu Sosyal Medya Hesapları

Instagram: https://www.instagram.com/kozmetikpsikolojisi/
Twitter: https://twitter.com/kozmetkpskoljsi

mamontenka.com Makyaj Blogu Sosyal Medya Hesapları

Instagram: https://www.twitter.com/mamontenkaa
Twitter: https://www.twitter.com/mamontenkaa
Facebook: https://facebook.com/mamontenkaa

merveozkaynak.com Makyaj Blogu Sosyal Medya Hesapları

Instagram: http://instagram.com/mevy
Youtube:
https://www.youtube.com/user/merveozkaynak
Facebook: http://www.facebook.com/merveozkaynak

ojemrujumrimelim.com Makyaj Blogu Sosyal Medya Hesapları

Instagram: http://instagram.com/ojemrujumrimelima
Twitter: 
http://twitter.com/ojemrujumrimelm
Youtube: http://youtube.com/OjemRujumRimelim
Facebook: http://facebook.com/ojemrujumrimelim

pembedunyamm.com Makyaj Blogu Sosyal Medya Hesapları

Instagram: https://instagram.com/pembedunyammm/
Twitter: 
https://twitter.com/umran4290
Facebook: http://www.facebook.com/umrantuncerr

sebibebi.com Makyaj Blogu Sosyal Medya Hesapları

Instagram: https://www.instagram.com/sebibebi/
Youtube: https://www.youtube.com/sbylos
Facebook: https://twitter.com/sebibebicom

En iyi yabancı makyaj blogları

Dünya’da makyaj blogu açan bir çok kişi bulunmakta gelin şimdi en iyi makyaj blogları yabancıların listesine bir bakalım.

icovetthee.com

en iyi yabancı makyaj blogları 1
En iyi yabancı makyaj blogları – Icovetthee

Kendisi de bir profesyonel makyöz olan Alix’in sitesi, kaliteli resimler ve ürün tavsiyeleri ile en iyi makyaj blogları listesinde yer almayı hak ediyor.

thebeautylookbook.com

En iyi yabancı makyaj blogları 2
En iyi yabancı makyaj blogları – The Beauty Look Book

Kaliteli ürün tanıtımları ile Sabrina’nın makyaj blogu ciddi anlamda kozmetik meraklılarının takip etmesi gereken bir makyaj blogu.

rouge18.com

En iyi yabancı makyaj blogları 3
En iyi yabancı makyaj blogları – Rouge 18

Kendine has komik bir dille kozmetik dünyasını anlatan Amber Katz’ın moda blogu da takip edilmesi gereken en iyi makyaj blogları arasında.

cultofpretty.com

En iyi yabancı makyaj blogları 4
En iyi yabancı makyaj blogları – Cult of Pretty

Ürün kullanarak bu ürünleri tarafsızca yorumlayan Ann Colville Somma’nın makyaj blogu dünyadaki en iyi makyaj blogları arasında yer almakta.

couture-girl.co.uk

En iyi yabancı makyaj blogları 5
En iyi yabancı makyaj blogları – Couture Girl

Gazeteci olan Kayleigh’ın makyaj blogu en iyi makyaj blogları arasında yer alıyor. Kayleigh moda blogunda ürün tanıtımları ve indirimlere yer veriyor.

En iyi makyaj vloggerları

Bazı ünlü kişilerin blogu bulunmuyor, sadece YouTube kanalı üzerinden yayın yapmaktalar, gelin şimdi onları sıralayalım.

Duygu Özaslan

En iyi makyaj vloggerları
En iyi makyaj vloggerları – Duygu Özaslan

Duygu, 900 bin takipçisiyle en iyi moda vloggerları arasında en fazla takipçiye sahip blogger diyebiliriz. Sunduğu içerikler ve paylaşımlar ile bu sayı gün geçtikçe artmakta.

Gökçe Yıldırım

En iyi makyaj vloggerları 2
En iyi makyaj vloggerları – Gökçe Yıldırım

Gökçe hem makyaj videoları çekiyor hemde günlük yaşamdan paylaşımlarda bulunuyor. Gökçe’nin makyaj blogu da takip edilebilirler listesinde.

Deniz’in Paylaştıkları

En iyi makyaj vloggerları 3
En iyi makyaj vloggerları – Deniz

Deniz’in makyaj ile ilgili paylaştılarının yanında eşiyle birlikte çekti videolarda ciddi anlamda popüler. Aslında Deniz’in ilk videoları şimdikilere göre çok daha güzeldi diyebilirim. Bu arada Deniz’in makyaj blogunu en iyi makyaj blogları listesine de ekleyebiliriz. Son güncellememde blog açtığını da fark ettim.

Aslı Özdel

En iyi makyaj vloggerları 4
En iyi makyaj vloggerları – Aslı Özdel

Aslı’nın YouTube kanalı en iyiler listesine girmesinin sebebi ürünleri tanıtırken sadece PR (reklam) çalışmalarına göre değil, ürünün işe yarayıp yaramadığına göre yorumlar yapması diyebilirim.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

5 Responses

  1. Makyaj ve kişisel bakım blog sayılarının artması sevindirici. Kişilerin bilgilendirilmesi, güzellik alanında doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi hem sağlık hem de farkındalık açısından önemli. Bilgilendirici paylaşımlarınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir