Videolu Anlatımlar

En Kaliteli +10 WordPress E-Ticaret Teması

Kaliteli wordpress ticaret temaları

WordPress e-ticaret temaları, WordPress tabanlı siteler üzerinden ticaret yapmak için oldukça önemli. Bir WordPress eticaret teması seçmek, normal bir siteye tema seçmekten daha meşakkatli bir iş. Bunun sebebi ise, e-ticaret sitesinden direkt olarak maddi gelir elde edilmesi. Blog yazarak para kazanma makalesinde diğer para kazanma yollarından bahsetmiştim ancak burada bahsettiğim ”direkt” kavramı, ürün satışıyla para kazanılması.

Sitede kullanılan tema, o sitenin ”hemen çıkma oranı, kullanıcı deneyimi, sitede kalma süresi, optimizasyon puanlarını, SEO uyumluluğunu” ve bunlar gibi pek çok önemli verisini etkiliyor. Bir e-ticaret sitesinde bu verilerden ödün vermek müşteri kaybı anlamına gelebileceğinden, o site için en iyi WordPress e-ticaret teması seçimine kafa yorulması gerekiyor.

Ben de bu kişilere seçimlerinde yardımcı olmak için, aşağıda ücretli ve ücretsiz WordPress e-ticaret temaları paylaşacağım. Paylaşacağım listedeki temalar, pek çok açıdan kuvvetli ve optimize edilmiş temalardır. WordPress tabanlı e-ticaret sitenizin SEO gücünü, bu temalarla arttırabilirsiniz.

Listedeki Temaları Neye Göre Seçtim?

  • Hız: WordPress site hızlandırma gibi makalelerle üstünde durduğum önemli bir konu olan hız, SEO ve kullanıcı deneyimi üzerinde oldukça etkili.
  • SEO Uyumluluk: Kod hafifliği, kullanıcı deneyimi uyumluluğu, hız ve içeriği ön plana çıkarma gibi özelliklerin çoğu SEO’ya hitap ediyor aslında.
  • Güncelleme Desteği: Listedeki +10 WordPress e-ticaret satış teması, profesyonel kişilerce kodlanan ve güncelleme desteği verilen temalardan.

WordPress E-Ticaret Temaları – +10 WP E-Ticaret Teması

Aşağıda tema isimlerini, temalar hakkında bilgileri ve ”demo | daha fazla detay” kısmını görebilirsiniz. Daha fazla detay kısmına tıkladığınızda, tema ile ilgili daha fazla bilgiye erişebilir ve ”wordpress e-ticaret teması satın al” gibi işlemleri tamamlayabilirsiniz.

1. Metro

Wordpress WooCommerce Temaları - Metro
WordPress WooCommerce Temaları – Metro

Güzel ve sade bir Woocommerce WordPress e-ticaret teması olan Metro, farklı ana sayfa dizaynlarıyla birlikte gelen bir tema.

Metro temasının özelliklerini açıklamadan önce, temanın Woo-Commerce için premium pek çok özellikle birlikte geldiğini söylemem gerekiyor. Normal şartlar altında para ödeyerek sahip olabileceğiniz özelliklere, Metro teması ile birlikte ücretsiz olarak sahip olabiliyor ve e-ticaret sitenize renk katabiliyorsunuz.

Metro temasının farklı dizaynlara açık olması, temayı e-ticaretin pek çok kategorisi için kullanabilecek olmanız anlamına geliyor. İstediğiniz e-ticaret sektöründe olun, Metro temasının sunduğu skalada kendinize uygun bir dizayn bulma şansınız var.

Yapımcı: RadiusTheme

Demo | Daha Fazla Detay

2. Divi

Wordpress WooCommerce E-Ticaret Temaları - Divi
WordPress WooCommerce E-Ticaret Temaları – Divi

Günümüz e-ticaretinin geldiği rekabet seviyesinde, sitelerin arka planı kadar büyüleyici bir görünüme sahip olması da önemli. Divi WordPress e-ticaret teması, hem optimizasyon anlamında hem de görünüm anlamında elinizi oldukça güçlendirecek temalardan biri.

Divi sadece e-ticaret için değil, diğer pek çok tür için kullanılabilecek bir tema. Ancak, Woocommerce eklentisi ile Divi’yi gerçek anlamda e-ticaret için kullanabiliyorsunuz. Kendi içinde sayfa düzenleyicisiyle gelen tema (Divi Builder), özellikle yeni başlayan kişilere düzenleme anlamında kolaylık sunuyor. Eğer bununla da uğraşmak istemezseniz, hazır düzenlerden birini seçip kullanabiliyorsunuz.

En iyi WP e-ticaret temaları arasında bulunan Divi teması, kendisini kullanan yüzlerce kişinin de ifade edebileceği gibi harika özelliklere sahip. E-ticaret sektörünüzde rakiplerinizin önüne geçmek ve profesyonel bir görünüm yakalamak istiyorsanız, Divi temasını tercih edebilirsiniz.

Yapımcı: Elegant Themes

Demo | Daha Fazla Detay

3. Goya

Wordpress E-Ticaret Temaları - Goya
WordPress E-Ticaret Temaları – Goya

Goya teması; modernlik ve minimallik dengesini yakalamış, çoklu kullanım için uygun olan bir WordPress e-ticaret teması.

Goya temasının demolarının moda ve ev dekorasyon ürünleri tasarlayanlar için servis edilmesine rağmen, bu tema geniş çaplı olarak kullanabilir. Yani ev ve dekorasyon ürünü tasarlamıyor olsanız da Goya temasının düzenleme esnekliği sayesinde temayı istediğiniz şekle sokabilirsiniz.

Temanın ana sayfası, potansiyel müşterilerinizi güzel bir şekilde karşılama ve onlara işinizi anlatma açısından oldukça kaliteli bir yapıya sahip. Ayrıca, önceki müşterilerinizin sizin hakkındaki yorumlarını da bu ana sayfaya ekleyebilirsiniz. Buna ek olarak, sosyal medyadan da yorum alabiliyorsunuz. Bütün bunlar, işletmenizi/firmanızı potansiyel müşterilerinize iyi tanıtma açısından önemli detaylar.

Yapımcı: Ever Themes

Demo | Daha Fazla Detay

4. Jayla

En İyi WordPress E-Ticaret Temaları - Jayla
En İyi WordPress E-Ticaret Temaları – Jayla

Jayla, WordPress üzerinden satış yapmak isteyenler için minimal ve modern bir WordPress e-ticaret teması.

WooCommerce wordpress eklentisi ile birlikte Jayla teması, göz alıcı ve optimizasyonlu bir site yakalamanız için size gereken her şeyi sunuyor desem yanlış olmaz. İster fiziksel ürün ister ise dijital ürün satıyor olun, Jayla temasının size sundukları elementler ile birlikte istediğiniz siteyi rahatça elde edebileceksiniz.

Jayla temasının demolarına göz attığınız zaman, temanın geniş bir kategori skalasında kullandığını göreceksiniz. Mobilya sitesinden tutun ayakkabı sitesine, ayakkabı sitesinden tutun teknoloji satış sitesine kadar farklı kategoriler görmeniz mümkün. Bu demolardan hangisini seçerseniz seçin, sadece birkaç tıklamayla demoyu istediğiniz şekle sokabilecek ve kategorinize uygun hale getirebileceksiniz.

Demoların yanı sıra, Jayla teması düzenleme anlamında birkaç kolaylık sunuyor. Özellikle yeni başlayanlar için kullanışlı olan sürükle-bırak yöntemini kullanabileceğiniz en popüler düzenleme araçlarından biri olan WP Bakery Page Builder, Jayla temasını destekliyor. Ayrıca bir diğer popüler araç olan Elementor‘un da Jayla desteği mevcut.

Yapımcı: Bearsthemes

Demo | Daha Fazla Detay

5. Shoptimizer

En İyi WordPress E-Ticaret Teması - Shoptimizer
En İyi WordPress E-Ticaret Teması – Shoptimizer

Shoptimizer, hız ve dönüşüm oranlarını arttırma odaklı bir WordPress e-ticaret teması.

Araştırmalara göre, yüklenme süresindeki her 1 saniyelik gecikme, dönüşümlerde %7 düşüş anlamına geliyor. Kendi stil dosyalarını optimize etme özelliğine sahip olan Shoptimizer temasının bu özelliği, yukarıdaki araştırma düşünüldüğünde sizi çok sevindirecek. İyi optimize edilmiş bir sunucu ile kullanıldığında Shoptimizer, e-ticaret dönüşümlerinizi arttırmada büyük rol oynayabilir.

Tema ayrıca pratik arama butonları, hızlı aksiyon butonları ve dikkat dağıtmayan ödeme seçeneği gibi özelliklere de sahip. Hız ayağındaki özelliklere bu özellikler de eklendiğinde, dönüşümlerinizin artması ve potansiyel müşterilerinizin iyi bir site deneyimi yaşaması kaçınılmaz oluyor.

Shoptimizer temasında tek tıkla demo import etme seçeneği mevcut. İmport ettiğiniz bu temaları, Elementor sayfa düzenleyicisiyle rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz demolara hiç bulaşmayıp sıfırdan bir sayfa da oluşturabilirsiniz.

Yapımcı: Commerce Gurus

Demo | Daha Fazla Detay

6. The Gem

En Kaliteli WordPress E-Ticaret Teması - TheGem
En Kaliteli WordPress E-Ticaret Teması – TheGem

Neredeyse her e-ticaret sitesi sahibi, göz alıcı ve kaliteli dizaynlar kullanmanın önemini bilir. Bunu oluşturmak için en kritik adımlardan biri olan tema da, The Gem temasının kullanılmasıyla halledilebilir.

E-ticaret siteleri için çoklu kategori kullanımına uygun olan The Gem teması, yüksek derecede WooCommerce uyumluluğuna sahiptir. İçerisinde hazır kullanıma uygun birçok şablon ile gelen tema, bu sayede kendisini kullanan sitelere büyük bir esneklik sunar.

The Gem ufak detaylarıyla değerlendirildiğinde oldukça kaliteli bir temadır. Resimlerin üstüne gelindiğinde oluşan küçük resim efekti, ürün istatistiklerini gösterip kapatma gibi özellikler ve istek listesine ekle butonları gibi ufak ama etkili pek çok detaya sahiptir.

Yapımcı: CodexThemes

Demo | Daha Fazla Detay

7. Hongo

En Hızlı WordPress E-Ticaret Temaları - Hongo
En Hızlı WordPress E-Ticaret Temaları – Hongo

Hongo, WordPress üzerinde herhangi bir ürünü satmanıza yardımcı olacak çok amaçlı bir WordPress e-ticaret temasıdır.

Herhangi bir e-ticaret sektörü için oldukça rahat bir biçimde çalışabilen Hongo teması; mücevher ve mobilya gibi tamamen farklı sektörlere odaklanan 10 adet demo ve 7 adet farklı ürün sayfası seçeneği içerir. ”Oldukça rahat” bir biçimde çalışmasını buna borçludur desem yanlış olmaz sanırım.

Hongo ayrıca, blog amaçlı da kullanılabilir. Eğer e-ticaret sitenizdeki ürünlerin tanıtımını yapmak ve yeni gelecek ürünleri duyurmak isterseniz bir blog kullanmanız harika olur.

Hongo temasıyla, e-ticaret sitenizdeki ürünlerin geniş bir filtrelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede, potansiyel müşterileriniz daha rahat eder ve aradığını daha rahat bulabilir. Bu sağlanan kolaylık, dönüşümlerinize ve dolaylı olarak SERP sonuçlarınıza da yansır.

Yapımcı: Themezaa

Demo | Daha Fazla Detay

8. Blance

En İyi WordPress E-Ticaret Teması - Blance
En İyi WordPress E-Ticaret Teması – Blance

Blance teması, sade ve minimal WordPress e-ticaret temaları arasındadır.

6 adet ana sayfa seçeneği ile kendisini kullanacak kişilere geniş bir imkan sunan tema, ana sayfada dönüşüm oranlarını arttıracak elementleri de bulundurur. Örneğin, ana sayfada en popüler ürünleri listeleyerek ziyaretçilerinizin ürünler arasında ziyaret yapmasını sağlayabilirsiniz.

Blance temasını kullandığınız e-ticaret sitenizi düzenlerken, header ve birçok bölüm üzerinde de geniş müdahale şansına sahip olursunuz. Bütün bu düzenleme şansları, kullanıcı deneyimini yükseltmek için rahatlıkla kullanılabilir çünkü temanın sunmuş olduğu bütün düzenleme varyasyonları kullanıcı deneyimi uyumludur. Sadece kategorinize göre birkaç spesifik değişim gerekebilir.

AJAX yükleme gibi kullanıcıların yararına birçok özellik barındıran tema, bunun yanında ürünleri hızlı görüntüleme ve popüler ürünlere hızlı erişme gibi birçok ufak ama etkili özelliğe sahiptir. Bu ufak özellikler birleştirildiğinde, ortaya dönüşüm oranlarını arttırma için Blance gibi oldukça uygun bir tema çıkar.

Yapımcı: JWS Themes

Demo | Daha Fazla Detay

9. Claue

Wordpress E-Ticaret Satış Teması - Claue
WordPress E-Ticaret Satış Teması – Claue

Claue teması, ürünleri minimal düzeniyle ön plana çıkaran bir WordPress e-ticaret teması. Listemdeki çoğu tema çok amaçlı kullanıma uygun olsa da, Claue teması için moda sitelerine daha uygun diyebilirim.

Claue temasının asıl amacı, ürünlerinizi ön plana çıkartmak ve onların satım alım oranını arttırmaktır. Peki bunu yapmak için hangi özelliklere sahip? Gelin birlikte bakalım.

Claue temasıyla, potansiyel müşterilerinizin aynı ürünün farklı çeşitlerini (renk, beden vs.) seçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, alakalı ürünleri bir satış paketi haline getirebilir ve bir satıştan daha fazla gelir elde edebilirsiniz. E-ticaret sitenize daha fazla ziyaret çekmek için, Claue temasını sosyal medya ile entegre edebilirsiniz.

Bütün bunlara ek olarak, temanın kullanımı oldukça kolay. Aralarından uygun olanı seçebileceğiniz pek çok demosu ve bu demoların birçok ayarı bulunuyor. Ayarlarını yapıp siteyi hazır hale getirdikten sonra, ürün bilgilerini eklemek için Visual Composer eklentisini kullanabilirsiniz.

Eğer moda ağırlıklı bir satış sitesi kurmak istiyorsanız ve işini iyi yapan sade bir temaya ihtiyacınız varsa, gözünüz kapalı bir biçimde Claue temasını tercih edebilirsiniz.

Yapımcı: JanStudio

Demo | Daha Fazla Detay

10. Aurum

En İyi WordPress E-Ticaret Satış Teması - Aurum
En İyi WordPress E-Ticaret Satış Teması – Aurum

Aurum teması, listemdeki harika WordPress e-ticaret temalarından biridir. Blog sayfasına sahip olmasına rağmen, birkaç sürükle-bırak tarzı düzenleme ile rahatça e-ticaret sayfası şekline bürünebilir. Ana sayfanızı ”en çok satılan ürünler, en yeni ürünler, trend ürünler” gibi sekmelere ayırıp ürünlerinizi ekleyebilirsiniz.

Aurum, hali hazırda pek çok demo ve sayfa düzeniyle birlikte gelir ve düzenleme işlemi oldukça basittir. Visual Composer eklentisinin kullanımı, size bazı kısa kodlara erişme şansı verebilir ve bu kodlarla birlikte siteyi rahatlıkla şekle sokabilirsiniz. Tema, aynı zamanda popüler slider eklentilerini de destekler.

Bütün bunlara ek olarak, ziyaretçi kazanmak için, temayı sosyal medya ile entegre bir biçimde kullanabilirsiniz. Bu noktada temanın desteklediği WPML gibi eklentileri kullanabilirsiniz.

Yapımcı: Laborator

Demo | Daha Fazla Detay

11. Stockie

En İyi WordPress E-Ticaret Temaları - Stockie
En İyi WordPress E-Ticaret Temaları – Stockie

Stockie teması, listedeki birçok tema gibi çok amaçlı kullanıma uygun bir WordPress e-ticaret temasıdır.

Stockie temasının demoları geniş çapta kategori seçeneğine sahiptir. Yani, istediğiniz sektörde istediğiniz ürünü satıyor olsanız da illa ki bir demo işinizi görecektir. Demo seçeneklerinde direkt olarak işinizi gören demo yok mu? Yakın bir demoyu alıp rahatlıkla şekle sokabilirsiniz.

Stockie teması WooCommerce eklentisiyle uyum içinde çalışır ve WP Bakery Page Builder ile Slider Revolution gibi premium eklentiler ile birlikte gelir. Bu eklentiler sayesinde, sayfalar kompleks bir görünüme sahip olur ve rahat bir biçimde düzenlenebilir.

Yapımcı: Colabrio

Demo | Daha Fazla Detay

12. Oxygen

Premium WordPress E-Ticaret Temaları - Oxygen
Premium WordPress E-Ticaret Temaları – Oxygen

Bu listedeki birçok tema modern ve minimal olsa da, hiçbiri Oxygen kadar sade değildir. Eğer WordPress tabanlı e-ticaret siteniz için aşırı derecede sade ama işini iyi yapan bir tema isterseniz, sizi Oxygen temasıyla tanıştırayım.

Oxygen temasının boşluklu yapısı, ziyaretçilerin rahatlamasını sağlar. Ayrıca, doğru ayarlanmış font boyutları ve siyahın beyazla muazzam uyumunun yakalanmasının rolünü de unutmamak gerekiyor.

Oxygen temasını kullandığınız sitede, ziyaretçilerinizin kendi satın alım listesini oluşturabilir. Ziyaretçilerin faydasına olan her şeyi kullanıcı deneyimi bazında artı olarak düşüneceksek, Oxygen temasının kullanıcı deneyiminin bir hayli fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunun sebebi, yukarıda bahsettiğim özelliğin dışında kullanıcı yararına daha pek çok faydalı özellik barındırması. Ürün sayfasına gitmeden ürünü inceleme gibi özellikleri örnek olarak verebilirim.

Yapımcı: Laborator

Demo | Daha Fazla Detay

13. Shopkeeper

En İyi WP E-Ticaret Teması - Shopkeeper
En İyi WP E-Ticaret Teması – Shopkeeper

Shopkeeper teması; sadece e-ticaret amaçlı değil, portfolyo gibi amaçlar için de kullanabileceğiniz bir WordPress e-ticaret teması.

Shopkeeper teması da; listedeki diğer temalar gibi, içerisinde onlarca demo seçeneği ve hazır şablonla gelir. Ek olarak ”yakında açılıyoruz” şablonu da bulundurur. Ayrıca, yine pek çok e-ticaret teması gibi WooCommerce ve WPML desteği mevcuttur.

Ana sayfasında büyük bir slider ile ziyaretçiyi karşılayan tema, bunu içerisinde dahili olarak gelen Slider Revolution eklentisiyle başarır.

Eğer rahatça düzenleyebileceğiniz kompleks bir tema istiyorsanız, Shopkeeper temasına bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Yapımcı: Getbowtied

Demo | Daha Fazla Detay

Ücretsiz Eticaret WordPress Temaları Hakkında Hatırlatma

Makalenin sonuna gelirken belirteyim, ücretsiz e-ticaret WordPress temaları bazında tamamen ücretsiz temalar sunmadım çünkü tamamen ücretsiz olanları birçok özellikten kırpma yapabiliyorlar. Listedeki bazı temaların ücretsiz Lite versiyonu varsa kullanabilirsiniz ancak sizi belirli bir noktaya kadar tatmin edecektir. Üzerinden para elde edeceğiniz bir işte muhakkak en kaliteli materyalleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Popüler bir WordPress e-ticaret teması, warez olarak elde edilebilir ancak bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Warez temaların zararları ile ilgili makalemden bütün riskleri okuyabilirsiniz.

Onun dışında WordPress e-ticaret teması yükleme de sıkça soruluyor. Normal bir temayı yüklemekten herhangi bir farkı yok, ister FTP ister ise WordPress panelinizden yüklemeyi yapabilirsiniz.

WordPress e-ticaret paketi (eklentiler, satış destekleri ve tema gibi elementlerden oluşan bir bütün) için önemli bir element olan tema bazında, bu makale elinizi rahatlatacaktır. WordPress temaları ile ilgili daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız varsa, aşağıdaki makalelerimden yardım alabilirsiniz:

Sorularınız ve tavsiyeleriniz için yorum kısmını kullanabilirsiniz, umarım bu WordPress e-ticaret temaları size faydalı olmuştur.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir