Videolu Anlatımlar

İlginç Blog Konuları

Benzersiz ve ilgi çekmeyi başaran içerikler her zaman için insanları cezp etmeyi başarmıştır. Günümüzde olağan karşıladığımız birçok yenilik başlangıçta fazlasıyla ilgi çekmiş, farklı düşüncelerdir.

Benzer şekilde, insanların ilgisini çekmeyi başaran, onlara kaliteli zaman geçirme imkanı tanıyan bloggerlar her zaman yoğun bir ilgiyle karşı karşıya kalmıştır. İlginç blog konuları üretebilmek blog siteleri arasında en iyilerden birisi olmanızı ve her zaman örnek alınmanızı sağlayacaktır.

ilginç blog konuları

Sıradanlaşmış bir konu belirleyerek, bunun üzerine yoğunlaştığınız bir blog sayfası yönetmek başarı yolunda ilerlemenizi bir hayli zorlaştıracaktır. Bunun yanı sıra sıradan bir konu üzerine açılmış & açılan ve açılacak blog sayısının giderek artış gösterdiğini de hesaba katarsak; rakipleriniz ile baş etmek sizi zaman içerisinde yıpratacak ve yoracaktır.

Basit & sıradan bir konu ile zirveye yükselmek için ekstra efor sarf etmekle birlikte ciddi bir beyin fırtınası yapmanız gerekebilir. Bunun yerine tercih edebileceğiniz, yeni blog fikrinize örnek olarak kullanabileceğiniz birkaç ilginç blog konularını bir araya getirmeye çalıştım.

Seçmiş olduğunuz konu ne olursa olsun sizlerle paylaşmış olduğum blog yazarak para kazanma yöntemlerine & tavsiyelerime de bir bakmayı unutmayın.

En İlginç Blog Konuları Örnekleri

Hepsiburada & Trendyol & N11 Gibi Sitelerdeki Ürünleri İnceleme Blogu

alışveriş sitesi inceleme

Ülkemizde faaliyet gösteren popüler E-Ticaret sitelerinin ne kadar fazla ziyaretçi aldığınız biliyor musunuz? Sırasıyla E-Ticaret sitelerinin aylık ortalama ziyaretçi sayıları şu şekilde; Trendyol 90 Milyon, Hepsiburada 80 Milyon ve N11 65-70 Milyon. Bu gibi sitelerde yer alan popüler ürünlerin incelemelerini gerçekleştirdiğiniz bir blog sayfası; ciddi bir ziyaretçi trafiği elde etmenizi sağlayabilir.

Yapacağınız incelemelerle ilgili öne çıkan & dikkat edilmesi gereken konu ise şu; yapacağınız incelemenin daha önce yapılmış olup & olmaması. Yani, yeni çıkmış bir iPhone 11 Pro model telefonu incelemenize gerek yok. Elbette bunu ülkemizde inceleyen ilk kişi siz değilseniz. Bunun yerine daha az bilinen & hakkında çok fazla içerik bulunmayan fakat ilgi çeken ürünleri belirlemeniz gerekmekte.

Trol Haber Blogları

trol haber blogları

Birkaç yıl öncesine kadar hiç kimsenin cesaret edemediği, ancak yapıldığı zaman büyük ilgi toplayan ve oldukça ilginç sonuçları da beraberinde getiren trol haber fikri, magazin, siyaset, spor veya aklınıza gelebilecek her türden içeriğe yer verebileceğiniz, her zaman eğlenceli haberler üreterek, insanların takip ettiği zaman keyifli zamanlar geçirebileceği bir ortam oluşturmanızı sağlayacaktır.

İstediğiniz gibi içeriğinizi yönetebileceğiniz, içerik üretirken eğlenebileceğiniz hem de bu içerikle okurlarınızı eğlendirme şansınız olan bir blog fikri. Okurlarınızı içeriğinize bağlayabileceğiniz, devamlı takip etmelerini sağlama fırsatı sunan ilginç blog fikirleri arasında en dikkat çekici konulardan birisi. Türkiye’deki en iyi örneği budur.

Dedikodu Blogu

dedikodu blogları

Özellikle gençlerin ilgisini çekebileceğiniz bu fikir için öncelikle; bir şehir, ilçe, üniversite ya da mahalle seçmeniz gerekecek. Daha sonrasında ilgili bölge ya da üniversite ile ilgili bazı dikkat çekici dedikodular paylaşmalısınız. Başlangıçta biraz üzerine düşmeniz gerekse de zamanla kendi kendi işleyen bir sisteme dönüşeceğini göreceksiniz.

Bölgede yaşayan insanlar sizin yerinize içerik üretmeye ve sayfanızda paylaşmaya başlayacak. Her zaman bir dedikodu paylaşarak size destek olacak takipçiler ve sizlere malzeme sunacak olan alanınızın muhatapları sayesinde, en ilginç blog konularına ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Kitap Önerileri ve İncelemeleri Blogu

kitap inceleme blogları

Zamanını iyi değerlendirmek isteyen takipçileriniz için hayata geçireceğiniz bir kitap inceleme blogu oldukça faydalı olabilir. Bu kişiler onlara önereceğiniz ve okumaları için yönlendireceğiniz kitapları sıkı bir şekilde takip edeceklerdir. Bunun için kitap tavsiyesi yapabileceğiniz, okunmaya değer kitaplara yer verdiğiniz bir sayfa oluşturmalısınız.

Daha sonra ise; kaliteli incelemelerinizle birlikte, insanların neden okumaları gerektiğini veya okumamaları gerektiğini anlatabilirsiniz. Hatta online kitap satış siteleriyle anlaşarak bu sayfalardan ilgili kitabın satış sayfasına bir link çıkışı dahi yapabilirsiniz. Bu sayede okurlarınız o kitabı sizin bağlantınız ile satın alırsa fazladan para dahi kazanabilirsiniz.

Android/iOS Uygulamaları ve İncelemeleri Blogu

android incelemeleri blogu

Akıllı telefon kullanıcıları, cihaz kullanımlarını etkileyen pratik ve işe yarar bilgilere karşı her zaman yoğun bir ilgi besleyecektir. Karşı karşıya kaldıkları bazı sorunlar ve ihtiyaçlarına yönelik uygulamaları sürekli araştırırlar.

Doğru anahtar kelimeleri belirleyebilir ve dikkat çekici bir başlık oluşturursanız; sayfanızda yer vereceğiniz bu uygulama kullanım & tanıtımları sayesinde yüksek bir ziyaretçi kitlesine ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonlar ve uygulamalar üzerine bir blog yönetmek çoğu kişi için oldukça keyif verici olacaktır. Bu nedenle bu tarz bir blog yazmak, oldukça ilgi çekici olabilir.

NASA/Uzay Çalışmaları Blogu

Nasa & Uzay Blogu

Son zamanlarda teknoloji siteleri her kadar çoğunlukta olsa da; bu teknolojiyi farklı bir şekilde incelemeniz sizlere avantaj sunacaktır. NASA‘nın çalışmalarını ve gelişmesini inceleyeceğiniz, yabancı kaynakları kullanarak Türkçe kaynaklar oluşturacağınız, hem eğlenceli; hem de insanların ilgisini çekecek bir blog sitesine neden sahip olmayasınız ki?

Minimalizm Blogu

ilginç blog konuları Minimalist Blog

Günümüzün karmaşık yaşam stilinden uzak, daha sade çalışmalara odaklanmış bir blog sayfası; karmaşık hayattan sıkılmış, bu yaşantıdan uzaklaşmak isteyen birçok kişinin ilgi alanına giriyor.

Minimalist nesneler, tasarımlar ve çok daha fazlası üzerine kuracağınız blog sayfanız; paylaşacağınız içerikler ile kendine has kaliteli bir takipçi kitlesine sahip olacak. Minimalizm kavramı tek başına ilginç blog konuları arasına girmeye yeterli.

Tüm blog fikirlerinde olduğu gibi; bu bahsettiklerimiz de sizlere farklı ve keyifli zamanlar geçirmeniz için imkanlar sunuyor. Hem daha fazla hit kazanmak, hem maddi gelir elde etmek; hem de yaptığınız işten zevk almak için, fırsatları değerlendirebilirsiniz. Birini seçerek, kaliteli bir işe başlayabilir, sonrasında kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

 Daha fazla örnek için şu yazılarıma bir bakın derim: 

#Blog Konuları (101 farklı fikir)
#Popüler Blog Konuları
#Para Kazandıran Blog Konuları
#Blog Konusu Önerileri

İlginç Blog Konuları Nasıl Bulunur?

Elbette birçok blog konusu örneği aklınızda yer alıyor olabilir. Fakat, bu fikirler arasında en ilginç olanı & kimsenin yapmadığını ya da henüz kimsenin aklına gelmemiş bir konu bulmak başarıya giden en kestirme yol olacaktır.

Bu konuda sizlere tavsiyem yabancı haber sitelerinde yer alan kategorileri sıkı bir şekilde takip etmeniz. Örneğin; BBC Teknoloji sayfasındaki çok yorum alan yeni bir teknoloji üzerine bir site açmanız blogunuzun diğerlerinden farklı olmasını sağlayabilir.

İlginç Bir Blog Nasıl Açarım?

Aslında blog açmak sadece 20 dakikanızı alacak basit bir işlem. Bu konuda nasıl blog açılır yazımı okumanızı tavsiye ederim. Bu yazımda sıfırdan blog nasıl açılır tüm detayları ile adım adım anlattım.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir