Videolu Anlatımlar

2020’nin En İyi Para Kazanma Siteleri

Para kazanma siteleri

Para kazanma siteleri mi arıyorsun? Eminim sen de birçok insan gibi bilgisayarınızın başında, internetten para kazanmak için bir şeyler yapmak istiyorsun.

Bu başlık altında sizlerle internet kullanarak para kazanabileceğiniz güvenilir, en fazla kazanç getiren internetten para kazanma sitelerini listeleyeceğiz. Ev hanımı, öğrenci ya da çalışan bir bireyseniz ve ekstra bir kazanç elde etmek istiyorsanız bu yöntemler ile rahatlıkla kazanç elde edebileceksiniz.

 !!! Bu yazı altında kesinlikle denemediğim hiç bir para kazanma sitesini paylaşmadım. İnternetteki diğer siteler emin olun sadece yazmak için makalelerini doldurmuşlar. Acaba kaç tanesini denediler?

Gün boyu evde oturmaktan sıkıldıysanız ya da boş vakitlerinizi değerlendirecek bir uğraş arıyor hem de bu uğraş sonucunda banka hesabınıza bir para yatmasını istiyorsanız internetten para kazanmak en ideal kazanç yöntem. Herhangi bir okul okumanıza, bir konu üzerine uzmanlığınızın veya doktoranızın bulunmasına gerek yok. Herkes bu para kazanma siteleri sayesinde para kazanabilir.

Birçok öğrenci ve ev hanımı zevk için blog açmış olmasına rağmen günümüzde bunu bir iş, alternatif kazanç yöntemi olarak görmeye başlamıştır. Başarılarının ekmeğini zaman içerisinde yemeye başlamış ve başlangıçta blog nedir sorusuna verebilecek bir cevapları dahi yokken bugün insanlara bu konu üzerinde konferanslar verebilecek seviyeye gelmişlerdir. En iyi bloglar başlıklı yazımızda bu başarıya ulaşmış birçok blog yazarı ve sitesini bulabilirsiniz.

Sizlere örnek olabilmesi açısından paylaştığımız en iyi blog siteleri yalnızca blog açmayı planlayan kişiler için değil, diğer siteler üzerinden kazanç elde etmeyi düşünen kişiler içinde bir fikir sahibi olabilecekleri platformlardır. Bu siteler oldukça yararlı paylaşımlar yapan ve insanların ilgisini nasıl çekebileceğinizin yanı sıra dikkat çeken konuları bulmanız konusunda sizlere yol gösterecek siteleridir. Şimdi gelin en fazla para kazandıran para kazanma sitelerinden başlayalım.

Para Kazanma Siteleri | Blog ile Kazanmak

blog yazarak para kazanma siteleri
Para Kazanma Siteleri – Kendi Blogunu Yazmak

İnternet üzerinden para kazanabileceğiniz muhtemelen en kârlı çalışma yöntemi ise blog yazarak para kazanmak. Bir Blogger olarak hem eğlenceli vakit geçirebilir, sevdiğiniz konular üzerinde yazılar yazabilir hem de para kazanabilirsiniz. İnternetin ilk yaygınlaşmaya başladığı yıllardan beri aktif bir şekilde tercih edilen aynı zamanda en fazla kazanç sağlayan çevrimiçi kazanç yöntemi olarak bir blog sahibi olabilirsiniz. Bu konuda sizler için oluşturduğumuz birçok yazı ve görsel anlatım sitemizde yer alıyor. Bu kaynakları kullanarak sıfırdan bir blog sahibi olabilirsiniz. Para kazanma siteleri sıralamasında ilk sırada kendi sitenizi açmak bulunuyor diyebiliriz.

 Blog Açmak 

Bilgisayar ve internetin evlerimize girmeye başlaması ardından alternatif bir kazanç yöntemi olarak ön plana çıkan blog açmak günümüzde gelişen reklam sistemleri ve yazılımlar sayesinde oldukça kazançlı bir alternatif çalışma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bir blog nasıl olmalı konusunda sizlere verebileceğimiz en iyi örnek ise şuanda bu yazıyı okumakta olduğunuz blogacmak.com sitemiz. Birçok kişi tarafından hayal olarak görülüyor olsada günümüzde internet üzerinden en fazla kazanç sağlayabileceğiniz girişimlerden birisi bir blog sahibi olmak. Belki açtığınız gibi kazanç sağlamaya başlamayabilirsiniz fakat zaman içerisinde çok yüksek kazanç değerlerine ulaşabileceğinize emin olabilirsiniz.

Eğer blogger olmak konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz sitemiz içerisinde yer alan başlıkları inceleyebilir ve bu konuda tecrübelerimi paylaştığım makaleleri okuyabilirsiniz. Bir bloğun ne olduğu hakkında bilginiz olmasa dahi blog yazarak para kazanmak hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayabilirim. Her yaştan her insanın yapabileceği bir iş olarak blog yazabilirsiniz. Zaman içerisinde bloğunuza verdiğiniz değerin karşılığını fazlasıyla alacak ve hızla yükselerek kazanmaya başlayacaksınız.

Siteniz seçmiş olduğunuz konuda zaman içerisinde yükselecek ve değerlenecektir. Bu değerlendirme sonucunda arama motorlarında ilk sayfaya çıkacak ve çok daha fazla ziyaretçi çekeceksiniz. Google ilk sayfaya çıkmak oldukça önemli bir konudur ve bunu başardığınız takdirde siteniz ya da bloğunuz hedefine ulaşmış sayılabilir. Ziyaretçi ve okur sayınızın artması size kazanç olarak olumlu yansıyacak ve geliriniz bir anda katlanmaya başlayacaktır. Blog yazmaya başlarken öncelikle blog konusu önerileri başlıklı yazımıza göz gezdirerek, ilginizi çekebilecek ve çok kazandıran konulardan yana tercihinizi yapabilirsiniz.

Blog yazmak kadar blogunuzun konusunun da çok önemli olduğunu gözden çıkarmayın. Doğru blog konusunu seçmediğiniz takdirde çok çabuk sıkılacak ve pes edeceksiniz. Bu nedenle hem sizin ilginizi çeken hem de insanların ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz konulardan yana tercihinizi yapın. Eğer yazılarınızı paylaşabileceğiniz kaliteli bir siteye sahip olmak istiyorsanız size tavsiyem kesinlikle benim gibi WordPress alt yapısını kullanmanız.

#WordPress Nedir ve Ne İşe Yarar

WordPress nedir evet bu soruyu soracağınızı tahmin ettiğim için kısaca açıklamak istedim. WordPress dünya genelinde en çok tercih edilen içerik yönetim sistemidir. Bu içerik yönetim sistemi başta blog açmayı isteyen kişiler olmak üzere herhangi bir internet sitesine sahip olmak isteyen kişi veya kişiler tarafından tercih edilebilir. Oldukça gelişmiş ve güvenilir bir alt yapıya sahiptir. Yakın bir çevrenizden bloğu bulunan bir kişiyle konuşur ve tavsiye alırsanız muhtemelen wordpress blog aç tavsiyesini alacaksınız.

WordPress kullanan bir bloğa sahip olarak tamamen özgür bir şekilde sitenizi yönetebileceğiniz gibi içerikleriniz üzerinde de tam yetkiye sahip olacaksınız. Sitenizin istediğiniz bölgesine keyfi olarak özellikler ekleyebilir, hiçbir sınırlandırma olmadan rahatlıkla yönetebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız konusunda bir fikriniz bulunmuyor ise blog nasıl açılır başlığını verdiğimiz yazımıza bir göz atabilirsiniz. Bu yazı sizleri sıfırdan bir blog sahibi olmanızı sağlayacak detayları içermektedir.

Para Kazanma Siteleri | E-ticaret Siteleri

e ticaret ile para kazanmak
Para Kazanma Siteleri – E-ticaret

Evet belki sıfırdan bir e-ticaret sitesi kurmak oldukça masraflı ve profesyonel olmanızı gerektiriyor olabilir. Fakat, sahibinden, Gittigidiyor ve N11 gibi siteler üzerinden ürün satışı yapmak için e-ticaret site kurmanıza ve yönetme konusunda bir bilgiye ihtiyacınız yok. Bu para kazanma siteleri üzerinden satıcı başvurularınızı gerçekleştirerek, ürünlerinizi listelemeye alabilirsiniz. Bu dev internet sitelerinin yapmış olduğu reklam çalışmaları neticesinde hiçbir yatırım yapmadan ürünlerinizin reklamının yayınlanma şansını yakalayabilirsiniz.

Gün içerisinde milyonlarca kişiye hitap eden bu alışveriş, e-ticaret siteleri sayesinde kazancınızı katlama fırsatı yakalayabilirsiniz. Günümüzde artık market alışverişlerinin dahi internetten yapıldığını düşünürsek, kendi mağazanızı internete taşımazsanız çok büyük bir müşteri kitlesini elinizden kaçırabilirsiniz. Elbette bu taşıma işleminizi Türkiye ile sınırlamanıza gerek yok. Mağazalarınızı global pazarda işlem gören e-ticaret sitelerine üzerinden de açabilir birçok farklı platformda eş zamanlı satış yapabilirsiniz. Hatta instagramdan para kazanmak adlı yazıma da bu konu ile ilgili bakmanızı tavsiye ederim.

Ebay ve Etsy gibi dünya geneline hitap eden internet sitelere yönelebilirsiniz. Dünyanın lider e-ticaret sitesi olan Ebay üzerinden satış yaparak gelirinizi çok rahat bir şekilde katlayabilir ve ürünlerinizi tüm dünyaya duyurabilirsiniz. Bunun yanı sıra satışını yapacağınız ürünler daha çok butik, takı, düğüne yönelik ürünler, doğum günü ya da benzeri özel günlere yönelik hediyelerden oluşuyorsa Etsy’i tercih edebilirsiniz. Ebay biraz daha geniş çaplı ve teknolojik ürünlerin ön plana çıktığı bir internet sitesi diyebiliriz.

#Kendi E-Ticaret Sitenizi Kurun

Ben daha büyük düşünüyorum ve kendi E-Ticaret sitemi kurmak istiyorum diyorsanız yatırım yapmayı gözden çıkaracaksınız. Çünkü yeni bir e-ticaret sitesi oluşturmak normal bir birey için masraflı gelebilir. Bu konuda başlangıç için Shopify (blogacmak.com sitesine özel kampanya ile 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz) gibi servisler üzerinden ilk adım atılarak bir e-ticaret platformu oluşturulabilir ve zaman içerisinde geliştirilebilir. Geniş çaplı bir araştırma ve ürün analizleri ardından güzel satış rakamlarına erişmek kaçınılmaz. Doğru strateji uygulandığı takdirde internet üzerinden güzel bir kazanç elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz. Veya isterseniz kendi sitenizi kurmak için site nasıl kurulur yazısını inceleyebilir. Kurduğunuz sitenin temasını eticaret teması ile değiştirip yönetimi %100 size ait bir siteye de sahip olabilirsiniz.

Freelancer Olarak Para Kazanma Siteleri

Freelancer bağımsız çalarak para kazanma siteleri
Para Kazanma Siteleri – Freelancer Olmak

İnternet üzerinden özgür bir şekilde tamamen kendi çalışma şartlarınızı belirleyerek istediğiniz işi yaparak çalışmaya ne dersiniz? Freelancer olarak çalışabileceğiniz yerel ve dünya çapında birçok popüler platform bulunuyor. Bu platformları kullanarak bilgisayar başında rahat bir şekilde para kazanabilir ya da hizmetlerinizin ilanını bilgisayardan yapıyor olsanız dahi siparişe göre farklı işler yapabilirsiniz. İşte freelancer olabileceğiniz bazı platformlar;

 Fiverr 

Bilgisayarınız ve internetinizin bir araya gelmesi halinde para kazanabileceğiniz internetten para kazanma siteleri arasında en iyisi kuşkusuz Fiverr’dır. Bu platform üzerinden yapmış olduğunuz ürünleri veya verdiğiniz hizmetleri minimum $5 bir ücret karşılığında tüm dünyadan insanlara satışını gerçekleştirebileceğiniz bir platform. Yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz, size ufak gibi görünen ve saçma diyebileceğiniz yeteneklerinize dahi ihtiyaç duyacak insanlarla bir araya gelebileceğiniz harika bir adres.

Animasyonlar, videolar için intro çalışmaları, afiş ya da logo tasarımları, çeviri, sanat veya eğlence alanında hizmetler gibi aklınıza gelebilecek her konuda üretim ve satış yapabilirsiniz. Bu platform üzerinde yapabileceklerinizin bir sınırı bulunmuyor. Tamamen hayal gücünüze dayalı olarak yapabileceklerinizi genişletebilirsiniz. Yapabileceğiniz ve oluşturabileceğiniz bir ilan için örnek başlık vermek gerekirse; “Taksim meydanında bir kartona adınızı yazıp çılgınlar gibi bağırabilirim” gibi bir ilan dahi açabilirsiniz.

 SadeceON – Bionluk 

SadeceON ve Bionluk gibi para kazanma siteleri üzerinde sınırsız bir özgürlüğe sahip olabilirsiniz. Tamamen freelancer yani serbest çalışan olarak istediğiniz işi yapabilir ve ihtiyacınız kadar kazanabilirsiniz. Burada biraz önce bahsetmiş olduğumuz Fiverr sitesi gibi benzer özelliklerin tamamına sahipsiniz. Tek farkı bu adreslerin tamamen Türkiye’ye hitap ediyor olması. Eğer yeterli seviyede İngilizce bilmiyorsanız bu platformlar üzerinden Türkiye’ye hitap edebilir ve oldukça geniş kitlelere kendinizi duyurabilirsiniz.

Özgür bir çalışma ortamı içerisinde ne zaman isterseniz o zaman ilanlarınızı aktif edebilir ve iş arayabilirsiniz. 10 TL ve katları şeklinde istediğiniz bedeli belirleyebilir ve alıcılara ilanınızı yayınlayabilirsiniz. Sizin için tüm reklam çalışmaları ve ilanı yayınlama işini site yönetimi halledecektir. Size sadece arkanıza yaslanıp sipariş gelmesini beklemek kalacak. Burada insanlar için farklı hediyeler tasarlayabilir, pazarlama alanında yeteneğinizi sergileyebilirsiniz. Grafik ve tasarım konusunda yeteneğiniz varsa bu konuda ilanlar oluşturabilir, video ya da animasyon çalışmaları hazırlayabiliyorsanız bunları ön plana çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra blog ve internet siteleri için çeviri ya da editörlük, makale yazımı gibi işler alabilirsiniz. Bu adresler üzerinde satışını yapabileceğiniz ya da sunabileceğiniz hizmet çeşitlerinin bir sınırı yok. Hayal gücünüzle sınırlı olan bu platformlar üzerinden yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Para Kazanma Siteleri | Alışveriş Yaparak Kazandıranlar

Alışveriş yaparak para kazanma siteleri
Para Kazanma Siteleri – Alışveriş
 ArtıWay ile Alışveriş Yaparak Kazan 

Oldukça ilginç bir teklif değil mi? Alışveriş yaparak nasıl para kazanılır ki? Aslında çok haklısınız fakat Artıway sayesinde bu hayal bir gerçeğe dönüşüyor. İnternet üzerinden alışveriş yapmanın ne kadar yaygın olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Hatta bu furyanın içerisinde sizde yer alıyor olmalısınız. İnternetten yapacağınız alışverişlerinizde indirim kazanmak veya yapmış olduğunuz harcamaların bir kısmını geri iade almak istemez miydiniz?

Bunun yanı sıra yakın zamanda aktif olan bir özelliği sayesinde artık paylaşacağınız alışveriş ipuçlarınızdan da 25 TL değerinde kazanç elde edebilirsiniz. Diğer kullanıcılara ilham kaynağı olabilecek paylaşımlarınız ve önerileriniz sizlere para kazandırıyor. İnternet üzerinden indirimli alışveriş yaparken para kazanabileceğiz para kazanma siteleri arasında en fazla tercih edilen Artıway sistemine ücretsiz üye olabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri

anket ile para kazanma siteleri
Para Kazanma Siteleri – Anket Doldurmak

İnternet üzerinden para kazanabilmek adına araştırmalar yaptıysanız anket doldurarak para kazanabileceğinizi söyleyen birçok saçma sistemle karşılaşmış olabilirsiniz. Bu sistemlerin saçma olması ve güvenilmez olmalarının temel noktası ise herkesin anketlere katılabiliyor oluşuydu. Fakat çevrimiçi anket sitelerinin hepsi kulağa saçma ve ilk bakışta güvenilmez gelmiyor. Anket doldurarak para kazanma siteleri arasında, dünya’da bilinen en iyi firma Earn.com firmasıdır diyebilirim.

 Earn.com ile Anket Doldurarak Para Kazanma 

Earn.com alternatiflerine göre çok daha düzenli ve daha iyi düşünülmüş bir sistem üzerine kurulu olarak çalışıyor. Bu platform üzerinde bir anket doldurabilmek için öncelikle üyelik aşamasını tamamlamalısınız. Hesabınızı oluşturmanız ardından profilinizi düzenlemeniz ve gerekli tüm detayları paylaşmanız gerekiyor. Burada herkes rastgele anket dolduramıyor, yalnızca anket sahiplerinin seçmiş olduğu kişiler anketlere yanıt verebiliyor. Yanıt ücretlerinizi kendiniz belirliyorsunuz. Cevap başına $1 dan başlayarak oldukça yüksek fiyat belirleme özgürlüğünüz bulunuyor.

Kullanıcılarla anket yapmak ve onlara soru sormak isteyen kişi veya kurumlar tarafından seçilmenizin ardından soruyu yanıtlamanız gerekiyor. Cevabınızı ilettiğiniz takdirde hesabınıza bakiye otomatik olarak yansıyacaktır. Bilgilerinizi doğru ve düzgün bir şekilde doldurduğunuz takdirde 1 ay içerisinde ortalama $50 bir kazanç elde edebilirsiniz. Buda güncel dolar kuruna göre 200 TL’ye yakın bir kazanç anlamına gelmektedir. Ek bir gelir elde edebilmek için oldukça güzel bir internet sitesi olduğu aşikâr. Son olarak bu site hakkında şunu da belirtmek istiyoruz, ödemeler Bitcoin ile yapılacağı için kazanacağınız Bitcoin değerlerini yatırım amaçlı kullanarak katlama şansınız da bulunuyor. Para kazanma siteleri arasında ödeme yöntemi olarak en farklı site Earn.com diyebilirim.

İnternetten Fotoğraf Satarak Para Kazanma Siteleri

fotograf satarak para kazanmak
Para Kazanma Siteleri – Fotoğraf

Fotoğraf çekmeyi ne kadar seviyorsunuz? Eğer gerçekten bu konuda bir yeteneğiniz olduğunu ve fotoğraf çekmeyi çok sevdiğinizi düşünüyorsanız bunu bir meslek haline getirebilirsiniz. Yapacağınız çekimleri internet üzerinde sergileyebilir ve satışa çıkarabilirsiniz. Bu konuda tüm dünyaya yayın yapan oldukça gelişmiş platformlar yer alıyor. Bu siteler aracılığıyla hemen hemen her konuda fotoğraf çekimi yapabilir ve bunları yayınlayarak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Bir hobi olarak başlamış olabileceğiniz, tutkunuz haline gelmiş fotoğrafçılığı bir kazanç kapısına çevirmeyi eminim sizde istersiniz.  Shutterstock.com – Depositphotos.com – iStockPhoto.com ve 123rf.com  gibi siteler üzerinden fotoğraflarınızı satışa çıkarabilirsiniz. Bu para kazanma siteleri dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan ve site içerisinde yer alan fotoğrafları düzenli aralıklarla tüm dünya üzerinde reklam desteği sunarak satışınızı arttırmayı hedefleyen platformlardır.

İnternet üzerinden pasif olarak bir gelire sahip olabileceğiniz en gerçekçi gelecek yöntemlerden birisi muhtemelen budur. Ciddi bir rekabet ortamının sizleri beklediğini unutmayın. Bu para kazanma siteleri üzerinde oldukça fazla satıcı ve fotoğraf yer alacağı için hobinizi bir seviye ileri taşıyarak farklı açılar ve anları yakalamaya özen göstermelisiniz.

Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri

Yazı yazarak kazanma siteleri
Para Kazanma Siteleri – Yazarak Kazanmak

İnternette yer alan uçsuz bucaksız sitelerden birisine yazı yazarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış anlamadınız, herhangi bir siteye yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Elbette bu yazı yazacağınız siteler rastgele belirlenmeyecek. Bunun için oluşturulan birçok platform bulunuyor. Bu para kazanma siteleri üzerinden yazar profili oluşturarak ilgi alanınıza göre yazılar hazırlayabilir ve satışa çıkarabilirsiniz. Gün içerisinde yüzlerce yazar tarafından on binlerce makale hazırlanmakta ve binlercesi saatler içerisinde satılmaktadır.

İnternetten para kazanmak için ya da kurumsal sitelerini tanıtabilmek için birçok kişi bir blog ya da web sitesi oluşturuyor. Web sitelerinin gelişebilmesi ve içeriğinin zenginleşebilmesi için yeterince vakit ayıramadıkları durumlarda yazı yazarak para kazanmak isteyen kişilerle anlaşmalar yapıyorlar. Bu anlaşmalar dahilinde yazacağınız her kelime başına belirli bir ücret kazanabilirsiniz. Bu ücretlendirmeyi belirlemek tamamen sizin elinizde, yazdığınız yazıların kalitesi ve özgünlüğü öne alınarak fiyatlandırmanızı yükseltebilir ve referanslarınız sayesinde daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Sizlerden yazmanız istenecek konuların genellikle ne olacağını merak ediyorsanız popüler blog konuları yazımıza göz atabilirsiniz. Sizden yazılması istenilen konular çoğunlukla bunlar veya yakın başlıklar olacaktır. Fakat şunu unutmayın, bu yöntemle gerçekten para kazanmak istiyorsanız hemen hemen her konuda yazı üretebiliyor olmalısınız. Araştırmayı seven ve okuduklarını hızlı bir şekilde yorumlayabilen bir kişiliğiniz olması gerekiyor. Bunu yapabildiğiniz takdirde oldukça yüksek bir ek gelir ya da meslek edinerek düzenli şekilde kazanç sağlayabilirsiniz.

 İçerik.net – İyimakale.com 

Hazırlayacağınız yazıları satışa çıkarabileceğiniz ve bunları yayınlayabilmek adına paylaşabileceğiniz bazı platformlara ihtiyacınız var. Bu konuda satıcılar ile alıcıları bir araya getiren icerik.net ve iyimakale.com gibi platformlar oldukça başarılı diyebiliriz. Güvenilir ve düşük komisyonlar ile çalışan bu para kazanma siteleri üzerinden yazılarınızı yayınlayabilir yeni siparişler alabilirsiniz. Sipariş almadığınız boş zamanlarınızda kendi yazılarınızı hazırlayarak yine bu sitelerde direk hazır yazılarınızı satılığa çıkarabilirsiniz.

Bu tarz konularda satışlarınızı gerçekleştirirken güvenmediğiniz kişilerden öncelikle ödeme almanız gerekmektedir. Fakat bu platformlar sayesinde bu tarz bir probleminiz olmadan havuz sistemi sayesinde güvenle siparişlerinizi teslim edebilir ve ardından havuz hesabından paranın hesabınıza aktarılmasını bekleyebilirsiniz. Bu para kazanma siteleri yanı sıra yazkazan.net adresi üzerinden yazarlık başvurusu yapabilir ve hazır olarak belirlenmiş birçok konu başlığını hazırlayarak satış yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yazımızda belirttiğimiz SadeceON, Bionluk gibi para kazanma siteleri üzerinde de yazarlık ilanlarınızı açabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

 Steemit ile yazarak kazan 

Steemit.com, Steem coin’e ait bir blog sayfasıdır. Oldukça büyük ve geniş bir sosyal ağ olabilmeyi hedefleyen ve tüm dünyadan bireyler tarafından rahatlıkla paylaşım yapılabilecek bir platformdur. Burada yapılan paylaşımlar sonucunda paylaşımı yapan üyeleri ödüllendiren bir sistemi vardır. Steem ile ödüllendirilen bu kullanıcılar, görüşlerini ve bilgilerini paylaşması halinde steem coin kazanabiliyor.

#Steemit Nasıl Çalışıyor

Steemit, platform içerisinde bulunan kişileri ödüllendirmeyi hedefleyen bir sosyal medya platformu olarak görülebilir. Steem blok zinciri ve şifreleme sistemi sayesinde bu işlemi kolaylıkla gerçekleştiriyor. Steem her gün sonunda belirli kriterlere göre içerik üreticilerine steem (sanal para) ödemesi gerçekleştiriyor. Bu paralar dolar kuru üzerinden çevrilecek ödeniyor.

Alternatif sosyal medya sitelerinde olduğu gibi site yönetimi tarafından kullanıcılar kullanılarak gelir elde edilmeye çalışılmıyor. Tam tersine burada kullanıcılar kârlı çıkıyor ve kendilerine alternatif bir kazanç yöntemi oluşturabiliyor. Mesaj göndermek, konu açmak ya da yorum yapmak için herhangi bir ödeme yapmayacağınız gibi bu işlemlerinizden kazanç elde edebilirsiniz. Para kazanma siteleri arasında denenmesi en basit sistemlerden biridir diyebilirim.

Evde Para Kazanma Siteleri

evde para kazanma siteleri

Tüm bu paylaştığımız internetten para kazanma yöntemlerine rağmen halen evde para kazanmanın yolları arayışı içerisindeyseniz son olarak bu sitelere ve yöntemlere bir göz atmanızı tavsiye ederim.

 AirBNB ile Konuk Ağırlayın, Para Kazanın 

Çevrimiçi platformları değerlendirerek para kazanabileceğiniz ve sosyallik açısından en etkili kazanç yolu kuşkusuz AirBNB. Bu internet sitesi evinizde bulunan boş odalarınızı değerlendirebileceğiniz ya da turistik, çok ziyaretçi çeken alanlarda bulunan boş dairelerinizi değerlendirebileceğiniz ideal bir platform. Burada kullanıcılar ziyaret edecekleri ülke, şehir  hatta gerekirse ilçe gibi detayları belirterek sistemi kullanan ev/oda sahipleriyle iletişime geçiyor. Odalarını kiralayarak konaklama ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra ev sahipleriyle etkileşime geçerek ki bu durumda ev sahibi siz oluyorsunuz, sosyalleşmenizi sağlıyor.

Türkiye genelinde de oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan sistem, binlerce kişi tarafından ziyaretçilerini konaklamak için oluşturdukları odalar veya dairelerle hizmet veriyor. Oldukça güvenilir ve ev sahiplerini koruma altına alan kuralları bulunan AirBNB olası bir problem, kaza ya da hırsızlık gibi durumlarda odanız veya evinizin garanti kapsamında giderini karşılıyor.

Sistemi kullanarak ev ya da odanızda kalan misafirlerinizi memnun ederek konaklama sonrasında daha fazla olumlu yorum alabilirsiniz. Olumlu yorum almak daha fazla ziyaretçinin sizi tercih etmesinin yanı sıra güven kazanmanızı sağlayacağı için daha fazla kazanç elde etmenize olanak verecektir. Boş odalarınızı değerlendirin, konuk ağırlayın ve para kazanın.

Bazı kişiler için site kurmak ve bir blogu yönetmek zor gelebilir. Bu durumda oldukça sosyal ve güzel bir proje olan AirBNB ile kazanç sağlayabilirsiniz.

Görev Yaparak Para Kazanma Siteleri

Sizlere verilen bazı görevleri yerine getirerek para kazanabileceğiniz sistemleri biliyor musunuz? Bunlar arasında güvenilir adresleri tercih ederek kazanmaya hemen başlayabilirsiniz. Oldukça basit görevler dahilinde yüksek kazanç elde etme şansı sizi bekliyor.

 Yandex Toloka ile Para Kazanma 

Toloka, Yandex tarafından kullanıcıların Yandex arama motoru üzerinde gerçekleştirmiş oldukları aramaların daha iyi bir hale getirilebilmesi için oluşturulmuş bir sistemdir. Yandex Toloka sayesinde sizlere verilen görevleri tamamladığınız takdirde görev başına $0,01 ile $1,00 aralığında bir kazanç elde edebilirsiniz.

Oldukça basit bir şekilde kullanabileceğiniz sistem, görev seçiminizin ardından verilen işlemleri (birkaç ufak tıklama ya da resim seçme gibi) yerine getirmeniz ardından görevi tamamlamış sayılıyorsunuz. Tamamladığınız her görev başına belirli bir miktar ödeme Toloka hesabınıza aktarılıyor. Daha sonrasında belirli bir alt limite ulaşan ödemenizi çekme talebinde bulunabiliyorsunuz. Mobil uygulaması bulunan sistem telefon üzerinden verilen çevrenizde gezinirken, arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda karşılaşabileceğiniz dükkanların tabela görselleri gibi çekimleri yapmanız halinde sizlere ekstra ödemeler de yapabiliyor.

 Clixsense.com ile para kazanmak 

Clixsense 2007 yılından beri 10 yılı aşan bir süreçtir hayatımızda yer alan ve internetten para kazanabileceğiniz en güvenilir adreslerden birisidir. Sistem üzerinden kazanç elde edebileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. Oldukça yüksek paralar kazanabileceğiniz bu sistemde ne kadar fazla referans üye getirebilirseniz bu kazancınızı katlamanıza imkân tanıyor.

Elbette tek kazanç yönteminiz referanslarınız değil, sistem içerisinde reklamları izleyerek kazancınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca reklamlar dışında kendi içerisinde kazanç sağlayabileceğiniz bazı bölümler yer almaktadır. Bunlar arasında en fazla kazanç sağlayabileceğiniz bölümlerden birisi ise Clixsense Task olarak geçen sizlere verilen görevleri tamamladığınız takdirde kazanacağınız alandır. Bu alanda yapacağınız başarılı çalışmalarınız arttıkça daha fazla kazanabilirsiniz. Birkaç saatlik bir çalışma sonucunda $10 ile $30 aralığında bir kazanca sahip olabilirsiniz.

Eşya Satarak Para Kazanma Siteleri

Kullanmadığınız bir çok eşya başkaları için işe yarar olabilir. Bu eşyaları satarak da para kazanabilirsiniz. Özellikle az kullanılmış temiz bakılmış eşyalar ciddi anlamda alıcı bulabiliyor.

 LetGO ile eşyalarınızı satarak para kazanma 

Geçmişte çok beğenerek aldığınız ve artık işinize yaramayan eşyalarınızı depoda veya odanızın bir köşesinde saklamanıza gerek yok. Bu eşyaları son zamanlarda çok popüler olan Letgo gibi para kazanma siteleri ile satışa çıkararak para kazanabilirsiniz. Artık kullanmadığınız ve ihtiyacınızın sona erdiği bu eşyaları saklamak yerine satarak evinizde boş yer açabilirsiniz. Evet bu belki tam olarak para kazanma yöntemi gibi gelmeyebilir fakat işin en önemli kısmına henüz gelmedik.

Letgo üzerinden başka kullanıcıların yapmış olduğu satışları dikkatle inceleyebilir ve gerçekten de ederinin altında satışta olduğunu düşündüğünüz ürünleri satın alabilirsiniz. Daha sonrasında daha yüksek bir fiyata satarak bir gelir yöntemi oluşturabilirsiniz. Alım satım yaparak kısa sürede oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 Facebook’da Mezat Açarak Para Kazanın 

Para kazanma siteleri arasında sosyal medyadan bahsetmemek doğru olmaz sanırım. Özellikle antika eşya seven ve toplayan birisi iseniz evde gereğinden fazla ürünün olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle facebook’da bir mezat (açık arttırma) sayfası açıp biraz sayfa üyesi yaptıktan sonra açık arttırma ile ürünlerinizi satabilirsiniz. Özellikle facebook camiasında tutulursanız çok ciddi bir kazanç elde etmeniz mümkün.

Yeni Bir Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak için oluşturacağınız sitenizin bir blog olması gerekmiyor. Evet, belki yeni bir iş alanı ve meslek edinebilmek adına bir internet sitesi kurmak isteyebilirsiniz. Temel olarak blog kurulumu ile aynı olsada girdiğiniz içerikler farklı olacaktır tabi ki. Bunun için öncelikle bir alan adına sahip olmanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Eğer alan adınız bulunmuyorsa domain nasıl alınır başlıklı yazımızda sizlere bunu detaylı bir şekilde anlatmıştık.

Bir internet sitesine sahip olduğunuz takdirde para kazanma siteleri ile kazanç elde edebileceğiniz birçok alternatif yöntem bulunuyor. Bu para kazanma siteleri arasında en yaygın olanı ise Google ile para kazanma olarak söylenebilir.

 Sitenizde Google Reklamları ile Para Kazanmak 

Google’ın oluşturmuş olduğu ve dünya genelinde en yaygın kullanıma sahip olan reklam ağına katılarak para kazanabilirsiniz. Bu ağda bir yayıncı olarak kayıt olabilir, Google Adsense hesabınız üzerinden yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Sitenizin sektörü ve ziyaretçilerinizin ne kadar fazla olduğuyla doğru orantılı olarak artacak bir geliriniz olabilir. Adeta bir şirkette üst seviye bir personel gibi kazanç elde edebileceğiniz bu yöntemde ne kadar kazanacağınız tamamen sitenizin başarısıyla ilgili.

Açacağınız internet sitelerinin konusunu belirlemek adına yapacağınız araştırmalar sırasında ilginç blog konuları tercih edebilirsiniz. İlginç paylaşımlar her zaman insanların ilgisini çekmeyi başarabilen nadir konulardır. Bu konularda başarıyı yakaladığınız takdirde hayal bile edemeyeceğiniz kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra en çok tıklanan blog konuları hakkında da bir araştırma yapabilir ve daha fazla ziyaretçi bulabileceğiniz sektör ve konuları tespit edebilirsiniz. Blog olarak devreye almadan yine benzer konular üzerinde işleyen bir internet sitesi oluşturabilirsiniz. Unutmayın, daha fazla ziyaretçinin yer alıyor olması daha fazla kazanç anlamına gelecektir.

Son olarak Google reklamları ile para kazanabilmek için Google para kazanma için oluşturduğumuz Adsense rehberimize göz atabilir detaylı bir şekilde sistemi nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Burada sizlere sıfırdan bir Adsense hesabı almak konusunda yapmanız gerekenlere detaylı olarak yer verdik.

 Sitenizde Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak 

Aynı zamanda blog sitesi sahiplerinin de uygulayabileceği bir kazanç sisteme olarak satış ortaklığı en fazla kazandıran ve maliyetin neredeyse sıfır olduğu bir sistemdir. Bu sistem sayesinde üreticiler veya hizmet verenler tarafından oluşturulan satış ortaklığı ağlarına kayıt olabilir ve bu şirketler için bulmuş olduğunuz her müşteri başına belirli bir oranda komisyon alabilirsiniz.

Satış ortaklığı anlaşmasına varabileceğiniz kurum ve kuruluşların neredeyse tamamına ulaşabileceğiniz dünyanın en aktif platformu olan Admitad veya CJ gibi para kazanma sitelerine ücretsiz üye olabilir ve ilanları inceleyebilirsiniz. Direk satış ortaklığı anlaşması yapacağınız sektör ile ilgili bir internet sitesi oluşturmak kazancınızı büyük oranda etkileyecek ve arttıracaktır. Ayakkabı satıcısıyla bir anlaşma yapmayı planlıyor iseniz ayakkabı üzerine bir internet sitesi ya da blog açarsanız bu konuda yüksek başarı elde etmeniz kaçınılmaz. Sitenizden özellikle satış ortaklığı sistemi ile kazanç elde edebilmek için isim seçimi oldukça önemlidir. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına blog isim önerileri adında bir yazı paylaşmıştık.

Satış ortaklığı sistemi kısaca sizler için özel olarak oluşturulan bağlantılar aracılığıyla yönlendireceğiniz kişi veya kişilerin gerçekleştireceği alışverişler üzerinden size bırakılacak bir pay. Yapmış olduğunuz ortaklık anlaşması %20 komisyon üzerinden ise yönlendirilen alıcı 200 TL değerinde bir alışveriş yaparsa siz bu satış işleminden 40 TL kazanç elde edeceksiniz. Tamamen güvenilir ve hiçbir sorumluluk üstlenmeden kazanç elde edebileceğiniz sistemdir. Satışlar direk olarak firmaların sitesinden gerçekleşeceği için hiçbir masraf veya sorumluluğunuz bulunmayacaktır.

Video Paylaşarak Para Kazanma Siteleri

Çekmiş olduğunuz videolar veya ilgi çekici düzenlemelerinizi paylaşarak internet üzerinden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Popüler birçok video paylaşım sitesi üzerinden yayıncı başvurusu yaparak kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Video paylaşarak para kazanabileceğiniz birkaç site ise şu şekilde;

 YouTube ile Para Kazanmak 

Listemizin sonuna gelirken Youtube’dan bahsetmezsek olmaz. Son zamanlarda internetten para kazanabileceğiniz en popüler yöntemlerden birisi vlogger olmak. Kesinlikle doğru okudunuz bu Vlogger (b ile yazılmıyor) tamamen video günlükleri oluşturmakla ilgili. İnsanların ilgisini çekeceğini düşündüğünüz anlarınızı ölümsüzleştirerek bir kamera, telefon vb. cihaz yardımıyla kaydetmeyi hiç düşünmüş müydünüz? Belki daha önce düşünmemiş olabilirsiniz fakat bu şekilde para kazanabileceğinizi öğrendikten sonra neden olmasın diyebilirsiniz.

Gezmeyi çok seven biriyseniz ziyaret ettiğiniz şehir veya yerleri görüntüleyerek burada geçireceğiniz vaktin bir kısmını takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Heyecanlı olduğunu düşündüğünüz ya da insanlar bunu görmeli diyebileceğiniz yerlerde kameranızı aktif ederek bir video günlüğü oluşturabilirsiniz. Hatta video günlüğünüzü Youtube’a ek olarak bir blog yardımıyla desteklerseniz çok daha aktif bir ziyaretçi kitlesine ulaşabilir ve gelirinizi katlayabilirsiniz. Bunun için başlangıçta masraftan kaçınmak için ücretsiz blog açmak rehberimizden yararlanabilirsiniz.

 Dailymotion Para Kazanma 

Youtube’a benzerliğiyle dikkat çeken ve dünya genelinde Youtube’un en büyük rakibi sayılabilecek Dailymotion ile para kazanabilirsiniz. Site üzerinde yayıncı başvurunuzun onaylanması halinde yükleyeceğiniz videolardan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Videolarınız öncesi ya da videolarınızın oynatıldığı sırada video oynatıcısı üzerinde görüntülenecek reklamlar sayesinde şirket kazancının bir bölümünü yayıncılar ile paylaşıyor.Video paylaşarak para kazanma siteleri arasında dailymotion, YouTube’un piyasaya hakim olması nedeniyle çok tercih edilmiyor diyebilirim.

Para Kazandıran İnternet Siteleri Son Söz

Sizler için internetten para kazanmak üzerine kurulmuş olan ya da kazanma fırsatı sunan popüler ve güvenilir birçok para kazanma siteleri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Bunlar dışında gözümüzden kaçan ve yer vermediğimiz birçok internet sitesi yer alabilir. Bunları yorum alanını kullanarak bizimle paylaşabilir aynı zamanda diğer okurlarımızın da ek gelir elde etmesine katkıda bulunabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak konusunda ciddi düşünüyorsanız kazanç yöntemi seçiminizi oldukça dikkatli ve iyi araştırarak yapmalısınız. İlgi alanınızın dışına çıkan bir iş sizi kısa sürede sıkacak ve yeterli başarıyı elde etmenizi engelleyecektir. Daha fazla kazanabilmek için size saçma geliyor olsa dahi sevdiğiniz konuya ve yönteme yoğunlaşın. Bu şekilde çok daha fazla kazanabilir ve sıkılmadan çalışmaya devam edebilirsiniz.

Mehmet Erbay
Mehmet Erbay

Özet geçiyorum :) Blogger baba, bilgisayar teknisyeni, 10 yıldır online dünyada.

Nereden Başlanmalı?

Blog nasıl açılır

Blog Nasıl Açılır?

Adım adım blog veya web sitesi açmanızı sağlayacak bir rehber. 2020 Yılı için google uyumlu bir site/blog nasıl açılır?

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak kendi blogunuzdan ne kadar para kazanırsınız? 1000 kişi sitenizi ziyaret etse kazancınız ne olur?

Son Yazılar

Hangi Konuda Yardıma İhtiyacın Var?

blog nasıl açılır

Site/Blog Açmak

Tüm Detaylar

wordpress güvenlik

Site Güvenliği

Siteni Koru

Wordpress hatalar

Wordpress Hatalar

Hata Kodları

wordpress site hızlandırma

Wordpress Hız

Daha Hızlı olmak

Wordpress Seo

Wordpress Seo

Google 1. Sayfa

internetten para kazanmak

Para Kazanmak

Tüm Detaylar

Rehber Makaleler

Bilgi paylaştıkça güzel :) Yazılarımın başkalarına ulaşmasını aşağıdaki paylaş butonları ile yaparsan çok sevinirim.
Mehmet Erbay
Mehmet Erbay
Blogger

One Response

  1. Güzel bir liste olmuş. Bunlara ek olarak e-kitap yazarak para kazanma ve affiliate marketing yani satış ortaklığı gibi kazanç sistemleri de ilave edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir