Videolu Anlatımlar

Link Kısaltarak Para Kazanmak için 10 Site

Link Kısaltarak Para Kazanma

Link kısaltarak para kazanmak fikri, para kazanmak isteyen birçok kişiye cazip gelir çünkü kitle bulma dışında pek de yapmaları gereken işlem yoktur. Bu makalede, bu para kazanma yönteminin inebildiğim her detayına inmeye çalışarak kapsamlı bir rehber oluşturmaya çalışacağım.

Link Kısaltarak Para Kazanma Yönteminin Mantığı Nedir?

Bir yöntemden para kazanılıyorsa bunun mantığını bilmek istersiniz. Birisi sizi yolda çevirip 100 lira verse, bu kişinin bundan çıkarını merak edersiniz. Bunu da aynı şekilde düşünebilirsiniz. Bir sistemden para kazanıyorsunuz ama o sistemin çıkarı ne? Gelin birlikte bakalım.

Link kısaltma ile para kazanmada, paylaşacağınız herhangi bir linki kısaltarak başka bir link elde ediyor ve paylaşmanız gereken platformda yeni linki paylaşıyorsunuz. Bu yeni link, kendisine tıklayan kişileri 5 saniye boyunca reklamların olduğu bir sayfada bekletiyor ve daha sonra asıl linke gitmelerine izin veriyor. Siz de kısaltılmış linke her tıklama başına para kazanıyorsunuz.

Bu sistemden sistemin kazancı ise linke tıklayan kişilere reklam izletmesi. Onlar da belirli firmalarla sponsorluk için anlaşıyor ve onların reklamlarını bekleme alanında yayınlıyorlar. Bu 3 paragraflık açıklamayı yapmamın sebebi, mantıksız bir yöntemden para kazanıldığını düşünmemeniz.

Link Kısaltarak Para Kazanma Siteleri

İnternet üzerinde link kısaltma ile para kazan mantığında çalışan birçok site var, bu sitelerin kendine ait ödeme ve fiyat politikaları bulunuyor. Aşağıda detayları aktaracağım. Listeye geçmeden önce bu sitelerden hiçbirine kefil olmadığımı belirteyim.

1) TRLink – https://tr.link/

TRLink ile Para Kazanma
TRLink ile Para Kazanma

2016’dan beri yayında olan bir link kısaltma sitesi olan TRLink, piyasadaki en popüler link kısaltma sitelerinden biridir. Araştırma yaptığımda pek çok kullanıcının bu servisten düzenli olarak ödeme aldığına şahit oldum ancak yine de detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum.

Öncelikle şunun bilgisini vereyim: Link kısaltma sitelerinde genelde 1000 tıklama başına ücret veriliyor. Diğer sitelerle kıyas için bu kritere dikkat etmemiz gerekecek. TRLink’te ise 1000 tıklamaya ülkeden ülkeye değişen ücret veriliyor. Türkiye için 1000 tıklama başına 1.64$ – 2.04$ ücretleri belirtilmiş.

TRLink arayüzünde linkin tıklanma sayısını, ülke ve cihaz analizi gibi pek çok istatistiği bir arada görmeniz mümkün. Ayrıca kendi deyimlerine göre ”yüksek sayım” yaptıklarına söylüyorlar (genelde link kısaltma siteleri 1000 tıklama aldıysanız bunu 1000 olarak yansıtmaz, her zaman ufak tefek azalmalar olur).

TRLink link kısalt para kazan mantığıyla paranızı kazanıp pek çok yöntemle ödeme alabilirsiniz: Kripto para, Webmoney, Papara, Payeer, İninal, Perfectmoney ve banka havalesi

Bu ödeme yöntemleri kendi aralarında farklı ödeme alt limitlerine sahip. Örneğin Papara’dan ödeme almanız için minimum 50 TL’ye ulaşmış olmanız gerekiyor. Bu alt limitler kripto para ve Webmoney için 30 TL, banka havalesi ve ininal için ise 100 TL.

2) ADfly – https://adf.ly/

Adf.ly ile Gelir Elde Etme
Adf.ly ile Gelir Elde Etme

ADfly, 5 milyondan fazla üyesi bulunan bir link kısaltma sitesidir. Kendilerinin verdiği bilgilere göre reklamları anti-virüs yazılımları tarafından taranır ve o şekilde sunulur. Her link için detaylı istatistik sayfası görebilir ve analizlerinizi yapabilirsiniz.

ADfly’ın en güzel özelliklerinden biri API kodu sunması. API koduyla birlikte website ve uygulama entegrasyonlarını çok daha kolay yapabilirsiniz. Website için ekstra scriptleri de mevcut, bu sayede sitenize gelen her ziyaretçi için tıklama başı gibi para kazanabiliyorsunuz. Ancak sitenizdeki neredeyse tüm linkleri kısalttığı için kullanıcı deneyiminize ciddi manada zarar verecektir. O nedenle bu yöntemi önermiyorum.

ADfly’da ödeme almak için minimum 5 dolar kazanmanız gerekiyor. Ödemelerinizi Paypal ve Payoneer aracılığıyla alabiliyorsunuz. Paypal ülkemizde olmadığı için Payoneer kullanmanız gerekecek.

Kendi sitesindeki verilere göre 1000 tıklama başına en yüksek 1.64$ vermişler. Ortalama ücretler ise 0.40-0.50$ bandında dolaşmakta.

3) BCVC – https://bc.vc

Bc.vc ile Link Kısaltarak Para Kazanma
Bc.vc ile Link Kısaltarak Para Kazanma

En popüler ”url kısalt para kazan” mantıklı sitelerden biri olan bc.vc, ADfly ile oldukça benzer özelliklere sahip. API ve script desteği, güvenli reklamlar ve kullanıcıyı yormayan reklam yoğunluğu ile bc.vc; sektörde isim yapmasını nelere borçlu olduğunu kanıtlıyor.

Bc.vc’de ödeme almak için minimum 10 dolar kazanmanız gerekiyor. Eğer 10 doları geçtiyseniz, ödemeleriniz haftadan haftaya düzenli olarak yapılmakta. Ödeme almak için ise Paypal, Payoneer, Bitcoin ve banka gibi seçenekler mevcut. Güzel haber ise Türkiye’deki banka hesaplarına da para yatırmaları. Yurtdışı hesaba ihtiyacınız yok.

Ödeme oranları ise oldukça iyi. Bc.vc üzerinden 1000 gerçek mobil tıklamasına 1.70-2.55$ arası, 1000 gerçek masaüstü tıklamasına ise 1.40-2.10$ arası kazanıyorsunuz.

Ayrıca Bc.vc referans programını da deneyebilirsiniz. Bu program ile, sizin referansınızla üye olan kullanıcıların kazancının %10’unu siz kazanıyorsunuz. Yüksek sayıda ve kaliteli üyeler kayıt ettirirseniz ciddi gelir elde etmek mümkün. Bu referans programı pek çok kısaltma servisinde mevcut ancak bc.vc sitesinde bir bilgi gördüğüm için onunkini paylaşmak istedim.

4) Shorte – https://shorte.st/

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır? - Shorte
Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır? – Shorte

1.5 milyondan fazla üyeye sahip olan Shorte, yine piyasadaki en bilinen link kısaltma sitelerinden bir tanesi. Eğer link kısaltma ile para kazanmak istiyorsanız ve pratik bir sisteme ihtiyacınız varsa Shorte’yi tercih edebilirsiniz.

API ve scripte ek olarak Shorte, WordPress ve Blogspot eklentilerini de çıkarmış. Böylece, siteye entegrasyon aşamalarını çok daha basit hale getirmiş. Daha önce de dediğim gibi, web sitenizdeki tüm linkleri kısaltmayı önermiyorum ama işi kararında bırakıp sadece bazı linkleri kısaltacaksanız deneyebilirsiniz.

Shorte üzerinden 1000 tıklamaya 1.55$ civarı bir para kazanabiliyorsunuz. Kazandığınız bu parayı Webmoney, Paypal ve Payoneer aracılığıyla alabilirsiniz. Webmoney ve Paypal için minimum 5$, Payoneer için ise minimum 20$ kazanmış olmanız gerekiyor.

5) Pubiza (Eski Adıyla LinkTL) – https://pubiza.com/

Link.tl (Pubiza) ile Para Kazanma
Link.tl (Pubiza) ile Para Kazanma

LinkTL, sektördeki en popüler link kısaltma sitelerinden biriydi ki kullanıcılar ”link tl kısalt para kazan” gibi kendisine has sorgularla arama yapıyordu. Daha sonra bu servis adını Pubiza olarak değiştirdi ve şimdi bu şekilde yayın yapıyor.

Yaklaşık 500.000 üyesi bulunan Pubiza, ayrıca Türk link kısaltma sitelerinden de bir tanesi. LinkTL ile 2011’den beri sektörde olan Pubiza, size referansla kayıt ettirdiğiniz üyenin kazandığının %10’unu alma gibi imkanları da sunuyor.

Türkiye için 1000 tıklama başına masaüstü için en yüksek 12.00 TL, mobil için ise en yüksek 13.50 TL kazanabiliyorsunuz. Ödeme alt limiti olan 20 TL’ye ulaştığınızda ise ödemeleriniz her ayın 7.günü banka hesabınıza yapılıyor.

Ayrıca,bir siteniz varsa ya da site açmak istiyorsanız, Pubiza’nın reklam ağına katılıp reklamları sitenizde yayınlayarak da para kazanabilirsiniz.

6) AdCash – https://adcash.com/

AdCash ile Link Kısaltarak Gelir Elde Etme
AdCash ile Link Kısaltarak Gelir Elde Etme

Sektörde 12 yıldan uzun bir süredir bulunan AdCash, aslında genel bir reklam sitesi. Reklam verenler ve yayıncılar döngüsünde pek çok kazanç türünü bünyesinde bulunduran bu site, link kısaltmayı da es geçmemiş.

Eğer link kısaltarak para kazanma deneyiminize sektörde uzun yıllardır bulunan bir firmayla başlamak istiyorsanız AdCash’i tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, pop-up ve flash reklamları web sitenizde yayınlayarak da kazanmanız mümkün. Dediğim gibi oldukça kompleks ve opsiyonlu bir sistem. Pek çok reklam çeşidi bulunuyor.

Para çekimi yapabilmeniz için minimum 25$ kazanmış olmanız gerekiyor.

7) https://ouo.io/

Link Kısaltarak Para Kazanma Siteleri - Ouo.io
Link Kısaltarak Para Kazanma Siteleri – Ouo.io

İyi ödeme oranına sahip link kısaltma para kazan mantıklı servisler arasında bulunan ouo.io, yaklaşık 1.5 milyon üyeye sahip bir site.

%20 kazançlı referans servisi bulunan ouo.io, çoğul tıklamaları sayma gibi çok güzel bir özelliğe sahip. Şöyle detaylı açıklayayım: Birisi linkinize tıkladı ve reklamı geçip asıl linke gitti, daha sonra dönüp tekrar kısalttığınız linke tıklarsa 2. tıklaması da sayılacaktır. Bu olay birçok serviste 1 tıklama olarak sayılır.

Ödeme oranları ise 1000 tıklamaya 1.5$ şeklinde. Çoğul tıklamaların sayıldığını göz önünde bulundurursanız oldukça iyi bir rakam. Ödemelerinizi her ayın 1’i ve 15’inde Paypal, Payoneer ve Bitcoin gibi servisler aracılığıyla alabilirsiniz. Çekim yapabilmeniz için minimum 5 dolar kazanmış olmalısınız.

8) https://www.pnd.tl/

Türk Link Kısaltarak Para Kazanma Siteleri - Pnd.tl
Türk Link Kısaltarak Para Kazanma Siteleri – Pnd.tl

Türk link kısaltma servislerinden biri pnd.tl ile link kısaltıp para kazanmak mümkün.

Türkiye’de 1000 görüntülenmeye 25 TL veren pnd.tl, ödemeleri her ayın 1’i, 11’i ve 21’inde yapıyor. Dilerseniz referans ile üye kayıt edip onun kazancının %10’unu alabiliyorsunuz. Türk servis ödemeleri İninal, banka, Bitcoin ve Papara ile yapıyor.

1000 görüntülenmeye 25 TL fena bir rakam değil. Eğer Türk bir servisle çalışmak istiyorsanız deneyebilirsiniz. Pnd.tl’nin yaklaşık 100.000 üyesi bulunuyor.

9) Shortzon – https://shortzon.com/

Shortzon Link Kısaltma Servisi
Shortzon Link Kısaltma Servisi

Listedeki diğer servislerle aynı mantıkta ve özellikte olan Shortzon, 1000 görüntülenmeye 1.5$ veren bir sistem. Ödemeleri Paypal, Skrill, banka ve Bitcoin ile alabiliyorsunuz. Banka havalesinde Türk bankaların geçerliliği ile ilgili bir bilgim yok.

Ödeme almanız için minimum 5 dolar kazanmanız gereken Shortzon’da, diğer pek çok serviste olduğu gibi referans sistemi bulunuyor.

10) TMEarn – https://tmearn.com/

TMEarn Link Kısalt Para Kazan
TMEarn Link Kısalt Para Kazan

TMEarn’de 1000 görüntülenme başına 2$ kazanabiliyorsunuz ve kazandığınız tutarları çekmek için minimum 5$ kazanmış olmanız gerekiyor. Referans sistemi, API kodu ve detaylı istatistik sayfası gibi neredeyse her link kısaltma servisinde olan özellikler TMEarn’de de mevcut.

TMEarn’de kazandığınız parayı Paypal, Bitcoin, Payeer ve Payoneer aracılığıyla alabiliyorsunuz.

Bu paylaştığım 10 link kısaltarak para kazanma sitesi, herhangi bir direkt tavsiye ve sponsorluk sonucu paylaşılmamıştır. Bu sitelerle çalışmak ya da çalışmamak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Yine de sizi spesifik bir firmaya yönlendirmeme kaydıyla sektörde uzun yıllardır bulunan servislerle çalışmanızı tavsiye ederim.

Firmalar için verdiğim kazanç oranları Türkiye baz alınarak verildi. Diğer ülkeler için kazanç oranları ciddi oranda değişiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Link Kısalt Para Kazan Nedir?

Herhangi farklı bir olayı yok. Sadece bu servisler aracılığıyla kısalttığınız linkinizi Instagram’da paylaşıyorsunuz. Eğer yüksek kitleye erişiyorsanız güzel paralar kazanabilirsiniz. O nedenle elinizde böyle bir sayfa varsa değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Twitter Link Kısaltma Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Instagram ile tamamen aynı mantıkta düşünebilirsiniz. Twitter’da işler daha rahat yürüyebilir çünkü TT olmuş taglara Tweet atarak yüksek kitlelere ulaşabiliyorsunuz. Kısaltmış olduğunuz link ilgi çekici bir konu ise çok çok daha iyi oluyor.

Google ile Link Kısaltma Para Kazanma Mümkün mü?

Hayır, Google’ın böyle bir servisi mevcut değil. Eskiden goo.gl isimli link kısaltma servisi vardı ancak bu sadece hizmet içindi, herhangi bir maddi olayı yoktu.

Link Kısaltma ile Para Kazanma Taktikleri Nelerdir?

”Link kısalt para kazan nasıl yapılır?” sorusunun cevabı çok rahat bir şekilde verilebiliyor ancak iş bunla bitmiyor tabii ki. Yüksek kazanç elde edemeyenler isteyenler taktik arayışına girişiyor. Bu konuda size verebileceğim 2 ana tavsiye yüksek kitlelere erişmeniz ve ilgi çekici konularla ilgili linkleri kısaltmanız. Yüksek takipçili bir Twitter hesabı bu konuda işinizi görebilir.

Umarım bu makale, link kısaltarak para kazanma konusunda kapsamlı bir rehber olmuştur. Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir