Videolu Anlatımlar

Evde İş Fikirleri

evde iş fikileri
Evde iş fikirleri arayanlar için internetteki araştırmalarımda çok karışık bilgiler olduğunu gördüm. Bu yüzden hepsinin bir makale içinde toplamının çok daha iyi olacağına karar verdim.

Günlük yaşamınızda elinize geçen parayla yetinemiyor ve daha fazlasına ihtiyacınız bulunuyor olabilir. Oldukça doğal olan bu durum karşısında evde iş fikirleri arasından size uygun olanı seçerek ekstra kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Daha öncesinde internetten para kazanmak konusunda herhangi bir bilgiye sahip olmanıza gerek yok, sizlerle paylaşacağımız bilgiler doğrultusunda ister internetten isterseniz normal hayatınızda ekstra işler yaparak gelirinizi arttırabilirsiniz.

Hayat şartlarının pahalılaşması, çift olarak çalışan ailelerin dahi maddi anlamda yetersizlik çekmesi görülebiliyor. Eski dönemlerde ailede tek bir kişinin çalışması tüm ailenin geçinebilmesi için yeterli olurken günümüzde bu durum pek mümkün görünmüyor. Ödemeniz gereken faturalarınız, aniden ortaya çıkan ihtiyaçlar hatta iş yerine veya çocuklarınızın okula gidebilmek için ulaşım masrafları da dahil olmak üzere birçok yere ödeme yapmanız gerekiyor. Bu gibi durumlar sebebiyle çok daha fazla para kazanmanız gerekebiliyor. İşte sizlere ek iş fırsatı sunan, gelir elde edebileceğiniz evde iş fikirleri yöntemleri;

Herkes için evde iş fikirleri – Blog Açmak

herkes için evde iş fikileri
Herkes için evde iş fikirleri

Blog açmak günümüzde internet kullanılarak gelir elde edebileceğiniz en popüler ve garanti yöntemlerden birisidir. Bir blog sahibi olarak kişisel düşüncelerinizi, bilgilerinizi sanal dünyada paylaşarak diğer internet kullanıcılarının okumasını sağlayabilirsiniz. Düşünceleriniz ve deneyimlerinizi okumak için internette her an arama yapan yüz binlerce insanın yer aldığını unutmayın, insanlar yeni bir bilgi edinmekten oldukça fazla zevk alır. Bu bilgi özellikle insanların işini yarayacak bir konuda ise işte o zaman oldukça fazla ziyaretçi sayısına erişim sağlayabilirsiniz.

Bir blog açmadan önce bilmeniz gereken temel soru ise “blog nedir?” sorusudur. Eğer bloğun ne olduğu hakkında bir fikriniz bulunmuyorsa blog açarak başarıyı yakalamanız mümkün değil. Daha sonrasında belirli bir konu belirlemeli ve bu konu üzerine paylaşımlarınıza ağırlık vermelisiniz. Belirli bir konu üzerinden ilerlemek sizlere kalıcı ziyaretçiler kazandıracak ve o konu hakkında bilgi almak isteyen kişilerin sık sık sitenizi tekrardan ziyaret ederek yeni paylaşımlarınızı incelemeleri sağlanacaktır. Hangi blog konuları açılabilir diye merak edenler için sitemizde bir yazı hazırlamış ve paylaşmıştık. 100’ü aşkın konu fikriyle sizlere yol gösteriyor ve başarılı bir Blogger nasıl olacağınız konusunda gerekli tüm paylaşımları yapıyoruz.

Bir blog sahibi bloğu üzerinden para kazanmak istediği takdirde en fazla kazanç elde edebileceği yöntem Google Adsense reklam servisidir. Google para kazanma yöntemi olarak da bilinen bu sistem tüm dünyada en fazla kullanılan ve kazanç bırakan reklam servislerinden birisidir. Milyonlarca internet sitesinin aktif olarak kullandığı ve günde binlerce TL kazanabileceğiniz gelişmiş ve güvenilir bir sistemdir. Evde iş fikirleri arıyor ve yüksek bir kazanç elde etmek istiyorsanız blog yazarak para kazanmak yapabileceğiniz en basit ve yüksek kazanç getiren bir yöntemdir.

Ev hanımları için para kazandıracak evde iş fikirleri

ev hanımları evde iş fikirleri
Ev hanımları için evde iş fikirleri

Bütün günü evde geçiren ve boş vakitlerini değerlendirmek isteyen ev hanımları için evlerine giren parayı arttırmak ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yapabilecekleri birçok iş bulunuyor. Evde iş fikirleri başlığı altında sizlerle birçok konuda fikir ve düşüncemizi paylaşarak yönlendirmeler sağlayacağız. Öncelikle bir ev hanımı evinde internet ve bilgisayar bulunduğu takdirde yapabileceği en rahat iş olarak vereceğim tavsiye kesinlikle “blog açmak” olacaktır. Zira kurulumu ve kullanması oldukça basit olan ve zaman içerisinde kaliteli içerikler üreterek yüksek kazanç sağlayabileceğiniz bir kazanç yöntemidir. Fakat elbette kendinizi bununla sınırlamayarak alternatif kazanç yöntemlerine de göz atabilirsiniz.

El Becerilerinizi Kullanmaya Ne Dersiniz?

Ev hanımlarının gün içerisinde ek iş seçenekleri arasında tercih edebilecekleri bir diğer yöntem ise el becerileri gerektiren çalışmalar. Çevrenizdeki insanlar, eşiniz belki de çocuklarınız ne kadarda hamarat, maharetli olduğunuz yönünde iltifatlarda bulunuyor mu? Sizler için büyük bir fırsat olan bu yöntemle rahatlıkla para kazanabilirsiniz. El işi ve örgü gibi konularda beceriniz olduğunu varsayalım, bu alanda ürünler üreterek para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

El becerinizi kullanarak çeyiz, nikah şekeri veya kına paketleri gibi hazırlamalar yaparak bunları satabilir ve para kazanabilirsiniz. Bunlar sadece birkaç örnek, beceriniz doğrultusunda hayal gücünüzü kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Hatta bu ürünlerinizi satmak için bir internet sayfası oluşturabilir ve tüm dünyaya çevrimiçi olarak ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Bu tarz bir internet sitesi için tercih edebileceğiniz en iyi yöntem bir blog sahibi olmaktır. Bir blog üzerinde ürünlerinizi detaylı bir şekilde ziyaretçileriniz / okurlarınız ile paylaşabilir ve onların görüşlerini belirtmelerini isteyebilirsiniz. Blog nasıl açılır merak ediyorsanız ilgili yazımıza bir göz atabilir ve kısa sürede blog sahibi olabilirsiniz.

Peki, Yemeklerle Aranız Nasıl?

Evde açacağınız bir mantıyı satarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Ev yapımı leziz mi leziz bir mantıya kim hayır diyebilir hiç düşünmüş müydünüz? Evinizde yapacağınız mantıları biraz araştırma sonucunda rahatlıkla satabilirsiniz. Bunun için çevrenizde faaliyet gösteren kafe ve restoranlarla iletişime geçebileceğiniz gibi yerel büyük marketlerle de anlaşmalar yaparak mantılarınızı rahatlıkla satabilirsiniz.

Benim yapacağım mantıları kim ne yapar gibi bir düşünce içerisine girmeyin, inanın birileri ev yapımı mantınızı almayı kabul edecek ve menüsünde yer verecektir. Ya da yalnızca mantıyla konuyu daraltmaya gerek yok, yemek yapmayı seviyor ve bu konuda yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız bir yemek bloğu açmaya ne dersiniz? Günümüzün en popüler blog konuları arasında yer alan yemek blogları Türkiye ve dünyanın birçok bölümünden insanların bir araya geldiği ve leziz yemek tarifleri hakkında konuşmalar gerçekleştirdiği platformlar haline gelmiş durumda. Blogger olmak düşündüğünüz kadar zor bir konu değil, dakikalar içerisinde kendi yemek bloğunuzu oluşturabilirsiniz.

Bir Tatlıya Kim Hayır Diyebilir?

Ev hanımları tarafından oldukça sevilen ve sık sık misafirliklerde karşılaşabileceğiniz tatlıların bir kazanç kapısı olabileceğini düşünmüş müydünüz? Ev hanımları için evde iş fikirleri denildiğinde akla ilk gelen yöntemler arasında kesinlikle butik kurabiye ve pastalar yer almaktadır. Doğum günleri, nişan veya düğün gibi davetler için hazırlayabileceğiniz birbirinden lezzetli ve harika görünüme sahip butik kurabiyeleriniz kendisine her daim müşteri bulacaktır. Ayrıca leziz bir pasta hemen hemen her davette yer alması gereken bir ürün olduğu için kesinlikle bolca sipariş alacaksınız. Bunun için bireysel olarak kendi reklamınızı yapmaya çalışabilir (eş, dost aracılığıyla) ya da bu tarz işlerle uğraşan firmalarla anlaşmalar yapabilirsiniz.

Öğrencinin yapabileceği evde iş fikirleri

öğrenciler evde iş fikirleri
Öğrenciler için evde iş fikirleri

Öğrenci arkadaşlarımızın öğrenim hayatlarında ekonomik olarak ne kadar zorluk çektiğini biliyor ve bu konuda bazı tüyolar ve bilgilere yer vermek istiyoruz. Öğrencilik hayatı boyunca aylık harçlığınız veya burslar dışında kendinize harcayacak daha fazla paraya ihtiyacınız bulunuyor veya çıkarmış olduğunuz kredi kartının borcunu ödemek istiyorsanız öğrencinin evde yapabileceği ek işlerilginizi çekebilir. Gelin sizlerle kendi tecrübelerim doğrultusunda kısaca birkaç konuya değinerek paylaşımda bulunayım.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Öğrencilik hayatım boyunca belkide en rahat yapmış olduğum işlerden birisidir makale yazarak para kazanmak. Eğer evde iş fikirleri arıyorsanız kesinlikle makale yazarlığını değerlendirmelisiniz. Kısa sürede ihtiyacınız olan parayı toplayabilir, çevrenizde 8-12 saat kafelerde garsonluk yaparak kazanılan paranın iki veya üç katını kazanabilirsiniz. Bu konuda ilk haftalarınızda bazı zorluklar çekebilir ve beklediğiniz kazancı elde edemeyebilirsiniz. Fakat pes etmeyerek biraz tecrübe ve konulara hâkim olmaya başlamanızın ardından hızlı bir şekilde içerikler üretecek ve yüksek kazanç elde etmeye başlayacaksınız.

İlk haftalarınız veya ayınızın ardından konulara biraz hâkim olup rahat bir şekilde makale yazmaya başladığınızda kendinize ait bir blog oluşturabilir ve tecrübelerinizi burada paylaşabilirsiniz. Ya da daha ileriyi düşünebilir ve popüler blog konuları hakkında araştırma yapabilirsiniz. Popüler konular reklam servisleri tarafından en çok kazanç sağlayabileceğiniz yüksek ziyaretçi sayısına ulaşabileceğiniz konulardır. Bir yandan makale yazarlığına devam ederek, kendi siteniz içinde içerikler üretebilir ve zaman içerisinde çok yüksek kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca bloğunuzun arama motorlarında ilerlemesi ziyaretçi sayınızda önemli ölçüde bir artışa sebep olacaktır. Bu konuda sizler için “google ilk sayfaya çıkmak” başlığı altında bir yazı hazırlamış ve tecrübelerimizi paylaşmıştık.

Blog Yazmak

Bu konuyu bir bakıma ilk maddemiz olan ve blog açmak üzerine anlatım gerçekleştirdiğimiz konuyla bağdaştırmak mümkün fakat öğrenciler için bu konunun ayrı bir önemi olduğunu vurgulamak yanlış olmaz. Makale yazarak güzel bir kazanç elde edebileceğinizi sizlerle paylaşmıştık fakat bölüm sonunda kendinize ait bir blog açabileceğinizden bahsetmiş ve detaylara yer vermemiştik. Blog yazmak, bir bakıma blog açmayla bağımsız tamamen farklı bir dünya olarak görülebilir. Çünkü bir blog içerisinde kaliteli ve gerçekten okurun ilgisini çekecek bir yazı yazmak önemli ve açmak kadar kolay olan bir iş değildir. Bu konuda öğrenci arkadaşlarımız oldukça yetenekli olmakla birlikte genç zihinleri ve teknolojinin gelişmesi sayesinde dünyayı yakından takip ederek gündem ve popüler konulardan haberdar olan bir kesim.

Daha öncesinde blog ve bir blogu nasıl açabileceğiniz konusunda fikriniz bulunmuyor ise bunları sizlerle sitemizde detaylı bir şekilde anlattık. Blogunuz üzerinden kazanç elde etmeyi planlıyorsanız yıllık belirli bir miktar ücret ödemeyi gözden çıkarmanız gerekmekte. Bu durum gözünüzü korkutmasın, ortalama 100 TL kadar bir ödemeyle tüm bir yılı rahatlıkla geçirebilirsiniz. Kısa süre içerisinde ödemiş olduğunuz bu parayı fazlasıyla çıkaracağınıza emin olabilirsiniz. Evde iş fikirleri arıyor ve bir blog açmayı düşünüyorsanız, blog konusu ve içerikleri dikkate alındığında blog yazmak bir sanat ve yetenek işi olabileceği gibi yalnızca araştırma sonucunda yapılabilecek bir işte olabilmektedir. Evde iş fikirleri arasında boş zamanlarda bile yapılabilecek bir iştir diyebilirim.

Dizi – Film Çevirisi Yaparak

Bu yöntem aslına bakarsanız yalnızca öğrencilerle sınırlı kalmadan herkesin yapabileceği bir kazanç yöntemi. Eğer yabancı dilinize güveniyor ve dizi – film izlemeyi seviyorum diyorsanız tebrikler, oldukça eğlenceli bir iş imkânı buldunuz. Yeni bölümünü iple çektiğiniz sevdiğiniz dizileri ve merakla yayınlanmasını beklediğiniz filmleri çıktıkları gibi Türkçe altyazı hazırlayabilir ve aracı platformlar sayesinde paylaşabilirsiniz. Birçok dizi – film izleme sitesi kendi bünyelerinde çevirmenler çalıştırarak onlara belirli ücretler ödemektedir.

Evde iş fikirleri araştırmanız sırasında ekstradan büyük bir iş veya yükümlülük altına girmeden, halihazırda izlediğiniz dizi ve filmleri çevirebilir ve bu sayede cebinize ekstra bir para girmesini sağlayabilirsiniz. Akşamları veya gün içerisinde boş kaldığınız vakitlerde rahatlıkla yapabileceğiniz bir kazanç yöntemi olmasının yanı sıra, birçok yeni bilgi öğrenebileceğiniz ve hayal gücünüzün genişleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Seyahat Günlüğü Tutun

Ne demek istediğimiz belki anlayamamış olabilirsiniz fakat seyahat günlüğü tutan kişiler son zamanların en popüler kişileri diyebiliriz. Bir başka deyişle Travel Bloggerolarak adlandırabileceğimiz bu kişiler, gezmeyi seven ve sık sık seyahat imkânı bulan kişilerdir. Çoğunlukla genç olmalarından dolayı öğrencinin evde yapabileceği ek işler başlığı altında değinmeyi daha doğru bulduk. Genç ve enerjik bir kişiyseniz, öğrencilik hayatınızda tatil olarak adlandırılan yaz dönemlerinde seyahate çıkabilir ve bu gezinizin günlüğünü tutarak insanlarla paylaşabilirsiniz. Bunun için kendinize bir blog açabilir, Youtube kanalıyla bloğunuzu destekleyebilirsiniz.

Başlangıç için belirli bir imkana sahip olmanız gereken bu kazanç yöntemi, zaman içerisinde popülerliğinizin artmasıyla birlikte sizlere çok güzel kazançlar sağlayabileceği gibi muhtemelen bulabileceğiniz en eğlenceli ve güzel evde iş fikirleri arasında ilk sıralarda olacaktır. Tüm dünyayı gezerek yeni kültürler insanlarla tanışabileceğiniz, yeni lezzetleri ve yerleri keşfedebileceğinizin yanı sıra para kazanacağınız oldukça güzel bir yöntem. Bu durum biraz evde iş fikirleri konusunun dışına çıkıyor olsa da günlük ve videolarınızı yayınlamak için eve uğramanız gerekeceği için bir bakıma yine evde kazanç yöntemleri arasına girdiğini söyleyebiliriz.

Picture of Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

3 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir